Saņem dāvanā grāmatas

“Saņemt dāvanas vienmēr ir patīkami. Visvērtīgākā dāvana bibliotēkai, protams, ir grāmatas. It sevišķi šajā laikā, kad ne tikai mēs nevaram atļauties nopirkt to, ko cilvēki labprātāk vēlētos lasīt, bet arī viņi paši to nespēj,” atzīst Alūksnes pilsētas bibliotēkas direktore Iveta Ozoliņa. Bibliotēka saņēmusi dāvinājumu – vairākas izdevniecībā “Selja” izdotas grāmatas.

Šīs grāmatas bibliotēkai pasniedza izdevniecības “Selja” vadītājs Jānis Polis. Uz šādu soli viņu pamudinājusi dzejniece Ilga Bērza, kurai pērn iznācis jauns dzejoļu krājums “Gadalaiku gaisma”. Lai gan J.Poļa sadarbība ar Latvijā pazīstamo autori aizsākusies jau pirms 13 gadiem, šis dzejoļu krājums ir pirmais, ko izdeva “Selja”. Pateicībā par padarīto, viņa vēlējusies savu jaunāko krājumu dāvāt visām šīs puses bibliotēkām, kas atrodas Alūksnes un Apes novados.
Velta dzejoli AlūksneiSaņemot dzejnieces sarūpēto dāvanu, Alūksnes pilsētas bibliotēkas vadītāja atklāj, ka autore lasītāju vidū ir iecienīta. “Nav noslēpums, ka dzeju lasa mazāk, nekā romānus vai stāstus, taču Ilgas Bērzas dzeja pie mums ir ļoti lasīta,” saka I.Ozoliņa. Bibliotēkā ir gandrīz visi Ilgas Bērzas dzejoļu krājumi, izņemot pirmo, kas izdots 1972.gadā. Tai sekojuši vairāki citi, literārajam pūram šobrīd sastāvot no deviņiem dzejas krājumiem vai darbu izlasēm. 
“Situācija bija tāda, ka grāmatas tapšanas procesā viņai bija tik ļoti slikti ar veselību, ka tā tika uztverta gandrīz vai kā literārais testaments. Tā visa iespaidā viņai domas visu laiku griezās tikai ap Alūksni, kur tapa grāmata. Reiz viņa pat izteicās, ka neko citu pa radio vairs neklausoties, kā tikai, kāds ir Alūksnē laiks un kādi tur notikumi virmo. Līdz ar grāmatas pabeigšanu viņai uzlabojās arī veselība, tāpēc beigās tapa dzejolis Alūksnei – pilsētai, kas daļēji kalpoja par stimulu pārvarēt veselības grūtības un nepadoties,” atklāj J.Polis.
Paraugs novadpētniecībaiBez Ilgas Bērzas dzejoļu krājuma “Gadalaiku gaisma” J.Polis bibliotēkai uzdāvinājis arī trīs citas  izdevniecībā tapušas grāmatas: Ingunas Baueres “Pieskāriens tumsai”; Ingrīdas Garofali, J.Poļa un Sigizmunda Timšāna “Pagātnes atspulgi”; J.Poļa “Vecpiebalgas novada Inešu pagasts”. I.Ozoliņa atklāj, ka pēdējās divas varēšot izmantot par labu piemēru ar dzimtām vai teritorijām saistītu materiālu apkopošanā. “Šīs grāmatas uztveru kā veiksmīgu paraugu darbam ar novadpētniecības materiāliem. Vienlaikus tas ir labs kultūrvēsturiskais materiāls, kas labi raksturo laikmetu,” viņa saka.

Vietējās ziņas