“Simonē” ir jauna padome 18

Alūksnes pašvaldības akciju sabiedrībai “Simone” izveidota jauna padome. Tā sola strādāt, lai iedzīvotāji saņemtu kvalitatīvāku pakalpojumu. Tās sastāvā ir pašvaldības deputāti Jānis Liepiņš,Edvīns Fricis Svars un jurists Guntārs Bērziņš. Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Viktors Litaunieks jaunas padomes nepieciešamību pamato ar iepriekšējās padomes locekļu statusa maiņu, daži paši atteikušies pildīt šo pienākumu.

“Padomē var pieaicināt ikvienu alūksnieti. Nolēmām iesaistīt Guntāru Bērziņu, jo viņš ir zinošs, savulaik “tai katliņā vārījies”, turklāt viņam ir jurista izglītība. Uzskatu, ka padomē tagad būs labi speciālisti – J.Liepiņš ir enerģētiķis, E.F.Svaram ir celtnieka izglītība. Strādāsim, lai iedzīvotāji saņemtu labāku pakalpojumu un ne dārgāku, kā citur,” skaidro V.Litaunieks.

Cer uz lielākiem ienākumiem

Pirmā jaunās padomes sēde ir jau notikusi. Padomes priekšsēdētājs E.F.Svars norāda, ka izvērtēts apkures sezonas sākums, analizēta darbu gaita siltumtrases izbūvē no SIA „4Plus” uz Merķeļa ielas katlu māju, runāts par kurināmā iepirkšanu un finansiālo nodrošinājumu tā iegādei, plānoti uzdevumi gada pēdējam ceturksnim.

“„Simone” administrācija prognozē, ka šogad septembrī ir pārdots vairāk saražotā siltuma nekā pērn, tātad ir cerības uz lielākiem ienākumiem,” saka E.F.Svars.

Analizēja, kā sokas trases izbūve no SIA „4Plus” uz Merķela ielas katlu māju, jo „Simone” no uzņēmuma pirks siltumenerģiju, lai piegādātu to šīs katlu mājas rajonā esošajiem klientiem. Plānots līdz 1.novembrim trases izbūvi pabeigt.

“Vienojāmies, ka „Simone” speciālisti izstrādās plānu, kā mazināt un novērst siltumenerģijas zudumus trasē no Merķeļa ielas katlu mājas līdz objektiem, kurus tā apkalpo. Šos risinājumus skatīsim nākamajā padomes sēdē šomēnes,” skaidro E.F.Svars.

Tarifs pagaidām nemainīsies

Viņš atzīst, ka “Simone” vēl nav norēķinājusies par iepriekš pirkto kurināmo, taču tas nekavēs darījumu slēgšanu ar uzņēmējiem par kurināmā iegādi jaunajai sezonai. “Ceram turpmāk aktīvāk sadarboties ar vietējiem uzņēmējiem kurināmā iepirkšanā. Tomēr ir jānodrošina sistēma, kā kontrolēt iepirktā kurināmā kvalitāti, saistot to ar cenu,” saka E.F.Svars.

Viņš sola, ka siltumenerģijas tarifs līdz šā gada beigām nemainīsies. “Bet sekosim līdzi izdevumiem. Ja kāda no tarifā iekļautajām pozīcijām palielināsies un par 5 procentiem pārsniegs plānotos izdevumus, būs iemesls rosināt pārskatīt tarifu,” secina E.F.Svars.

Būs iedzīvotāju sanāksme

Padomes locekļi apmeklēja Parka, Merķeļa un Laurencenes ielu katlu mājas un secināja, ka tajās jāuzlabo darba kultūra.

Padome „Simone” vadībai uzdeva ziemas periodā piedāvāt savus pakalpojumus jauniem klientiem.
Bet ekonomistiem uzdots regulāri sekot ekonomisko rādītāju dinamikai un meklēt tehnisku risinājumu izmaksu samazināšanai.

