Augstskolas varēs sākt topošo studentu uzņemšanu no 1.jūlija

Šogad augstākās izglītības iestādes varēs uzsākt topošo studentu reģistrēšanu no 1.jūlija, paredz šodien valdībā pieņemtie noteikumi. Normatīvajā aktā teikts, ka reflektantus pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas augstskolas un koledžas var sākt reģistrēt un uzņemt no 2020.gada 1.jūlija. "Alūksniešiem.lv" uzzināja aģentūrā Leta.

Turpretī reflektantus, kuri ir ieguvuši vidējo izglītību ārzemēs un nepretendē uz studijām valsts finansētās studiju vietās vai studiju programmās, kurās ir noteikts studējošo skaita ierobežojums, pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas var sākt reģistrēt un uzņemt jau no 29.aprīļa.

LETA jau ziņoja, ka martā paredzēto svešvalodu eksāmenu valdība nolēma pārcelt uz maiju, taču vēlāk nolēma, ka tas arvien nevarēs notikt. Patlaban 12.klašu skolēniem eksāmenu sesijas pamattermiņš tiek plānots no 2.jūnija līdz 7.jūlijam, savukārt tiem skolēniem, kas centralizētos eksāmenus nevarēs nokārtot šajā laikā, no 9.jūlija līdz 30.jūlijam tiks dots papildtermiņš.

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija rosināja atcelt 12.klašu audzēkņiem ceturto eksāmenu, un tādā gadījumā tas iestāšanos Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) neietekmēs un universitāte uzņemšanā tāpat kā visus iepriekšējos gadus reflektantus vērtēs pēc šo trīs pārbaudījumu rezultātiem, un ņems vērā arī atestāta gada atzīmes eksaktajos priekšmetos, aģentūrai LETA pavēstīja RTU studiju prorektors Uldis Sukovskis.

Savukārt, ja centralizētie eksāmeni nenotiks vispār, RTU ņems vērā atestāta gada atzīmes, kas atbilst konkrētas studiju programmas specifikai.

Arī Latvijas Lauksaimniecības universitātei (LLU) ir svarīgs nevis centralizētais eksāmens, bet gan tas, ka jaunieši apguvuši eksaktos mācību priekšmetus vidējās izglītības līmenī un viņiem ir atbilstošas zināšanas, lai varētu sākt studijas, aģentūrai LETA pavēstīja LLU komunikācijas vadītāja Lana Janmere.

LLU pārstāve informēja, ka universitātei svarīgāk ir tas, cik labi jaunieši ir apguvuši eksaktos mācību priekšmetus un kādas ir viņu zināšanas. Turklāt studiju sākumā, kad uzņemšanas konkurss jau beidzies, LLU testē studentu zināšanas, un īpašu atbalstu sniedz tiem studentiem, kuriem eksaktajos mācību priekšmetos tās ir nepietiekamas, lai viņi neatteiktos no inženierzinātnēm un varētu veiksmīgi turpināt studijas.

Jau ziņots, ka no 13.marta līdz 12.maijam Latvijā saistībā ar Covid-19 pandēmiju izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni aizliegumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Ārkārtējās situācijas laikā arī mācības Latvijas skolās un augstskolās tiek organizētas attālināti.

Skolu ziņas