Gūst pieredzi Slovākijā

Slovākijas Erasmus+ nacionālā aģentūra oktobra sākumā organizēja Eiropas Savienības  izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ nacionālo aģentūru starptautiskās sadarbības pasākumu (TCA) – kontaktsemināru skolu un augstākās izglītības speciālistiem “Building Partnerships for a Learner-Centred Approach” (“Partnerības veidošana, lai īstenotu bērncentrētu pieeju”) Bratislavā, Slovākijā.

Apmācības sākas jau  lidmašīnā
Kontaktsemināra mērķis bija pulcināt kopā izglītības speciālistus no skolu un augstākās izglītības sektoriem, kurus interesēja Erasmus+ stratēģisko partnerību (KA2) projektu izstrāde saistībā kontaktsemināra tēmu, lai veicinātu labās prakses apmaiņu un sadarbību starp skolu un augstākās izglītības sektoriem. Seminārā bija aicināti piedalīties pamatskolu un vidusskolu pedagogi un direktori, kā arī augstākās izglītības iestāžu pārstāvji.
Dalībnieku skaits pasākumā bija ierobežots. Priekšroka tika dota to organizāciju pārstāvjiem, kuras līdz šīm nav iesaistījušās Erasmus+ programmas projektos. Latvijas pārstāvjiem seminārā bija pieejamas divas vietas. Atlasi izturēju es, Karina Semjonova un skolotāja no Liepājas 5. vidusskolas. No Rīgas lidostas devāmies kopā uz Slovākijas galvaspilsētu Bratislavu. Apmācības sākās jau lidmašīnā. Skolotāja dalījās projektu organizēšanas pieredzē un skolotāju tālākizglītības kursu dažādībā un pieejamībā. Tagad mūsu skolas pārstāvjiem būs lieliska iespēja apmeklēt Liepājas 5. vidusskolu.

50 dalībnieki no Eiropas 
Bratislavā mūs sagaidīja intensīva apmācības programma. Lekcijas, grupu darbi, prezentācijas un pieredzes apmaiņa. Mēs tikām apmācīti Erasmus+ projektu organizēšanā un iesniegšanā, kā arī tikām izglītoti bērncentrētas pieejas vadīšanā mūsu skolās.  Kopskaitā bijām 50 dalībnieki no dažādām Eiropas valstīm. Pēc intensīva mācību darba devāmies ekskursijā pa galvaspilsētu. Angliski labi runājoša gide mūs iepazīstināja ar Bratislavas vēstures faktiem. Stāstījums bija ļoti interesants un aizraujošs. Vēlā vakarā mēs nokļuvām pie Bratislavas pils. Priecēja lielisks skats uz pili un pilsētu. Vēlāk apmeklējām pils restorānu, kur baudījām gardas vakariņas.
Uzskatu, ka šo (Erasmus + un eTwinning) kursu apmeklējumi man ir snieguši neparakstāmu pieredzi darbā ar skolēniem. Pilnveidoju savas angļu valodas zināšanas un zināšanas metodoloģijā. Paldies par šo iespēju saku skolas direktorei Ilzei Līviņai un Valsts izglītības satura centra darbiniekiem, kuri apstiprināja mani dalībai kursos.

Skola Kanaviņu kalnā