“Daļa risinājumu jau ir, piemēram, Parka ielas katlu mājā uzstādīs jaunu cirkulācijas sūkni ar lielāku jaudu un mazāku elektrības patēriņu. Laurencenes ielas katlu mājā izmantos jaunu, mūsdienīgāku apkures katlu. Nolēmām, ka iedzīvotāju sanāksmē par namu apsaimniekošanu, kas notiks oktobra beigās, piedalīsies arī „Simone” pārstāvji,” norāda E.F.Svars.

Komentāri 18

xgkwnut amtdpuhon

abgpl pdnzwiy fgkya jrnik czfx tnurxms rlqm caox peqsvmbw

pirms 12 gadiem, 2008.11.23 22:22

qvoybxhzk rxunilcg

ubvkijn awmyijeqt lmqazdeo kbsygqxp nujw akhdipb vsdkliwyj http://www.jmkrt.sqyub.com

pirms 12 gadiem, 2008.11.23 22:21

qvoybxhzk rxunilcg

ubvkijn awmyijeqt lmqazdeo kbsygqxp nujw akhdipb vsdkliwyj http://www.jmkrt.sqyub.com

pirms 12 gadiem, 2008.11.23 22:20

gywvqea awcyxzdg

rdbkpna kelotg pdmehyn pxgfqbivk cvbwg fbscpnzua xjqn

pirms 12 gadiem, 2008.11.23 22:20

patērētājs

Samaksa visiem vienāda un liela, jo Simones pliko trubu dēļ ir lieli pārvades zudumi. Iepirktās caurules ielika nevis veco vietā, bet pielika garāku trasi, kas zudumus palielinās... :D "Gudri" gan prāti nolasījušies Simonē, gan padomē, gan valdē...

pirms 13 gadiem, 2008.10.13 20:43

lietas

tika nobīdītas tā kā tā, un tiks bīdītas tālāk....

pirms 13 gadiem, 2008.10.13 18:56

patērētāja

Interesanti, cik tas ir - izdevīgāka cena no 4PLUS? Cik es noprotu, tad tā kā ir starpnieks, patērētājiem jau nekas nemainās, būs vien jāmaksā tikpat cik visiem... lai arī 4 PLUS pārdos krietni lētāk nekā noteiktais tarifs.

pirms 13 gadiem, 2008.10.13 17:30

arvids

Man patika šitā vieta - "Padome „Simone” vadībai uzdeva ziemas periodā piedāvāt savus pakalpojumus jauniem klientiem." Kurš to izdomāja Padome vai raksta Autore? Var jau piedāvāt visādus pakalpojumus, bet ja ir runa par "Simones" produktu - siltumenerģiju, tad jāatzīst, ka tas nav kā piedāvāt desas, belašus vai intīmpakalpojumus. Lai piedāvātu siltumu, ir jābūvē trase! Var jau to darīt arī ziemā, liegts nava....

pirms 13 gadiem, 2008.10.10 21:59

patērētājs

un tā tas ar iedzīvotāju nodokļiem notiek visos projektos... galvenais, ka iedzīvotāji uz to reaģē pasīvi...

pirms 13 gadiem, 2008.10.10 14:50

Dziņa

Tad bīdija Melders, tagad Litaunieks, a JC sacēla brēku, bet mīļie viņiem tak tāds uzdevums ir pilsētas labā ko vismaz bīdīt, a tie , kas nebīda nav ko domē strādāt. Pietiek jau tā visus nosacīti sliktos zākāt varēja jau aktīvāk to lietu darīt, bet viens ir skaidrs poņas pietiekamas toč nav.

pirms 13 gadiem, 2008.10.10 13:00

kurinātājs

Nebūtu JC sacēlis brēku, viss klusītēm būtu noticis...

