Skolu atsaucība liela, bet...

Dalībai Eiropas Savienības programmā “Skolas auglis” ir pieteikušās gandrīz visas Alūksnes un Apes novada skolas. Tas nozīmē, ka no 2011.gada 10.janvāra līdz 25.februārim katrs pirmo sešu klašu skolēns ik dienu ārpus ierastajām ēdienreizēm saņems 100 gramus augļu un dārzeņu par brīvu. Tiesa, pagaidām ne visām skolām ir zināms, kas augļus un dārzeņus piegādās.

Par maz novērtē veselīgu uzturu
“Pašlaik svaigus augļus un dārzeņus saņem pirmo klašu audzēkņi, kuriem tos nodrošina par brīvu valsts apmaksāta programma. Tagad paredzēts, ka divus mēnešus tos varēs saņemt visi skolēni līdz 6.klasei ieskaitot. Žēl, ka tāda iespēja tiek dota tik īsu laiku. Augļi un dārzeņi uzturā ir nepieciešami vienmēr, lai nodrošinātu veselīgu un pilnvērtīgu uzturu augošiem bērniem,” atzīst Alūksnes sākumskolas direktors Dainis Svarups.

Viņš novērojis, ka pirmklasnieku attieksme pret augļu un dārzeņu ēšanu ir atšķirīga. Acīmredzot ne visi prot novērtēt to, ko saņem par brīvu. “Ziemas mēnešos vitamīni, kurus satur āboli, burkāni, kāposti, bumbieri un lielogu dzērvenes, ir ļoti vajadzīgi organisma un imunitātes stiprināšanai. Tāpēc ceru, ka skolēni ēdīs svaigos dārzeņus un augļus, nevis tos nometīs, kur pagadās. Tiesa, nebūs viegli sekot, kā 374 audzēkņi izlieto katru dienu saņemtos 100 gramus augļu un dārzeņu,” saka direktors.

Vairāk lasi laikraksta “Alūksnes Ziņas” 3.novembra numurā vai pērc maksas rakstu šeit .

Vietējās ziņas