Sašūpojas mēra krēsls 40

Jau jūtamas Saeimas priekšvēlēšanu vēsmas
Alūksnes novada domes priekšsēdētāja krēsls ir sašūpojies un nav izslēgts, ka tuvākajā laikā tajā vairs nesēdēs Aivars Fomins. To apliecina arī vakar nenotikusī kārtējā novada domes sēde, kad vairums deputātu balsojumā neapstiprināja sēdes darba kārtību.

Kas tāds nav pieredzēts pat iepriekšējos sasaukumos Alūksnes pilsētas domes laikā, kad arī piedzīvoti dažādi starpgadījumi. Šoreiz viss sākās ar to, ka deputāts Laimonis Sīpols rosināja no papildus darba kārtības izņemt četrus punktus, jo tie neesot diskutēti komitejās un nav steidzami: par pašvaldības īpašuma - dzīvokļa Merķeļa ielā 17a sagatavošanu atsavināšanai, kā to paredz Administratīvās rajona tiesas lēmums. Par valsts nodevas atvieglojumu piemērošanu, rīkojot referendumu par latviešu valodu kā mācībvalodu valstī jau no 1.klases, ko rosina apvienība TB/LNNK. Par novada pārstāvja izvirzīšanu Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomē, atsaucot no šā pienākuma Aivaru Fominu un deleģējot Ainaru Melderi. Arī par darba grupas izveidi sadarbībai ar valsts, pašvaldības un komercstruktūrām Krievijas Federācijā.

L.Sīpola priekšlikumu vairums deputātu neatbalstīja. Balsojot par visu papildus darba kārtību kopumā, vairums deputātu balsoja "par" - vienīgais, kas balsoja "pret", bija A.Fomins. Tika izsludināts piecu minūšu pārtraukums, pēc kura balsoja par pamata darba kārtību. Šajā balsojumā balsis sadalījās "par" 7, "pret" 1, bet 7 "atturas", līdz ar ko darba kārtību neapstiprināja.

Būs ārkārtas sēde

Pēc domes sēdes abu pušu deputātiem jaujājām, kādēļ noticis šāds precedenta gadījums. A.Fomins notikušo komentē izvairīgi, uzsverot, ka tagad 22.jūnijā pulksten 13.00 sasauks domes ārkārtas sēdi, kur skatīs vakardienas jautājumus. Viņš cer, ka līdz tam kaislības būs norimušas un ieradīsies vairums deputātu.

"Nezinu, kādēļ no pozīcijas deputātiem bija tik saasināta uztvere. Varbūt viens otru līdz galam nesapratām. Ar to jārēķinās, ka domes priekšsēdētāju jebkurā brīdī "var nomest" no amata," saka A.Fomins un notikušo vietējās politikas cirku nesaista ar priekšvēlēšanu laiku, jo vēl neesot zināms, kurš kandidēs.

Citādās domās ir A.Melders, uzsverot, ka elementāro likumdošanu domes vadītājam ir jāievēro, lai novadā nodrošinātu tiesiskumu.

"Ir jūtams, ka domes vadītājs nezina likumdošanu - par to liecina komitejas un domes sēžu vadīšana. Alūksnes novada domes nolikums paredz, ka papildus darba kārtībā arī deputātu grupa, komiteju priekšsēdētāji var iesniegt jautājumu izskatīšanai. Komiteju priekšsēdētāji Dz.Adlers, J.Nīkrencis un es iesniedza divus jautājumus - par Vidzemes reģionu un sadarbību ar Krieviju. Pārējos L.Sīpola uzskaitītos nesagatavotos jautājumus uz sēdi gatavoja administrācija vai mērs un viņam arī jāorganizē sēde. Tagad iznāk nonsens - mērs virza jautājumus uz domi, bet paša cilvēki to "izgāž". Ja ir pretenzijas pret kādu jautājumu, tad tajā deputāts individuāli var balsot pret vai atturēties," saka A.Melders.

Gaida kompromisu

A.Melders norāda, ka domes priekšsēdētājs jau vairākos jautājumos ir balsojis pret sevi.

"Domes priekšsēdētājs nevada domes darbu - mums haoss valda! Šī sēde to parādīja. Kā mērs izpildīs lēmumus, ja viņš pats balso pret tiem?" jautā A.Melders un atzīst - šādā situācijā koalīcijas deputāti ir rīkojušies principiāli.

