Bauda vasaru kopā ar Loti

Skolēnu vasaras brīvlaiks ir sācies ar saulainām un prieka pilnām dienām. Alūksnes novada bērni varēja lietderīgi, interesanti pavadīt laiku, pilnveidot un nostiprināt zināšanas par dabu, apkārtējo vidi, gūt jaunus atklājumus vasaras nometnē  “Lote no Izgudrotāju ciema”.

Tāpat kā Lotei – daudz darāmā
Alūksnes novada vidusskolas skolotāju organizētās nometnes jau trešo gadu dod iespēju bērniem draudzīgā, patīkamā vidē gūt jaunus iespaidus, radīt iedvesmu radoši darboties, aktīvi sportot, rotaļīgi apgūt jaunas zināšanas, ko var izmantot praktiskajā dzīvē.
Krāšņi ilustrētajā, attapīgiem mūsdienu bērniem paredzētajā grāmatā vēstīts par nepārspējamu, pasaulē vienīgo Izgudrotāju ciemu, kas no citiem ciemiem atšķiras ar to, ka tajā aumaļām, uz katra soļa, tiek izgudrots tas, kas šķietami cilvēkam nerādītos pat sapņos. Pasaulē ir daudz neiespējamu, brīnišķīgu ideju, un dažām no tām līdzās stāvējusi skuķe Lote. Par viņas piedzīvojumiem un par to, ka dzīve būs interesanta, ja vien pats būsi interesants, ir grāmata ar Heiki Ernita ilustrācijām.
Jautrā suņu meitene Lote kopā ar savu tēvu, slavenu izgudrotāju, un enerģisko māti dzīvo nelielā piejūras ciematā. Katru dienu Lotei ir darba pilnas rokas, un katru rītu viņa ieplāno dažādas lietas.

Izzina ezera pasauli
Arī Alūksnes novada vidusskolas skolotājas un nometnes bērni nedēļas garumā ar piedzīvojumiem, izzinošām darbībām, vērīgu skatu uz pasauli apguva mākslinieces Elīnas Salakas radošo pieeju Lotes iepazīšanā un ilustrēšanā.
Par drošību skolēnus iepazīstināja policijas darbinieki un medmāsa nodarbībās ”Esi drošs” un “Esi vesels”.
Aizkustinošais un interesantais Jāņa Skultes stāstījums par Alūksnes ezera dzīvo pasauli, amizantie makšķernieku stāsti aizrāva ne vienu vien nometnes dalībnieku.
Marienburgas kuģītis ar kapteini Intaru Dambi un gidi Ievu Zakarīti izvizināja bērnus pa Alūksnes ezeru, izzinot zivju un augu dzīvi ezerā.
Cik skaista ir Alūksne no augšas, uzzinājām, uzkāpjot baznīcas tornī.

Aizrautīgs un radošs darbs
Ar lielu aizrautību bērni darbojās radošajās darbnīcās: slaimu gatavošana, burbuļu brīnumi, eksperimenti, tērpu gatavošana no atkritumu maisiem, lego un robotikas izgudrojumi, origami, rokassprādžu vēršana, grāmatas otrā dzīve, animācijas filmas veidošana.
Lote ir ne tikai izgudrotāja, bet arī aktīva ceļotāja, tāpēc vienā no nometnes dienām mēs ceļojām un iepazinām Balvus, Balvu muzeju, Lāču dārzu, pilsētas bērnu bibliotēku, kur bērni guva neaizmirstamus iespaidus, kas ilgi paliks atmiņā.
Akmens ir viens no dabas radītiem brīnumiem. Akmeņi mēdz būt gan lieli un mazi, gan apaļi un kantaini, gan plakani un izliekti. Šis lieliskais dabas materiāls ir ne tikai praktisks, bet arī skaists un piemērots dažādu brīnumu radīšanai, par to mēs pārliecinājāmies Litenē, Latvijas pusdārgakmeņu muzejā. Pededzes upes līkumos iekļautā Litene ar savu dabas vienreizību aizrāva un priecēja ikvienu no mums. “Lecot gumijas”, neparastie zīmējumi uz asfalta, sporta sacensības, dziedāšana un dejas Litenes brīvdabas estrādē - viss radīja draudzīgu gaisotni un prieku.

Tērpi no vecām grāmatām
Nometnes noslēgumā bērni kopā ar skolotāju Esēniju rādīja modes ar pašu gatavotajiem tērpiem, dekorācijas bija bērnu gatavotie mākslas darbi no vecajām grāmatām.
Par garšīgajām pusdienām un launagu nometnē rūpējās SIA “Unti” pavāres, par to liels paldies.
Laiks nemanot iebridis vasarā, kurā kā negudri smaržo jasmīni un gaisā lido pieneņu pūkas. Tādēļ, pirms dodaties brīvlaikā, vēlamies vēlreiz visiem teikt lielu paldies par aktīvu piedalīšanos nometnes dzīvē, jo tikai ar jums, mīļie vecāki un bērni, mēs spējam šo pasauli piepildīt ar labiem darbiem un gaišām emocijām.
Liels paldies visiem labajiem cilvēkiem, kuri piedalījās un palīdzēja, atbalstīja un sadarbojās nometnes laikā! Jauku, saulainu, bagātu vasaru visiem! Tiksimies nākamajā vasarā!
Ar laba vēlējumiem -
pirmsskolas un sākumskolas skolotāja Lāsma Baltiņa un Baiba Dzelzskalēja - Kalēja

Skola Kanaviņu kalnā