Saņem autobusu 7

Alūksnes novads ir saņēmis arī otru jauno autobusu skolēnu pārvadāšanai - “Mercedes-Benz Intouro” ar 40 sēdvietām. Tas ir nodots Jaunannas pagasta pārvaldei, lai nodrošinātu skolēnu pārvadājumus Annas, Kalncempju un Jaunannas pagastā.

Ir lielāks par esošo
Jaunannas, Annas un Kalncempju pagastu pārvalžu vadītāja Vēsma Čugunova atzīst – ir liels prieks saņemt jaunu tehniku. “Pašlaik izmantojam esošo pagasta autobusu “MAN”, kur ir 35 sēdvietas. Ikdienā no mājām uz skolu un atpakaļ ar to nogādā apmēram 30 bērnus no visiem trim pagastiem uz Jaunannas pamatskolu. Maršruts vijas no Jaunannas līdz “Teiku” pieturai, tad caur Annas muižu līdz Annas centram, kur ar pagasta pārvaldes automašīnu no attālākajām mājām jau ir atvizināti mazie annēnieši un Kalncempju puses bērni. Pēc tam skolēnu autobuss caur Ezeriņiem brauc atpakaļ uz Jaunannu. Tagad ir jāizstrādā nosacījumi, kā jauno autobusu ekspluatēsim, jo to savām vajadzībām varēs izmantot viss novads, lai, piemēram, vestu bērnus arī ekskursijās, uz kultūras un sporta pasākumiem un tamlīdzīgi,” stāsta V.Čugunova.

Jaunannas pagasta pārvaldes šoferis Varis Malvess savā pagastā skolēnus pārvadā jau trīsdesmit gadus. Pārvadājot skolēnus ierastajā maršrutā, katru dienu tiek nobraukti 80 kilometri. Mirdzošām acīm viņš atzīst – nekas nevar būt labāks par jaunu transportlīdzekli. Kopā ar citiem šoferiem no Latvijas viņš pagājušajā piektdienā Rīgā apmeklēja kursus. “Mūs izglītoja par jaunā autobusa priekšrocībām, tehniskajiem parametriem, stāstīja par to ekspluatāciju. Noslēgumā saņēmām sertifikātu, un vakarā ar jauno autobusu mēroju ceļu mājup,” viņš saka.

Varēs izmantot arī citi

Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers uzsver – novadā vēl jāpārdomā, kāda būs kārtība, ja jauno, lielo autobusu gribēs izmantot citas skolas, piemēram, ekskursijām. “Šādos gadījumos katrai skolai pašai būs jāfinansē degvielas izmaksas. Tā kā mums novadā tagad pašiem ir savs lielais autobuss, retāk vajadzēs izmantot citu uzņēmumu sniegtos pasažieru pārvadājumu pakalpojumus,” saka Dz.Adlers. Autobusu Alūksnes novads saņēma Latvijas – Šveices sadarbības programmas līdzfinansētā projekta „Pašvaldību aktivitāšu īstenošana, lai nodrošinātu skolēnu pārvadāšanu un ar to saistītos atbalsta pasākumus” gaitā. “Mercedes-Benz Intouro” cena ir
136 780 latu. Alūksnes novada pašvaldības līdzfinansējums tā iegādei ir 13 677,97 latu. Pašvaldībai bija jāsedz arī papildus aprīkojuma – pacēlāja izmaksas 2608 latu apmērā.
Jau rakstījām, ka novembra vidū Ilzene saņēma 19 pasažieru sēdvietu autobusu “Mercedes-Benz Sprinter 516 CDI” Ilzenes un Zeltiņu pagasta skolēnu pārvadāšanai uz Ilzenes pamatskolu.

Komentāri 7

h

piekritu tie inturo ir sudi pedejie.Un atkal ir naudas izmesana veja ka,jau pie mums.Nez kur tad tie aizkari pa 400ls vai tad bus no zida,vai mezginem?Pasakat vai te nav jasmejas laikam jau jaunanna oligarhu berni vien ir ja aizkari tik dargi.
Prieks ka,berniem tiks jauns autobuss bet,krams jau nu riktigs Nordeka jau nu cinas ka traka un sala jau ari nelec tik labi.Kartejo reiz iesmereja mums "jaunu"autobusu.
Bet citadi lai veicas Varim.Priecigus svetkus.....

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 11:12

Ka tik tu pats nesi krams.Pasam nav tada transporlidzekla,ta pakluse,,Varis ir tads cilveks kurs nenometis autobusu novarta.Ta ka nesalidini nordeku ar so busu

pirms 10 gadiem, 2010.12.13 17:47

,,,

Vajadzeja paskatities ka sie krami Nordeka lust un tad vinus nemt. Pedfejais mesls par autobusu gruti nosaukt

pirms 10 gadiem, 2010.12.08 14:20

hanna

Bet Ilzenes rallists pirmo droši drīz jau būs nokāvis.Bail par tiem bērniem ko viņš vadā.Nu ļoti neadekvāti brauc.

pirms 10 gadiem, 2010.12.08 12:47

Jā, Varis ir pelnījis braukt ar šādu tehniku - precīzs, saudzē tehniku un cieši labs cilvēks!

pirms 10 gadiem, 2010.12.08 10:16

Vietējās ziņas