Sāksies novada projekta sabiedriskā apspriešana 6

Šodien bija kārtējā tikšanās Alūksnes novadu veidojošo pašvaldību pārstāvjiem. Vienojās, ka nākamnedēļ sāksies Alūksnes novada projekta sabiedriskā apspriešana. Iedzīvotājiem apspriešanai nodos Alūksnes novada projektu, kas paredz veidot 16 pakalpojumu pārvaldes.

Vienojās, ka pagastos Alūksnes novada projekts iedzīvotājiem būs pieejams pagasta padomē un bibliotēkā, bet Alūksnes pilsētā – Alūksnes pilsētas domē, Alūksnes bibliotēkā, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā un Alūksnes vidusskolā.

Jau iepriekšējā tikšanās reizē vairums Alūksnes novadu veidojošo pašvaldību pārstāvju nobalsoja, ka jaunajā novadā būs 16 pakalpojumu pārvaldes. Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja Vija Puzule vakar vēlreiz norādīja, ka Alūksnes pilsēta neatbalsta 16 pārvaldes, bet gan 15, un ka pašvaldības darba grupa vēl strādā pie finanšu izpētes. Liepnas pagasta padomes priekšsēdētājs Laimonis Sīpols uzsvēra, ka pilsētas un pagastu administrācijas struktūra ir atšķirīga, jo pagastos ar administrāciju saprot arī, piemēram, bibliotekāru, sociālo darbinieku.

Komentāri 6

Politiķis

Kāda, Ieviņ, starpība - Jānis vai Pēteris... :) Teksti taču nepatiesi nav. :)

pirms 13 gadiem, 2008.10.23 18:33

Politiķis

Pilsētu pārvaldes iespējamība normatīvajos aktos minēta tikai tāpēc, ka iespējami novadi ar vairāk nekā vienu pilsētu(ja piemēram Alūksnes rajons taisa vienu novadu - pārvalde Apē).
Malēnieši gan visu ir sapratuši pa malēniski... :)

pirms 13 gadiem, 2008.10.22 22:27

Politiķis

Par reformas apstāšanos, protams, ir varianti, taču tie nedod tiesības esošjiem politiķiem izstrādāt kroplīgu apvienošanās projektu.

pirms 13 gadiem, 2008.10.22 08:30

Es

ceru ka vēl izdosies šo laukus iznīcinošo reformu apturēt vispār. Pie tā tiek strādāts.Opozīcijas partijas un ZZS patreiz ir "pret", bet izskatās, ka oranžie un melnsvarči sametīsies kopā ar krieviem. Būtu vietējie oranžie kretīniņi gudrāki un mēģinātu spuroties pretī lielajiem TPistu kretīniem, tas process nobremzētos ātri vien, bet mūsu idiotiņi ļaujas sevi smagi izpakaļot, tad varēs tās oranžās pagastvecenes raudāt gaužas asaras...

pirms 13 gadiem, 2008.10.21 23:47

Politiķis

Lai jau nu process notiek. Apspriešanas laikā būs lieliska iespēja publiski atklāt atsevišķu projekta vietu , kā lai to maigāk pasaka, stulbumu. MK 326. noteikumi saka, ka tāpat projekts jāapstiprina VISĀM pašvaldību domēm jeb padomēm, pirms RAPLM. Pilsētas dome, lai kāda tā ir un ko par to saka, pašreizējo murgu neapstiprinās, jo netaisās būt novada ekonomiskais kapracis un ienaidnieks iedzīvotājiem. Ko tad pagasti darīs ?
Tāpat jau visi iespejamie projekta virzības termiņi sen nokavēti (bet naudas tūkstoši, laikam 8 bija, VAA un pagastvečiem-kundzēm + Litauniekam par šo "darbu" sen izmaksāti).
Daļa no pagastpolitiķiem jau sāk saprast, ka laiks beigt politisko šovu taisīt, kas ved strupceļā. Tas priecē. :)

pirms 13 gadiem, 2008.10.21 21:26

otto

Jācer, ka Jānis Cīmiņš nebūs vienīgais, kas to izlasīs.

pirms 13 gadiem, 2008.10.21 20:55

Vietējās ziņas