Salidojumā pārtop par pirātiem

Bērni ar īpašām vajadzībām augusta vidū piedalījās Latvijas Bērnu fonda rīkoto nometņu dalībnieku salidojumā "Mežezerā" Pļaviņu novadā.

Uz salidojumu aicināti pārstāvji no katras nometnes, ko dažādās Latvijas vietās organizējis Latvijas Bērnu fonds. Alūksnes novadā šovasar Bērnu fonda rīkotā nometne "Ceļojums" notika jūlijā Liepnā. Tajā piedalījās bērni vecumā no 8 līdz 16 gadiem. Astoņiem no tās dalībniekiem bija iespēja aizbraukt uz salidojumu. Salidojums notika divas dienas, un šogad tā tēma bija veltīta pirātiem.

"Iejutāmies pirātu lomā - jau mājās bija jāsagatavo priekšnesums. Mēs iestudējām nelielu uzvedumu, izmantojot Olīvijas Jēģeres dziesmu "Pirāti". Salidojumā bērni varēja iesaistīties dažādās radošajās darbnīcās, piemēram, pārģērbjoties pirātiem raksturīgos tērpos, apgleznot ķermeni. Ļoti interesanta bija darbnīca, kas tapusi sadarbībā ar Ķekavas putnu fabriku - tajā bērniem mācīja gatavot dažādus pirātu ēdienus. Bija arī dažādas atrakcijas. Salidojumu apmeklēja arī jaunais "O!Kartes" gaisa balons - diemžēl vējš bija pārāk spēcīgs, lai veiktu lidojumus. Piedalījās motobraucēju kluba biedri, kas bērnus izvizināja," stāsta nometnes "Ceļojums" vadītāja Ilze Andronova.

Viņa uzsver - par to, ka bērniem ar īpašām vajadzībām ir iespēja piedalīties šādās nometnēs Alūksnes pusē, liels paldies jāsaka Latvijas Bērnu fonda Alūksnes nodaļas vadītājai Inesei Mollerei un Vijai Vārtukapteinei, kas palīdz nometņu rīkošanā. "Bērniem tā ir iespēja ne tikai labi atpūsties, bet arī iemācīties ko jaunu," saka skolotāja.

Vietējās ziņas