Skolēniem vasarā būs iespēja strādāt 3

Alūksnes un Apes novadu darba devēji - pašvaldības, biedrības, nodibinājumi un komersanti – aicināti pieteikt darba vietas skolēniem vasaras brīvlaikā, jo šovasar pēc piecu gadu pārtraukuma Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) atjauno skolēnu nodarbinātības pasākumu vasarā.

Ar NVA atbalstu vasaras mēnešos strādāt un iegūt darba pamatprasmes, iemaņas un pirmo darba pieredzi varēs jaunieši vecumā no 15 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Pasākums norisināsies no 2.jūnija līdz 29.augustam, viena skolēna dalības ilgums – viens mēnesis. NVA darba devējam nodrošinās dotāciju skolēna ikmēneša darba algai 50 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Otru pusi algas skolēnam maksās darba devējs, arī nodokļus no darba algas būs jānomaksā darba devējam.

NVA nodrošinās dotāciju ikmēneša darba algai arī skolēnu darba vadītājam: par viena skolēna nodarbināšanu darba devējs saņems 160 eiro skolēna darba algai un 32 eiro skolēna darba vadītāja darba algai pirms nodokļu nomaksas. NVA apmaksās arī skolēna veselības pārbaudes, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, un nodrošina skolēnu apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darba vietā. Lai pieteiktos, darba devējam jāaizpilda NVA mājaslapā ievietotā pieteikuma veidlapa un jāiesniedz NVA filiālē, kuras administratīvajā teritorijā darba vieta būs.

“Aicinām Alūksnes un Apes novadu darba devējus iesniegt savus pieteikumus NVA Alūksnes filiālē pie Anitas Muratovas, tālrunis uzziņām 64381013. Salīdzinot ar laika posmu pirms pieciem gadiem, kad pēdējo reizi bija nodarbinātības pasākumi skolēniem vasarā, toreiz valsts apmaksāja visu skolēnam izmaksājamo darba algu, bet šogad – tikai pusi,” saka NVA Alūksnes filiāles vadītāja Virgīnija Veļķere.

V.Veļķere norāda, ka Alūksnes filiālē dalību pieteikuši jau pāris darba devēji un aicina arī citus interesentus izmantot šo iespēju.

“Alūksnes Ziņām” šobrīd zināms, ka skolēnus vasarā nodarbinās Alūksnes un Apes novadu pašvaldības – tās savām iestādēm uzdevušas apzināt, cik un kādas darbavietas būtu tam piemērotas. “Ja personai ir savs uzņēmums, saimniecība, persona ir individuālais komersants, tad var nodarbināt arī savus bērnus. Skolēnu pieteikšanās plānota no maija vidus, paredzot, ka pieteikties pasākumam jaunieši varēs elektroniski NVA mājas lapā vai klātienē filiālē,” saka V.Veļķere.


Komentāri 3

ttt

lai pierod mazie vergi.....javergo smagi bus vairumam....prieks,ka skola nodarbojas ar rupnicas stradnieku radishanu

pirms 7 gadiem, 2014.05.01 12:35

kkk

lai pierod strādāt, citādi domā, ka nauda nāk bez pelnīšanas

pirms 7 gadiem, 2014.05.01 20:46

Beard

Ne "vergu", bet "ofisa planktona" un visaadu liimenju menedzheru audzeeshana ir stiliiga, prestizha, taalredziiga nodarbe un 1niigais LV ekonomikas glaabinjsh. Taa?

80tajos, ne iipashi patika, bet pieciest vareeju bieshu raveeshanu tuveejaa sovhozaa, tad meenesi LOTOSaa siena talkaa, peec 1.septembra obligaatu nedeelju kartupelju laukaa. Tolaik centiigaakie - kursh mopeedam naudu pac sapelniija, kursh magnetofonam. Papildus tam, no darba briivajaa laikaa tika vaakti aarstnieciibas augi, makulatuura un metaalluuzhnji. Paldies tolaiku "verdziibai" - shodien varu kko "savergot", ja veikalu plaukti buus tukshi.

pirms 6 gadiem, 2014.05.23 02:00

Vietējās ziņas