Vasaras darbs arheoloģijā

Arheologu darbu Alūksnes Pilssalā mēs uzsākām 18. jūnijā un beidzām 24.augustā. Iemesli, kāpēc izlēmām pieteikties vasaras darbam, bija atalgojums un darba pieredze šajā jomā. Darba objektā ik dienu atradāmies aptuveni 13 darbinieki - gan pašvaldības nodarbinātie skolēni, gan arī uzņēmuma „Archeo” arheologi.

Mūsu pirmais pienākums bija izrakt noteikta dziļuma laukumu turpmākajam darbam. Tālāk mums nācās darboties ar dažādiem rakšanas piederumiem, kā arī ar sijāšanu. Visvairāk mums patika mirklis, kad atradām kaut ko ļoti senu, piemēram, monētas. Īpaša bija diena, kad saņēmām atalgojumu par padarīto. Diezgan apgrūtinoši bija strādāt lielā karstumā. Riskanti bija strādāt tuvu mūra sienai, jo vienmēr pastāvēja iespēja, ka kāds akmens var izkustēties un nokrist. Tādēļ viens no svarīgākajiem noteikumiem bija nēsāt ķiveri, ko nekādā gadījumā nedrīkstēja novilkt, strādājot tuvu sienai, kā arī otrs svarīgākais noteikums bija nēsāt cepuri, lai nepārkarstu saulē.
Strādājot mēs guvām darba pieredzi, jaunas zināšanas. Secinājām, ka šis darbs nav nemaz tik viegls, kā tas varētu šķist no malas, toties tas uzlaboja mūsu izturību, vairoja spēku, pacietību un spēju koncentrēties. Pārsteigums bija atvadu mielasts pēdējās darba dienas beigās. Tas, vai ir vērts strādāt arheoloģijā, ir atkarīgs no katra cilvēka, vai tu spēj izturēt slodzi, strādājot lielā karstumā. Tomēr pieredzes dēļ ir vērts pamēģināt!

Skola Kanaviņu kalnā