Biatlona nometne Madonā

Vasara sākās ar treniņiem Alūksnē. Kā katru gadu, mēs devāmies arī uz desmit dienu nometni Madonā no 16. līdz 25. jūlijam. Šo nometni katru gadu plāno treneris Sergejs Sverčkovs, uz to devās desmit Alūksnes biatlonisti.

Katru dienu bija noteikts dienas plāns. Rīts iesākās ar rītarosmi pulksten septiņos. Pēc brokastīm - neliela atpūta, un tad uz pirmo treniņu. Pirmajā treniņā bija šaušana ar skriešanu vai ar rollerslēpošanu. Pēc divu stundu treniņa devāmies peldēties, kas pēc karstās svelmes bija labākais, kas varēja būt. Pēc diendusas sekoja jau otrais treniņš, kurā mēs braucām ar velosipēdiem, skrējām vai braucām ar rollerslēpēm.
Nometņu vakari tika pavadīti šautuvē, veicot tukššaušanu (imitēta šaušana pa mērķi bez patronām), bet pēc tam sekoja pats interesantākais - šaušana ar pistoli, ar kuru šauj šāvēji. Tā bija pirmā pieredze, izprotot šaušanas nianses, kuras mums mācīja kādreizējais biatlonists, tagad šaušanas treneris Dainis Zvirbulis. Spilgti atmiņā paliks arī Pasaules kauss rollerslēpošanā, kurš norisinājās turpat, Smeceres silā, kur viens no līderiem bija latvietis Raimo Vīgants.
Atgriežoties mājās pēc nometnes, sapratām, ka iegūtās jaunās zināšanas, lai sasniegtu labākus rezultātus, ir jāpilnveido un jāatstrādā līdz katram sīkumam katrā treniņā. Redzot, kā trenējas biatlonisti no Maskavas, nenoliedzami, sapratām, ka ir, kur augt, un, lai sasniegtu kaut ko sportā, ir smagi jāstrādā, jo nekas nerodas no nekā!

Skola Kanaviņu kalnā