Samaksā parādnieku vietā 7

Alūksnes novada pašvaldības uzņēmums “Alūksnes nami” pagājušajā gadā strādājusi ar peļņu, bet dzīvē tā ir tikai peļņa “uz papīra”, jo šo naudu “Alūksnes nami” ir aizskaitījuši uzņēmumiem – pakalpojumu sniedzējiem par gāzi, siltumu, ūdeni to iedzīvotāju vietā, kas laikus neveic komunālos maksājumus.

Peļņa “uz papīra” SIA “Alūksnes nami” galvenā grāmatvede Inita Brice Finanšu komitejā deputātiem norādīja - uzņēmuma peļņa pērn bijusi 15 609 lati.“Darbus veicam tāpat kā līdz šim, bet uzņēmumā vairāk naudas novirzījām iedzīvotāju apkures, ūdens, gāzes parādu segšanai. Iedzīvotāju vietā veicām šos maksājumus un “uz papīra” veidojās peļņa. “Alūksnes namiem” būtu jāapsaimnieko mājas un jāveic remontdarbi, bet mēs darbus neveicām tādā apjomā, lai pretī būtu izdevumi, jo šo naudu novirzījām iedzīvotāju parādu segšanai. Ar “Latvijas propāna gāzi” un SIA “Rūpe” par ūdeni mēs katru mēnesi norēķināmies simt procentu apmērā – diemžēl iedzīvotāji mums nesamaksā simtprocentīgi. Līdz nākamās sezonas sākumam mums ir jāsamaksā simt procentu apmērā  par apkuri “Simonei”, bet katru mēnesi – 90 procentu apmērā, tomēr arī par saņemto siltumu visi laikus nesamaksā,” sacīja I.Brice.
Rada bīstamību I.Brice atzina – iedzīvotāji “Alūk­snes namiem” katru mēnesi maksā par māju apsaimniekošanu, kas kopā katru mēnesi no pilsētniekiem veido apmēram 30 000 latu. Tā ir nauda, ko “Alūksnes nami” novirza nevis ēku sakārtošanai, bet iedzīvotāju parādu segšanai. ““Alūksnes namiem” kā uzņēmumam parādu nav. Uz 2009.gada beigām iedzīvotāju parāds veidoja jau 211 646 latus. Esam uzsākuši daudzas tiesvedības pret nemaksātājiem, bet atgūt šo naudu ir ļoti grūti: cilvēkiem nav darba un nav pret ko vērst parāda piedziņu. No pabalstiem piedzīt parādus vairs nedrīkstēs,” saka I.Brice. Deputāts Ainars Melders pauda - “Alūksnes nami” pašlaik ir sarežģītā situācijā. “Tas rada bīstamības situāciju, ka “Alūksnes nami” var nonākt maksātnespējas priekšā,” secina A.Melders.
Nav, no kā piedzīt Deputāts Jānis Nīkrencis interesējās, kā “Alūksnes nami” perspektīvā plānojuši pārskatīt sniegto pakalpojumu izcenojumus. I.Brice norādīja, ka arī mājas, kam ir kredītsaistības, nevar nosegt kredītmaksājumus bankām un rodas iztrūkums. “Mēnesī tie varbūt ir tikai 30 lati, bet gadā kopumā tas veido nozīmīgu summu. Diemžēl zemes nomas maksas, nekustamā īpašuma nodokļa maksas palielinās, bet arī to mums ir jāiekasē no iedzīvotāju maksājumiem. Pērn nekustamā īpašuma nodokli par visām mājām samaksājām 2143 latu apmērā, bet šogad šī summa būs vismaz par 25 procentiem lielāka. No šā gada cilvēkiem, kas mitināsies neprivatizētos dzīvokļos, varēs piestādīt rēķinu par nekustamā īpašuma nodokli. Bet starp šīm personām ir daudz maznodrošināto, kas nespēj pat apsaimniekošanas maksas veikt. Tad sanāks, ka “Alūksnes nami” atkal no citu iedzīvotāju laikus samaksātās naudas sponsorēs šā nodokļa apmaksu,” klāstīja I.Brice. Domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers interesējās – kas notiks, ja vasarā mājas, kam ir līdzekļu uzkrājumi, vēlēsies veikt remontdarbus. SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Mihails Kosinovs atzina – tad nauda atradīsies. “Mēs vienkārši vienu mēnesi nepildīsim saistības pret piegādātājiem un būs nauda mājas remontiem. Pašlaik gan nevienas mājas iedzīvotāji nav izteikuši šādu vēlēšanos,” saka M.Kosinovs. “Alūksnes namu” gada pārskatu deputāti apstiprinās 18.marta novada domes sēdē.

Komentāri 7

No mājas uzkrājumiem nedrīkst maksāt citu dzīvokļu īpašnieku komunālos parādus!!!!Tāpat arī no uzkrājumiem remontdarbiem, nedrīkst apmaksāt citu dzīvokļa īpašnieku komunālos parādus, līdz ar to var secināt, ka mājai paredzētie uzkrājumi nav izlietoti paredzētam mērķim.!!!

pirms 9 gadiem, 2012.03.20 13:44

Ja attēlā redzamais kungs ir Kosinova kungs, tad tik tiešām jāprasa vai viņš zin kas notiek uzņēmumā, jo ir rīts vai vakars, viņš ir redzams smēķējot pie Alūksnes namiem. Vai tas ir darbs? Vai var smēķēt pie ēkas, kur atrodas Mūzikas skola un staigā bērni?

pirms 11 gadiem, 2010.03.18 18:11

iedzīvotājs

Apzināta virzība uz maksātnespēju?
Protams, vienkāršāk ir pie galda sēžot, aizvirzīt naudu parādu segšanai, nevis darboties un piedzīt parādus, vai nedod dievs, kaut ko darīt pie māju apsaimniekošanas (tur taču reāli jāstrādā!), par ko patiesībā maksā tie cilvēki, kuri maksā!!!

pirms 11 gadiem, 2010.03.18 15:36

klients

Vai Kosinova k-gs ir kompetents par to, kas notiek uzņēmumā?
Pils ielas 38 iedzīvotāji jau vairākus gadus pieprasa kāpņu telpu remontu, bet patērētāju tiesības tiek ignorētas.

Parādus vajag piedzīt likuma noteiktā kārtībā - nevis lielīties ar parādnieku piesegšanu.

pirms 11 gadiem, 2010.03.18 11:19

samaziniet sev algas, un tarifus apkures nevārties un %

pirms 11 gadiem, 2010.03.18 09:18

Vietējās ziņas