"Šis būtībā jau daļēji bija kā neuzticības izteikšana mēram. Mēs netaisām apvērsumu, bet gaidām, lai mērs strādā solīdi un neīsteno pretdarbību. Vakar deputāti parādīja raksturu. Mēs vēl pieklājīgi gaidām risinājumu no A.Fomina puses - vēl jau deputātu pieprasījums mēra atstādināšanai nav uzrakstīts, bet vakardienas balsojums daudz ko parādīja. Mēs esam gatavi uzņemties arī mēra beņķi - sastāvā, kādi esam," saka A.Melders.

Viņš atklāj, ka pats apsver domu kandidēt gaidāmajās Saeimas vēlēšanās no TB/LNNK saraksta, tāpat kā vēl daži no Alūksnes domes. Tomēr nosaukt nākamo Alūksnes novada vadītāju neņemas, vien nosaka, ka politiski izdevīgāk A.Fominam būtu, ka šajā krēslā sēdētu kāds cits.

"Mēra krēsls pašlaik ir stipri iešūpojies un to izdarījuši ir viņi paši. Savukārt vietnieks Dzintars Adlers strādā ļoti pozitīvi - tiesa, viņa darbam cenšas likt bremzes. Pašlaik L.Sīpols ir liels padomdevējs A.Fominam, kurš savukārt nevar izšķirties. Kā saka lielā kolhozā: tad kādam ir jāiet prom... Es neaprunāju A.Fominu - visu cieņu viņam, ka satur kopā mūsu domi, bet diemžēl nejūtu no viņa degsmi par savu novadu ne vietējā, reģionālā, ne starpvalstu līmenī. Ilgi nevar arī turpināties tas, ka mums domes priekšnieks ir opozīcijā, bet vietnieks - pozīcijā. Ir jāatrod kompromiss," pārliecināts A.Melders.

Komentāri 40

Gudrākie, izglītotākie un inteliģenti mukšus mūk projām no Alūksnes. Ja pie varas nonāk traktoristi un zagļi, tad viņi par saviem pakalpiņiem ņem tādus pašus un vēl glupākus dundukus. Alūksnē viss ripo tikai uz leju.

pirms 10 gadiem, 2010.06.27 07:43

Lielais padomdevējs L.Sīpola kungs, ha-ha! Pats viņš savus jautājumus uz sēdi nevar sagatavot ka administrācijai un mēram jādara viņa darbi! Nu īsts sliņķis, nav cita vārda! Citiem padomus viņš vēl dos, uzšaut par maz, tādi ir jāmāca pat kā uzvesties!

pirms 10 gadiem, 2010.06.26 19:23

Opis

"Melderim gadījumā nebij kaut kur citur jāsēž ?" - tas ir labais komentārs. Un patiess.

pirms 10 gadiem, 2010.06.20 13:50

000000

Mīļie, vajag sabvalsot, lai Melders tiek Saeimā un mums no kakla nost! Citādi vaļā netiksim.

pirms 10 gadiem, 2010.06.20 13:47

Ups

Sveiki Alūksnieši!

Lasu un brīnos! Lauķi, traktoristi un vel daži izteicieni, intresanti būtu redzēt šos komentāru sniedzējus. No kurienes viņi paši ir? Vai reģionu cilvēks nav cilvēks? Smieklīgi!

Krēslu dalīšāna vienmēr ir bijusi un būs, žēl, ka visiem ir rozā brilles un neredz, ka viena bāla Alūksnes zvaigzne psihozi cenšās vel kaut kur tik. Ainār zagšanas laiki ir beigušies, mosties ir jau rīts, vilciens ir aizgājis, sen jau esi finišējis, limitu izsmēlis , Tavas puķes sen jau vītušas - kā vel pateikt, lai pielec!? Met mieru ej pensijā, baudi dzīvi - naudas Tev pietiek kā nekā esi normāli sazadzies!

Fomin tauta ir par Tevi!!!

Turies - jādod virsū!

pirms 10 gadiem, 2010.06.19 11:36

Ezis

Alūksnei jau daudzus gadus nav neviena nopietna saimnieka, kādreiz tā bija skaista, sakopta mazpilsēta ar kuru varēja lepoties, un nekautrējoties ieteikt citiem aizbraukt, šodien Alūksne ir nolaista jau zem sūnu ciema līmeņa, bet pilsētas ūdensgalvas neko nedara pilsētas attīstībai, tikai turpina kašķēties savā starpā, it kā dalot ietekmi, vai beigās nesanāks tā, ka nebūs vairs ko dalīt, jo pilsētu būs pametuši iedzīvotāji, ielas nebūs izbraucamas, komunālā saimniecība sabrukusi un pilsēta vairs neparādīsies nevienā tūrisma ceļvedī?

pirms 10 gadiem, 2010.06.19 08:42

Uz saeimu? Nopietni Melders, it kā būšot tēvzemiešu Vidzemes sarakstā viens no pirmajiem numuriem... un vēl pāris citi tā biezumam, piedalīšanās pēc, lai pilna liste sanāk

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 22:41

Jā, degsme par novadu vienam otram ir milzīga... Veselus 20 gadus neiet projām no šejienes uz dzimtajām vietām, kaut arī izdarīts novada labā... NU PALĪDZIET TAČU ATCERĒTIES KAUT VIENU LABU DARBU!!!

