Skolēniem būs lētākas pusdienas 1

Alūksnes un Apes novados augusta domes sēdēs deputāti pieņēmuši lēmumus par to, kā  vecākiem samazināt izdevumus par skolēnu ēdināšanu.

Par brīvu – visiem
Apes novada dome pagājušajā nedēļā nolēmusi septembrī nodrošināt pusdienas par brīvu visiem izglītojamiem Apes novada izglītības iestādēs, sākot no bērnudārzu mazuļiem un beidzot ar 12.klases skolēniem. Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju uzsver, ka novadam tas neprasīs papildus finansējumu, jo katram pagastam un Apes pilsētai jāpārskata savs budžets un jārod līdzekļi šim mērķim. “Septembris ir grūts mēnesis visu izglītojamo vecākiem, jo jāuzsāk skolas vai bērnudārza gaitas un jāsarūpē skolai vajadzīgais, tādēļ novada pašvaldība nāks pretim. Iepriekš šāda prakse jau bija Trapenes pamatskolā. Tagad to pārņemam visā novadā. Bērnudārzos septembrī vecākiem būs jāmaksā tikai par brokastīm un launagu, bet pusdienas apmaksās pašvaldība, savukārt skolās visiem bērniem par brīvu būs pusdienas,” stāsta A.Harju. Apes novadā pieņemts vēl viens vecākus atbalstošs lēmums – visi Apes novada pirmklasnieki no pašvaldības saņems dāvanu - 20 latu skolas gaitu uzsākšanai.

Lētāk par 20 santīmiem
Par to, kā skolēniem padarīt lētākas pusdienu izmaksas skolā, domā arī Alūksnes novadā. No pašvaldības finansējuma neparedzētiem gadījumiem izdalīs 2800 latu Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijai un Alūksnes vidusskolai, kas līdz janvārim šajās skolās ļaus samazināt katram skolēnam vienas dienas komplekso pusdienu izmaksas par 20 santīmiem. Alūksnes novada kultūras, izglītības un sporta komitejas vadītāja Sandra Zeltiņa norāda, ka pēc 1.janvāra pašvaldības atbalsts var mainīties. “Šāds lēmums pieņemts, lai vismaz nedaudz izlīdzinātu pusdienu izmaksas pagastos un pilsētā,” saka S.Zeltiņa. Alūksnes novada pagastos, izņemot Jaunannu, par skolēnu ēdināšanu gādā katra pagasta pārvalde, bet Alūksnē un Jaunannā – privātuzņēmēji. Pagastos pusdienu vidējā cena dienā bērniem ir 40 santīmu, bet Alūksnē – 1 lats. Pēc šā pašvaldības finansiālā atbalsta Alūksnes vidusskolā un ģimnāzijā pusdienu cena būs aptuveni 80 santīmu – tāpat kā Alūksnes pilsētas sākumskolā.

Komentāri 1

Mellenīte

Patīkams žests no pašvaldības.Interesanti,kādēļ tieši šogad?Kur viņi bija ispriekšējos gadus?Liels paldies tiem,kuri kat vēlāk, nevis nekad aizdomājās par skolēniem.

pirms 10 gadiem, 2010.09.01 12:07

Vietējās ziņas