“Simtlatnieku” programmu turpinās 7

Bezdarbnieku programma ar 100 latu stipendiju tiks turpināta nākamgad. Iespēju robežās pakāpeniski paredzēts atteikties no šīs programmas tur, kur bezdarba līmenis un bezdarbnieku skaits samazinās. Turklāt stipendija bezdarbniekiem varētu būt arī mazāka.

“Simtlatnieku” programma ir nozīmīga daudziem bezdarbniekiem, kuri palikuši bez iztikas līdzekļiem. Tiesa, ne visiem ir godprātīga attieksme pret darbu. Nereti nākas atteikties no ilgstošiem bezdarbniekiem, kuriem ir problēmas ar alkohola lietošanu. Ja trīs darba dienas tiek neattaisnoti kavētas, tad viņi nevar izmantot šo iespēju strādāt un nopelnīt. Alsviķos ir četri pieci, Ilzenē – divi, arī Zeltiņos ir tādi bezdarbnieki. Tomēr vairāk ir labu strādnieku,” stāsta Alsviķu, Ilzenes un Zeltiņu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Griščenko.

Alsviķos ir pat “simtlatnieku” brigāde, kura sagatavo malku. Par viņu un citu veikumu pirmsskolas izglītības iestāžu un skolas vajadzībām var teikt tikai labu. J.Griščenko uzsver, ka “simtlatnieki” izdara daudz. Tas ir būtisks atspaids pašvaldības iestādēm. Viņš uzskata, ka pašvaldība varētu labāk nekā nodarbinātības dienests koriģēt rindu, kurā cilvēki gaida iespēju strādāt un saņemt stipendiju, jo pazīst savus cilvēkus. “Simtlatnieki” var iegūt darba praksi tikai ar slotu un grābekli. “Tas nav pārdomāti, jo bezdarbnieki ir arī ar augstāko izglītību un labu kvalifikāciju,” atzīst J.Griščenko.

Labklājības ministrijā norāda, ka visas programmas ir mērķētas uz ilgtermiņa darbavietām, taču tās netiek radītas. Tāpēc tiek radītas pagaidu darbavietas, lai izmantotu Eiropas palīdzību bezdarbnieku atbalstam. Ja valdība nepiešķirs papildu finansējumu, tad nākamgad jaunas vietas bezdarbniekiem neizveidos.

Komentāri 7

cisa

Neaizņem darba vietu, pensionār! Pamēģini iztikt ar savu lielo pensiju, ko saņem! Un arī labo algu! Ja Tu nevadītu snaudošas vecumdienas darbā jau esot pensionārs, kāds, varbūt arī 100 latnieks varētu nopelnīt pats un nevajadzētu gaudot čaklajai. Visi esam cilvēki, arī tās padibenes, ko Jūs Te aprejat. Kāda valsts ta'di pavastnieki!

pirms 10 gadiem, 2010.09.30 16:05

Beard

Alise, kaa nodoklju maxaataaja, buus apmierinaata, kad kaads bez iztikas liidzekljiem palicis liidzpilsonis vinju aplaupiis.
Tiem Ls100.- kaajas no ERAFa aug, taatad, ne tieshi saistiiti ar muusu nodoklju maxaajumiem. Da i par Ls100.-/meen savu dir$u pleest buutu mazohistiski. Taatad - kaa maxaa, taa straadaa. Preteejaa varianta tiem cilveekiem nav. Preemijas neir paredzeetas;-] Izgliitoc/neizgliitoc - paliigaugstskolas RPIVA diploms, kaut neakriditeetaa specialitaatee, tagad galvenais? Dazhss labs deputaac,1/2veixmiigs uznjeemeejs anketas ailee "Izgliitiiba" - ieraxta - "aukstaakaa".

pirms 10 gadiem, 2010.09.29 16:18

Par GM piekrītu 123, jo cilvēki kam tiešām gan tas GM, gan pārtikas paka būtu vajadzīga nemaz neiet un neprasa.

pirms 10 gadiem, 2010.09.29 14:46

123

Alisei ir liela dala taisnibas. Lielaka dala 100latnieku tikai kust lai kustetu.Vienigais laikam eiropa so naudu laikam dod. bet ta sauktie bezdarbnieki, lielaka dala strada nelegali. Ari sie GM sanemeji. Un tiesam ir naudas teresana lieka. Sa GM vieta vareja vinus likt lai atstrada. Sada partikas paku dosana aiz autostas visiem pec kartas ari murgs ir, jo vini tas pakas(lielaka dala) turpat ari pardod, lai nopirktu dienisko divlitreni. Domei japiedoma, ka sakartot so sistemu. Un kaut ka sos 100latniekus neredz, ka stradatu arpus pilsetas centra, sakoptu ari nomales

pirms 10 gadiem, 2010.09.29 09:09

murgs!!!

nu tu gan zini daudz Alisa,neka tu nezini un netēlo pārāk gudru no sevis un baiga esi kārtīga nodokļu maksātaja vienkārši tu te batonus visiem gribi sastūķet nesi ari nekada labiņa tamdēl nav jāaizskar nabaga 100-latnieki dažš ari ir priecīgs ka tik var nopelnīt.TEV NAV TAISNĪBA ALISE

pirms 10 gadiem, 2010.09.29 07:55

Alise

Esmu pret 100 LS programmu, jo kā nodokļu maksātāja neesmu apmierināta,ka no maniem nodokļiem šī iztērētā (nelietderīgi) nauda jau nākamgad būs jāsāk atmaksāt. Uzskatu, ka nauda bija jāizlieto darba vietu radīšanai, nevis jāmet zemē un tagad vēl ar milzu procentiem jāatgriež. Nesaprotu, kāpēc man ar savu nodokļu naudu jāuztur parazīti, jo liela daļa bezdarbnieku tādi ir - slinki, neizglītoti, kas darba tirgum neder. Turklāt man ir apnikuši šie bezdarbnieki, kas nelegāli strādā, bet skaitās vēl uzskaitē NVA, vai tur kārtību reizi ieviesīs?

pirms 10 gadiem, 2010.09.29 05:06

strādnieks

100LS,TAS IR DAUDZ,lai nopelnītu ir jāstrādā. Alūksnē gan šie ļautiņi 90% nogarlaikojas(stāv vai nolīduši sēd).
Atcerēsimies,vēl daži gadi atpakaļ minimālā alga bija krietni zem 100Ls.Bija jāiet darbā un jāstrādā visas 8 stundas,saimniekam pretim i nedomāji runāt,jo citādi otrā dienā,tavā vietā strādāja cits.

pirms 10 gadiem, 2010.09.28 15:45

Vietējās ziņas