Saņem Ministru prezidenta pateicības vēstuli 3

Mācību gadu beidz ar individuāliem un kolektīviem panākumiem
Līdztekus atestātam par vidējās izglītības iegūšanu vairāki 12.klašu absolventi saņēma Ministru prezidenta Valda Dombrovska pateicības vēstuli par teicamām sekmēm, izcilu radošo un organizatorisko darbu, kā arī sasniegumiem valsts un starptautiska līmeņa olimpiādēs, zinātniskajās konferencēs un konkursos. Kopumā izsūtītas 870 vēstules, no kurām deviņas atceļojušas uz Alūksnes un Apes novadiem.

Alūksnes novadā tās saņēma Aiga Voite, Lolita Hercoga, Diāna Zelča, Kate Veismane, Dace Sūna, Andis Jargans, Kalvis Ertmanis un Elīna Pētersone no Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas. Savukārt Apes novadā vēstule adresēta vienai absolventei - Sabīnei Ģērmanei no Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas, kas vēstuli saņēma skolas izlaiduma pasākumā. Balva skolai, ģimenei un sabiedrībai

"Izglītoti cilvēki ir Latvijas valsts galvenais resurss, jo tieši tādi jaunieši kā Jūs veicinās Latvijas konkurētspēju citu Eiropas un pasaules valstu vidū. Zinoši un darba tirgū konkurētspējīgi jaunieši noteikts Latvijas valsts attīstību jau nākamajās desmitgadēs. Mūsu valsts politiskā un ekonomiskā izaugsme lielā mērā ir Jūsu rokās, un es ceru, ka tā būs daudz veiksmīgāka, atbildīgāka un sabiedrībai tuvāka valsts. Novēlu teicamas sekmes, labus sasniegumus turpmākajās studijās un izcilus panākumus, uzsākot profesionālās darbības gaitas! Un vienmēr atcerieties - Latvija ar Jums lepojas!" teikts vēstulē, ar kuras saturu izlaiduma viesus iepazīstināja Apes novada domes priekšsēdētājas vietnieks Viesturs Dandens.

Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā Līga Bukovska atgādina, ka S.Ģērmanei šis mācību gads bijis panākumiem bagāts. "Sabīne ir uzvarējusi vairākās Alūksnes un Apes novada olimpiādēs: latviešu valodā un literatūrā, vēsturē, vizuālajā mākslā, biznesa ekonomiskajos pamatos, politikā un tiesībās, kā arī ieguvusi atzinību vēstures valsts olimpiādē. Sabīnes vidējā atzīme ir 8,5," viņa saka, piebilstot, ka absolventi var apsveikt arī ar Latvijas Universitātes Fonda stipendijas "Ceļamaize" iegūšanu. Par šiem sasniegumiem Apes novada dome piešķīrusi S.Ģērmanei naudas balvu. To pašvaldības vārdā pasniedza Apes novada domes izglītības darba speciāliste Gunta Ļuļe, kas atzina - ir grūti pasniegt balvu cilvēkam, kurš pats ir balva skolai, ģimenei un sabiedrībai.

Izcīna ceļazīmi uz Strasbūru

Tiesa, šis mācību gads Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolai beidzās arī ar cita veida panākumiem, ko guva nevis atsevišķi skolēni, bet viss skolas kolektīvs kopā. Tā, piemēram, nupat daļa skolēnu kopā ar pedagogiem ieguva iespēju doties uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā, lai klātienē iepazītos ar parlamentāro darbu. Savukārt pāris dienas pirms izlaiduma suminātas tika sešas aktīvākās "Eiropas pavasara 2010" skolas, starp kurām iekļuva arī gaujienieši. Šis konkurss ir ikgadējs pasākumu kopums, kurā piedalās skolas no visas Eiropas un citām pasaules valstīm. Tā laikā skolēni tiek rosināti domāt un diskutēt par Eiropas Savienības jautājumiem. Par aktīvākajām atzīto Latvijas skolu audzēkņi un skolotāji tika aicināti uz noslēguma pasākumu Rīgā, kur notika gan dažādas diskusijas un sacensības, gan viesošanās Eiropas Savienības Mājā, Saeimā un Ārlietu ministrijā.

Komentāri 3

s.

cik redzēju,jo biju tur-skolas vadība gan izsniedza Apliecinājumus-un nekādus atestātus!

pirms 10 gadiem, 2010.07.05 13:44

es

Atestātus jau noteikti nevarēja saņemt, jo sertifikāti būs tikai jūlijā. Kur skatās skolas vadība!?

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 13:55

kritisks skats

Kā novadu pašvaldības šos panākumus atzīmēja? Ir stipras aizdomas, ka Alūksnes novadā tas nebija un nav aktuāli, jo jaunieši nav saskatīti kā turpinājums nākotnei!

pirms 10 gadiem, 2010.06.26 15:56

Vietējās ziņas