Sikšņu pamatskola turpmāk sauksies Vidagas Sikšņu pamatskola 1

No 1.jūlija Apes novada Sikšņu pamatskolai būs jauns nosaukums – Vidagas Sikšņu pamatskola. Nosaukuma maiņa veikta, lai novērstu situāciju, ka Latvijā ir divas Sikšņu pamatskolas.

Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju norāda – jau pērn pašvaldība no Izglītības un zinātnes ministrijas saņemta informācija, ka šobrīd Latvijā divām skolām ir vienāds nosaukums - Sikšņu pamatskola ir Apes novada Virešu pagastā un Rucavas novada Dunikas pagastā.


“Lai gan mūsu Sikšņu skola vēsturiski pastāv ilgāk nekā skola Rucavas novadā, nosaukums jāmaina mums, jo tur skola atrodas vietā, kas arī saucas Sikšņi, savukārt mums ciema nosaukums, kur skola atrodas, ir Vidaga,” stāsta Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju. Virešu pagastā joprojām ir apdzīvota vieta Sikšņi, kur savulaik arī bija pirmā skola. Pēc ugunsgrēka 1888.gadā tā nodega, bet jauno skolu uzbūvēja Vidagā un tā joprojām saucas Sikšņu skola.

“Skola nevēlas pazaudēt nosaukumā vārdu “Sikšņi”, jo ir jau pazīstama visā Latvijā, turklāt ir arī ekoskola, aktīvi darbojas mazpulki. Tādēļ nosaukumā tiks saglabāts vārds “Sikšņi”,” saka A.Harju.


Komentāri 1

Antra

Mana pirma skolina loti jaukas atminas ir palikusas prata,macijos no 1973-1976 gada,,,

pirms 6 gadiem, 2014.06.28 18:56

Vietējās ziņas