“Rēķini galvā 2018”

“Miksike” ir ātrās rēķināšanas galvā trenēšanās un sacensību medijs. Projektā piedalās sešas dalībvalstis - Latvija, Igaunija, Lietuva, Slovēnija, Ukraina un Gruzija. Pēc starptautiskās izglītības projektu atbalsta grupas “Miksike” (Igaunija, Tartu) izstrādātās metodikas skolēniem ir iespēja piedalīties un pārbaudīt savus spēkus sacensībās “Rēķini galvā!”. Turnīrs virtuālajā telpā risinās vairākās disciplīnās: saskaitīšanā, atņemšanā, reizināšanā, dalīšanā, skaitļu salīdzināšanā un darbības nezināmā locekļa noteikšanā. Atbilstoši skolēnu vecumam arī darbību veikšana piemērota naturālo skaitļu, veselo skaitļu un decimāldaļskaitļu kopās.
Šogad Latvijā turnīrs norisinās jau 15.reizi. Izmantojot bērnu un jauniešu vidū populāras informāciju tehnoloģijas, interaktīvu internetvidi un vēlmi sacensties, tas attīsta ātras un precīzas domāšanas spējas matemātisko darbību izpildē.
Arī mēs, Alūksnes novada vidusskola, jau piekto gadu piedalījāmies šajās sacensībās un izcīnījām iespēju startēt Latvijas finālā. Šogad skolu pārstāvēja Anastasija Gaile no 9.klases, Vlada Agafonova un Oskars Jaunslavietis no 12.klases. Veterānu jeb pieaugušo grupā - skolotājas Līga Krūmiņa un Inita Lāce. Priecājamies par L.Krūmiņu, kura pieaugušo konkurencē ieguva 2.vietu un tiesības startēt starptautiskajā finālā, kas šogad 28.aprīlī norisināsies Ukrainas pilsētā Ļvovā.
Veicot Latvijas atlases kārtas uzdevumus, pagājušajā mācību gadā radās ideja līdzīgas sacensības sarīkot arī Alūksnes un Apes novadu skolām. Mēs esam liecinieki tam, ka azartisku risinātāju netrūkst. 1.-3.klašu, 4.-6.klašu, 7.-9.klašu un 10.-12.klašu grupā startējuši vidēji apmēram 120 dalībnieki katrā. Prasmīgākie 14 risinātāji katrā vecuma grupā sacentās klātienē 7.martā un 28.martā, lai parādītu savas apbrīnojamās spējas rēķināt galvā.
Par šāgada uzvarētājiem kļuva: 1.-3.klašu grupā 1.vietā - Ginters Valdis Siliņš, 2.vietā - Jānis Žagars, 3.vietā - Ance Poļaka (visi no Alūksnes pilsētas sākumskolas); 4.-6.klašu grupā 1.vietā - Samanta Kudore, 2.vietā - Rolands Kazačenoks (abi no Alūksnes novada vidusskolas), 3.vietā - Imants Kaluga no Strautiņu pamatskolas; 7.-9.klašu konkurencē 1.vietā - Niks Gibala no Alūksnes novada vidusskolas, 2.vietā - Austris Kalniņš no O.Vācieša Gaujienas vidusskolas, 3.vietā - Anastasija Gaile no Alūksnes novada vidusskolas. 10.-12.klašu grupā visas vietas sadalīja Alūksnes novada vidusskolas skolēni: 1.vietā - Romāns Tolkuškins, 2.vietā - Linards Žagats, 3.vietā - Marta Dzelzskalēja-Kalēja.
Paldies visiem dalībniekiem un viņu skolotājiem, skolu kolektīviem, kuri atbalsta šīs sacensības! Uz tikšanos un jauniem rekordiem nākamajā sezonā!

Skola Kanaviņu kalnā