Saņem goda donora nozīmīti

Vakar Alūksnē notika donoru diena, kurā asinis nodeva 107 Alūksnes un Apes novadu iedzīvotāji. Daļa no viņiem līdztekus saņēma arī II un III pakāpes Latvija goda donora nozīmīti un šo titulu apliecinošu goda rakstu.

Latvijas Sarkanā krusta Alūksnes komitejas priekšsēdētāja Aija Briede informē, ka kopumā šādus rakstus saņēma 27 cilvēki, no kuriem 12 tika piešķirtas II pakāpes, bet 15 – III pakāpes Latvijas goda donoru nozīmītes.

Viņa skaidro, ka tās var saņemt atkarībā no tā, cik reižu asinis nodotas. Par vismaz 25 reizēm tiek piešķirta III pakāpes nozīmīte, par 50 reizēm – II pakāpes nozīmīte, bet, sākot no 100 reizēm, var saņemt I pakāpes goda donora nozīmīti. “Zinu, ka šādu donoru, kas asinis nodevuši 25 un vairāk reizes mums ir krietni vien vairāk. Mēs tikai viņus visus neesam apzinājuši. Te problēmas sagādā tas, ka pašreizējā uzskaite sākta tikai pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, turklāt daudziem nav iekārtotas donoru grāmatiņas,” atzīst A.Briede, paužot cerību, ka nākamajā gadā šīs goda nozīmītes varēs piešķirt īpašā pasākumā, kas būtu veltīts Pasaules asins donoru dienai 14.jūnijā.

Lai gan šogad šāds pasākums izpalika, nozīmītes saņēmušie pauda prieku par to piešķiršanu. “Protams, asinis dodos nodot ne jau nozīmītes dēļ, bet gan tāpēc, ka tas uzlabo veselību un vienlaikus tu vari kādam palīdzēt, tomēr tas viennozīmīgi ir patīkami,” saka II pakāpes nozīmīti saņēmusī Žanna Pūtele, kurai šī bija 75. asins nodošanas reize. Savulaik viņa par asins donori kļuvusi tēva iespaidā, kas to darījis, bet nu jau otro reizi līdzi atvedusi savu astoņpadsmitgadīgo dēlu Artūru. “Gribētos, lai šajā kustībā iesaistītos arvien vairāk jaunu cilvēku, jo tas ir labs, kas tiek darīts,” saka Ž.Pūtele.

Vietējās ziņas