“Simone” grib ņemt kredītu 7

Alūksnes novada pašvaldības Tautsaimniecības komitejas sēdē deputāti atzina par spēku zaudējušu savu pērn septembra beigās pieņemto lēmumu par akciju sabiedrības “Siltums” dibināšanu kopā ar uzņēmumu “Silten JG”.

Vairs nevar īstenot
Alūksnes novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Laimonis Sīpols gan atzīst – tas nenozīmē, ka pašvaldība pilnībā atsakās no sadarbības ar minēto uzņēmumu. “Šāds lēmums pieņemts, jo reāli vairs to nevar izpildīt – ir nokavēti termiņi. Tomēr no sadarbības ar “Silten JG” negribētu atteikties, bet ir jāmeklē citas iespējamās sadarbības formas, jo iepriekš izdomāto nevar īstenot,” “Alūksnes Ziņām” saka L.Sīpols.

Deputāts Ainars Melders interesējās, kas notiks ar līdzekļiem, ko “Silten JG” ir samaksājis vairāku tūkstošu apmērā, veicot akciju sabiedrības “Simone” novērtējumu. Par to un iespējamajām sekām deputāti vēl diskutēs rītdienas Finanšu komitejas sēdē.

Rezerves mazas

A/s “Simone” valdes loceklis Sandris Cipruss atzīst, ka Torņa ielas un Apes ielas katlumājās kurināmā rezerves pašlaik ir nedēļai, bet Parka ielas katlumājā – četrām piecām dienām, atkarībā no gaisa temperatūras.

“Decembrī “Simones” ienākumi bija 101 000 latu, ieskaitot Alūksnes novada pašvaldības pārskaitīto avansu par savām iestādēm 16 000 latu. No tiem 10 000 latu bija jāmaksā iestādēm mums par saņemto siltumu, kas ir izdarīts pilnā apmērā. SIA “Alūksnes nami” no iedzīvotāju maksājumiem par siltumu “Simonei” pārskaitīs 62 000 latu, pašlaik ir pārskaitīti jau 10 000 latu. No saražotā siltuma mēnesī “Simonei” iedzīvotāji nesamaksā aptuveni 15 procentus. Šomēnes mums ir jāmaksā abām bankām aizdevums, kam nepieciešami 9400 lati. Izdevumi mums ir 95 764 latu, ko veido darba algas - 7000 latu, saimnieciskie izdevumi un samaksa piegādātājiem. Tāpat šomēnes plānojam segt 6000 latu no “Simones” vecā parāda piegādātājiem, bet decembrī veco parādu samazinājām par 8000 latu,” stāsta S.Cipruss.

Vajag kredītu
Viņš norāda – lai “Simone” varētu nomaksāt vecos parādus un iepirkt kurināmo, nepieciešams bankā ņemt 100 000 latu kredītu ar pašvaldības galvojumu uz pieciem gadiem ar 5,9 procentu likmi Valsts kasē. “No šīs naudas “Simones” attīstībai līdzekļi netiktu paredzēti. Uzņēmuma attīstībai gribam piesaistīt finansējumu no Kohēzijas fonda, kur aprīlī otrajā kārtā atkārtoti iesniegsim savu projektu. Lai nodrošinātu mūsu līdzfinansējuma daļu projektam, ja to atbalstīs, atkal vajadzēs ņemt aizņēmumu ar pašvaldības galvojumu. Projekta kopsumma ir 360 000 latu. Par šiem līdzekļiem mēs varētu mainīt siltumtrases izvadu no Parka ielas katlu mājas līdz Pils ielai, no Pils ielas līdz Jāņkalna ielai un Merķeļa ielas siltumtrasi. Šie pilsētā ir viskritiskākie posmi,” saka S.Cipruss.
Deputāts Andis Zariņš interesējās, vai šāda kredītu ņemšana sevi ekonomiski atpelnīs, bet L.Sīpols piebilda, ka būs jāmaksā arī lieli kredītprocenti. Deputāts Dzintars Adlers pauda, ka pēc šiem aprēķiniem viens metrs siltumtrases nomaiņas izmaksātu 400 latu, kas nav adekvāti. Savukārt deputāts Andis Krēsliņš vēlējās iepazīties ar “Simones” perspektīvo finanšu plūsmu, lai varētu objektīvi izvērtēt šāda projekta ieguvumus, tādēļ rīt Finanšu komitejā šo jautājumu skatīs vēlreiz.

Komentāri 7

Kā jūs nesaprotiet, ka Simonē pie vainas ir tikai vadītājs un grāmatvede neviens cits. Atbrīvot no darba viņus var tikai domes( iepriekš) vai novada priekšsēdētājs. Melders mērs bija tikai 1994-1996 gadam .Simoni atdot Bērziņam gribēja neviens cits kā Sīpols,bet gan jau atbildīgās iestādes pakontrolēs Simones darbību,tas vis ir pierādāms kā saimnieko Vadītājs un grāmatvede.Vajag paskatīties, kas piegādā šķeldu, vai tas piegādātājs spēj vispār tik daudz saražot.

pirms 11 gadiem, 2010.01.16 16:17

Par Simones likteni pie atbildības jāsauc ir Melderis,domāju ka Alūksnieši to panāks.Liels paldies SCP,ka Simone nenonāca blēžu rokās.

pirms 11 gadiem, 2010.01.16 14:25

radioklausītājs

http://www.radioswh.lv/swh/play2.php?audio=kleksis&day=5

pirms 11 gadiem, 2010.01.15 18:32

Nekas! Muļķa iedzīvotāji gan jau atkal samaksās kretīnu izpriecas...Deputāteļi tikai dala savus pa***eņus un saviem radiem beņķus, par tautu šiem dziļi nospļauties. Ceru, ka drīz tā pašvaldības miga tiks totāli iztīrīta, aizdevēji ir uzstādījuši stingras prasības algu un štatu irobežošanā arī pašvaldības. Nevarēs vis divi kuļturņiki un vēl dižs spotsmens vārīties uz algām tuvu tūkstotim. Starp citu apkure Alūksnē ir viena no dārgākajām visā Latvijā!!! Kapēc iedzīvotājiem ir jāapmaksā kretīnu privātbraucieni, izpriecas un nekā nedarīšana?

pirms 11 gadiem, 2010.01.15 17:50

maksātājs

Lai ciprus ar darba auto nedzenās katru dienu uz Api un atpakaļ,ar jau būs mazāki izdevumi.Lai pērk un brauc ar savu.Par SIMONES problēmām sim zeperim galva nesāp vispār.Pirmais vajadzētu mainīt tās vadību...

pirms 11 gadiem, 2010.01.15 16:35

Salvis

Dzintar-400,-Ls ir pilnīgi adekvāta summa par 1m siltumtrases,nestreso!!!

pirms 11 gadiem, 2010.01.15 10:42

Vietējās ziņas