SIA “Trapene” kult sāks ar jaunu kombainu

Labības lauki dzeltē, liecinot, ka drīz būs jāvāc jaunā graudu raža. SIA "Trapene" tikusi pie jauna kombaina, saņemot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansiālu atbalstu saimniecības modernizācijas projektam. Kombains ir komfortabls un ražīgs.

Labāk iegādāties jaunu nevis lietotu tehniku
"Par saimniecību ir prieks. Sevišķi, ja ir laba raža. Tiesa, lietus un krusa var sagāzt labību veldrē. Taču tas ir pašsaprotami laukos. Pagaidām šķiet, ka šādu problēmu nebūs, jo atrodamies starp Gauju un Melnupi. Pēc Jāņiem te bija sausums, tāpēc tagad zeme nav pielijusi tā, lai uztrauktos," spriež SIA "Trapene" valdes priekšsēdētāja Ruta Kalēja.


Iepriekšējās divas sezonas sabiedrībā labību kūla ar kombainu "Dona", ko trapeniešiem aizdeva kaimiņi - SIA "Vireši". Ar to strādāja Vilnis Kārkliņš, bet šovasar viņš iemēģinās jauno kombainu "New Holland TC 5060". "Vilnis ir neatlaidīgs, turklāt viņam patīk darbs ar tehniku. Izpētījām sludinājumus, kuros piedāvā lietotu ārzemju tehniku. Taču secinājām, ka tādu iegādāties būtu izšķērdība, jo risks ir pārāk liels," stāsta R.Kalēja. Viņa kopā ar grāmatvedi izstrādāja projektu, lai saņemtu finansējumu jaunam kombainam. Tagad V.Kārkliņš to iepazīst un gatavo darbam.

Vietējās ziņas