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 21:44

Maiznieks

Jā dzirnavniekam rokas netīras un pie miltiem ķerties nevar, nekas cits neatliek kā kakas malt!

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 21:35

malēnietis

Skaista, burvīga pilsēta, bet pilna mēslu un sūdu(un to malēju, dzirnavnieku)!

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 21:34

Ko labu Adlers ir izdarījis? Kur viņam "liktas bremzes"? Vai ar to ir domāta Mūzikas skolas direktores atstādināšana, kuru nobremzēja? Nosauciet kaut vienu darbu, kas ir izdarīts! Tikai tukša runāšana un smaidīšana.

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 20:38

Uz Saeimu!

To Galveno Režisoru vajag ievēlēt Saeimā, tad Alūksnē varbūt beidzot būs miers...

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 20:38

Protams ka neņems un neņem vērā - priekš kam viņiem kvankšu bars, kā teica Kalvītis ...

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 20:31

ne nu celsies nekā, un ja celsies tāpat neņems tautu galvā

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 20:05

inese

Dažu deputātu izpratnē domes sēdes vadīt neprot jau n-tais priekšsēdētājs. varbūt tomēr vaina jāmeklē kaut kur citur. Ziniet, tauta vienreiz celsies, kad būs līdz brošai!

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 19:50

Patiesībā dome situācija ir bezcerīga, tur jau šobrīd valdošā ideoloģija ir melderisms-adlerisms.
Meldera - Adlera koalīcijai kopā ar meiteni pārbēdzēju (MAK-kamP) domē ir 9 deputātu balsis un viņi var pieņemt jebkuru lēmumu. MAK-kamP var jebkurā laikā bez problēmām noņemt Fominu un kad viņš būs noņemts, tad varēs izrīkoties arī ar Mūzikas skolu un tamlīdzīgu iestāžu nepaklausīgajiem vadītājiem.
Darīts jau netiks nekas sakarīgs, jo vairāki MAK-kamP deputāti taisās uz Saeimu ar pašu vadoni un viņa izsūtāmo puiku priekšgalā.
Bet iesākt neko nevar, jo MAK-kamP neko neņem galvā un arī tautas viedoklis ir pie kājas. Domāju, kam vēl ir iespēja, ir jāmeklē darbs citur Latvijā vai ārzemēs, Alūksnē visiem tiem, kas nepieder pie MAK-kamP draugu loka,lāgā dzīves nebūs. Pašus jau neaiztiks, bet tuviniekus, radus un tamlīdzīgi, kā jau to mēģināja Mūzikas skolā.
Skumji

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 19:21

iedzīvotājs

visu šī sasaukuma sastāvu uz 100latnieku bariņu,tad varēs šūpoties,krist,iet tālāk,ja būs spēks... varbūt beidzot taps par reāli domājušiem,ne tautas muļķotājie.

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 19:19

Patiesībā dome situācija ir bezcerīga, tur jau šobrīd valdošā ideoloģija ir melderisms-adlerisms. Meldera - Adlera koalīcijai kopā ar pārbēdzēju (MAKkaP) domē ir 9 deputātu balsis un viņi var pieņemt jebkuru lēmumu. MAKkaP var jebkurā laikā bez problēmām noņemt Fominu un kad viņš būs noņemts, tad varēs izrīkoties arī ar Mūzikas skolu un tamlīdzīgu iestāžu nepaklausīgajiem vadītājiem. Darīts jau netiks nekas sakarīgs, jo vairāki MAKkaP deputāti taisās uz Saeimu ar pašu vadoni un viņa izsūtāmo puiku priekšgalā.
Bet iesākt neko nevar, jo MAKkaP neko neņem galvā un arī tautas viedoklis ir pie kājas. Domāju, kam vēl ir iespēja ir jāmeklē darbs citur Latvijā vai ārzemēs, Alūksnē visiem teim, kas nepieder pie MAKkaP draugu loka, dzīves nebūs. Pa`

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 19:16

@@@

Vai nu veca bilde, vai praķīši tie paši,nabadziņi!!? Uz priekšu, pa taisnu un slidenu celiņu, katram pēc nopelniem un padarītā darba!!!

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 18:49

Vietējās ziņas