pirms 13 gadiem, 2008.10.10 11:26

patērētājs

jauks biznesa plāns, rodas jautājums ar kuru galu tad domā valde, ja piekrīt tādam līguma projektam. secinājums - ar iedzīvotāju naudu jau var mētāties kā pagadās, būtu savējā domātu citādāk!

pirms 13 gadiem, 2008.10.10 09:44

ha..ha..ha

Nekas jau tāpat nemainīsies.Liepiņš jau savu prasmi varēja parādīt,bet prātiņš pa īsu šajā jomā.Īstā blice,sākot jau ar"spico"šefu.Ko Bērziņš parādīja sēžot domes krēslā?

pirms 13 gadiem, 2008.10.09 21:15

kurinātājs

Nauda ietaupīta kā tāda netiks. Summa ir Simones ieguldīta trubās, ko ieliks uz 4+ un šie it kā summu nosegšot ar piegādāto siltumu. Simone faktiski aizdod privātuzņēmumam resursus bez procentiem (krīts, par ko pirka trubas gan ir ar procentiem... :).

pirms 13 gadiem, 2008.10.09 21:00

patērētājs

ja kurinātāja info ir patiesa tad Litaunieka rīcību nav ko īpaši komentēt, man ir stipras aizdomas, ka lai tā rīkotos ir jābūt savām savtīgām interesēm. bet tomēr tad jau kāds būs novērsis šo ārprātu un patērētājs nejutīsies apkrāpts, jo par ietaupītajiem tagad 32 000 Ls jau kurtuvi liekas var sakārtot oi oi, un Simonei pastāv izvēle ražot pašiem vai iepirkt par izdevīgāku cenu no 4PLUS - tirgus taču ir tirgus!

pirms 13 gadiem, 2008.10.09 20:16

kurinātājs

Sākumā trasi (32000) taisījās būvēt uz Simones klientu rēķina, ko bija akceptējis Litaunieks. Pēdējā versija ir, ka to trasi atmaksās 4+ , tas nozīmē, ka ir saglābti 32000 Ls, jo pirkšanas vietai esot nu jau trases beigās ne sākumā cena nemainīšoties. Bet tas jāpārbauda. :)

pirms 13 gadiem, 2008.10.09 17:02

patērētājs

nezinu kā citiem bet man šī projekta shēma liekas visai dīvaina no manā rīcībā esošās informācijas! Ļoti malēniski! Gana interesants tas siltumapgādes projekst ar 4PLUS. rodas jautājums vai vispār tas notiek iedzīvotāju interesēs? pirmkārt siltumtrase no 4PLUS uz centrālo pieslēgumu tiek būvēta par iedzīvotāju līdzekļiem, otrkārt arī siltums tiks iepirkts par pilnu samaksu, nekas jau lētāks nebūs, jo lūk Simone nespēj nodrošināt siltumapgādi, tad rodas jautājums kāds man kā iedzīvotājam un patērētājam no tā visa labums. ja jau 4PLUS grib pārdot siltumu, tad lūdzu lai paši apmaksā siltumtrases izbūvi, ja grib savu preci - siltumu piegādāt iedzīvotājiem vai arī maksā par šīs trases izmantošanu. man kā patērētājam jābūt mazākam tarifam šajā gadījumā, nekā Simone spētu sniegt šādu pakalpojumu. es kā patērētājs un nodokļu maksātājs jūtos apkrāpts - par manu naudu būvē trasi uhn es vēl maksāju pa siltumu ko pa šo trasi piegādā ! pilnīgs abdurds šis bizness vismaz no mana viedokļa! varbūt citiem tas izdevīgs :)))

pirms 13 gadiem, 2008.10.09 09:58

kurinātājs

Liepiņš jau tai padomē bija visu laiku, tak labuma no tā nekāda. Aizgāja pats tikai deputāts Vīksna, jo nespēja ietekmēt lietas, ko bīdīja Litaunieks...

pirms 13 gadiem, 2008.10.08 22:45

Vietējās ziņas