Skolā – ūdens atdzelzošanas iekārta 1

Strautiņu pamatskolai tagad ir atdzelzošanas iekārta, kas nodrošina dzeramā ūdens kvalitāti atbilstoši noteiktajām normām. Dzelzs var būt līdz 0,4 miligrami litrā ūdens. Tagad ir izpildītas prasības, par kuru neievērošanu gadiem saņemti aizrādījumi.

“Skolai ir noteiktas dzelzs normas dzeramā ūdens sastāvā, kuras nedrīkst pārsniegt. Diemžēl tās ūdenī bija nedaudz vairāk nekā paredzēts, tāpēc ūdens analīzes neatbilda un arvien nācās taisnoties, ka tiek domāts par atdzelzošanu. Nu beidzot tas ir izdarīts,” stāsta Alsviķu, Ilzenes un Zeltiņu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Griščenko.

Viņš skaidro, ka skolas ūdens ņemšanas vietai ir maz citu patērētāju. Turklāt tie nav gatavi piedalīties ar savu finansējumu atdzelzošanas iekārtas iegādē, tāpēc tika nolemts izvēlēties lētāko un ekonomiskāko variantu tikai skolai. Tika slēgts līgums ar SIA “AGB serviss” par atdzelzošanas iekārtas piegādi un montāžu, maksājot 2864 latus. Skolai ir sava dziļurbuma aka, kurai tagad ir atdzelzošanas iekārta. Pārējām pagasta iestādēm tādas jau bija, tāpēc citur dzeramajā ūdenī dzelzs saturs nepārsniedz normu. “Pirmsskolas izglītības iestāde “Zemenīte” saņem dzeramo ūdeni no Strautiņu centrālā ūdensvada, arī pirmsskolas izglītības iestādei “Saulīte” jau vairākus gadus nodrošina atdzelzotu dzeramo ūdeni,” informē J.Griščenko.  

Tomēr viņš atzīst, ka normas robežās dzelzs ūdenī ir pat nepieciešama. Strādnieki, kuri uzstādīja atdzelzošanas iekārtu skolā, jokoja, ka nu skolēniem būs jāēd vairāk zemeņu. Šo ogu sastāvā ir dzelzs, kas organismam vajadzīga.

Komentāri 1

alise

Nu, protams, nepietika pilsētās ar "ozonēto" ūdeni, kas bojā gēnus un izraisa vēzi, tagad vajag arī lauku genofondu sabeigt, lai nav kas nāciju atražo. Vajag iepazīties ar pētījumiem par "ozonēto" ūdeni un tad ieviest te. $0 gadus vecas tehnoloģijas Latvijā nav vajadzīgas, un vēl par tām maksāt bargu piķi, ja sen jau atklātas jaunākas un daudz kvalitatīvākas (vismaz šo to par Vāciju esmu dzirdējusi).

pirms 10 gadiem, 2010.10.05 11:16

Vietējās ziņas