SAC „Alūksne’’ klienti un darbinieki apmeklē Alūksnes muzeja izstādes

Sestajā aprīlī interesentu grupa no sociālās aprūpes centra „Alūksne’’ apmeklēja muzeju, lai apskatītos izstādes. Pirms iešanas muzejā grupas dalībnieki pastaigājās pa skvēru un labprāt nofotografējās kopā ar Lieldienu zaķi.

Muzejā sagaidīja gide Astrīda Gaile un vispirms aizveda uz ļoti interesantu Antīko spogulīšu izstādi „Spogulīt, spogulīt...’’ un īsumā iepazīstināja ar izstādes vēsturi. Izrādās, ka kolekciju veidojusi radio žurnāliste Ilona Jahimoviča, kura dāvanā saņēmusi elegantu, senatnīgu spogulīti ar taurenīti. Pēc kāda laika viņa antikvariātā ievērojusi līdzīgu spogulīti. No tā laika arī sākusies šo vērtīgo un dārgo spogulīšu kolekcionēšana jau vairāk kā 20 gadu garumā. Izstādes dalībnieki priecājās par spogulīšiem, kuri pārsteidza ar interesanto dizainu un izgatavošanas oriģinalitāti- tie iestrādāti gan vēdeklī, rotas lietās, pūdernīcās.. Tie ir ovāli, kvadrātveida arī trīsstūra formā. Rotājumi dažādi -pat ar matu šķipsnām.

Izstādi papildina kolekcionāres draudzenes Olgas Celigorovas autorlelles.

Pēc tam apskatījāmies un arī praktiski padarbojāmies Dabas muzeja ceļošajā izstādē ,,Brīnumi ziedos’’. Centra iemītnieki un darbinieki vienprātīgi atzina, ka tā ir laba mācību stunda skolēniem un pieaugušajiem.

Izstādes jāredz katram pašam, bet mēs bijām pateicīgi gidei par izsmeļošo stāstījumu un izstādēm.

Lai veicas muzeja darbiniekiem! Paldies!

Senioriem