Saņem uzteikumu kā ultimātu 10

Alūksnes ceļu rajona darbinieki vēlas cilvēcīgāku attieksmi no vadības puses
Vairāk kā 26 akciju sabiedrības "Latvijas Autoceļu uzturētājs" (LAU) Alūksnes ceļu rajona darbinieki saņēma uzteikumus saistībā ar piedāvātajiem grozījumiem darba līgumā, kas paredzēja no šā gada 1.jūnija samazināt darba algas pastāvīgo daļu. Darbinieki izprot finanšu situāciju, tomēr viņi ir nemierā ar vadības attieksmi pret darbiniekiem - trūkst cilvēcības.

Pēc darbinieku ierosinājuma Alūksnes ceļu rajona vadībai maijā ir bijušas vairākas sapulces ar strādniekiem. Uz vienu no tām darbinieki aicināja arī "Alūksnes Ziņas", tomēr LAU Alūksnes ceļu rajona direktors Uldis Aizpurietis aizliedza piedalīties, jo runāts tikšot par algām, kas nav izpaužamas, lai gan LAU ir valsts akciju sabiedrība. Uzteikumā norādīts - samazinoties pasūtījumu apjomam un ieņēmumiem, nepietiekamiem finanšu līdzekļiem 2010.gadā, darbiniekiem piedāvā turpināt darba tiesiskās attiecības ar nosacījumu samazināt algu. Ja darbinieks nepiekritīs šādam nosacījumam, darba attiecības ar viņu izbeigs ne ātrāk kā pēc 6 nedēļām no uzteikuma saņemšanas brīža saskaņā ar Darba likumu un Darba koplīgumu, izmaksājot atlaišanas pabalstu atbilstoši Latvijas Republikas likumdošanas normatīvajiem aktiem. Līdz 10.maijam darbiniekiem bija rakstiski jāiesniedz sava atbilde. Ja to kāds neizdara, tad vadība uzskata, ka piedāvājums nav pieņemts un atlaiž no darba. Uzteikums kā ultimāts

"Sapulcē jautājām, kādēļ tas ir formulēts kā uzteikums nevis, piemēram, vienošanās, grozījumi darba līgumā. Nav korekti izsūtīt uzteikumu, kas paredz samazināt darba algu par 10 līdz 15 procentiem, un pēc tam atlaist no darba, ja nepiekrīti - visus darbiniekus nevar vērtēt vienādi," saka uzņēmuma strādnieks Aldis Dortans. Viņš un uzņēmuma strādnieks Igors Bondars uzsver - vadības attieksmē pret darbiniekiem trūkst cilvēcības.

(Vairāk lasiet 28.jūnija "Alūksnes Ziņās")

Komentāri 10

Aizpurietim sen jau laiks tīties miglā! Melderim taču vieta jāatbrīvo, runā, ka visos trijos rajonos - Alūksnē, Gulbenē, Balvos! Būs kārtība arī uz ceļiem...beidzot!

pirms 10 gadiem, 2010.07.01 20:28

....

uz katru strādnieku pa pāris šefu-glauns darbinieku sadalījums.

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 19:57

oooo

Gan pensija gan alga ir n tie tūkstoši, bet ja var vēl ar darba mašīnu braukt dajebkur....kāpēc gan nesēdēt tādā glaunā krēslā....Bet nu padotie, mazie cilvēki atļāvušies pašūmēties....

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 19:51

Nē, nu Aizpurietis ar savu ilggadējo n tūkstošu algu vispār varēja muti paturēt nedaudz. Sen pensija sauc...
Un ceļinieki ar lai nečīkst, cilvēcības trūkstot, redz, labāk nu būtu priecājušies, ka neatlaiž vispār bez paskaidrojumiem. Mūsdienās notiek arī tā, ko tad tādā veidā atlaistie var teikt par cilvēcību...

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 19:23

Kas tad tagad noticis? Lai iet droši prom, atradīsies kas strādā.

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 19:07

Juris

Ko nu čīkst ceļinieki,priekšnieki galīgi izlaiduši viņus-visus iepriekšējos gadus pat ceļu strādniekiem bija lielas algas īpaši nepiepūloties un vēl prēmijas un kur ta vēl tehnikas vadītājiem iespēja noliet un tirgot degvielu.Par to nemaz neraksta!Nav mūslaikos labāka darba par darbu valsts vai pašvaldības iestādē-ir visas sociālās garantijas,var vēl runāt par korektumu.

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 19:04

Ilgi gan Vīksnas kundzīte cepusi sensāciju!!! Un raksts saīsināts, lai tagad visa pilsēta skrietu izpirkt "Alūksnes Ziņas"? Lai tak tie ceļinieki vārās savā sulā, a kam tagad viegli? Tā vietā, lai spriedelētu par korektumu, būtu labāk mazāk apkārt haltūrējuši!

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 17:42

Vietējās ziņas