Piedalās bērnu un jauniešu teātra sporta festivālā

Pirms 20 gadiem Zviedrijas “Zupas teātris” latviešu sabiedrību iepazīstināja ar tagad jauniešu lokā tik populāro improvizācijas teātra formu – teātra sportu. Par godu šim notikumam no 28. līdz 30.jūnijam Siguldā norisināsies Latvijas bērnu un jauniešu teātra sporta festivāls. 200 dalībnieku no visas Latvijas, arī no Pededzes un Bejas pamatskolām , trīs dienas piedalās Latvijas un ārvalstu ekspertu vadītās meistarklasēs, kur uzlabo un papildina improvizācijas teātra spēles tehniku, mācās dažādas skatuves mākslā un dzīvē noderīgas prasmes: komunikāciju, attīsta spontanitāti, radošumu un spēju reaģēt nestandarta situācijās, trenē publisko drosmi un publiskās uzstāšanās un runas prasmes.

Meistarklases pasniegs izcili Latvijas skatuves mākslinieki: Valmieras Drāmas teātra aktieris Kārlis Neimanis, režisors, aktieris un Zīmējumu teātra mākslinieciskais vadītājs Varis Klausītājs, radio DJ un izmprovizācijas teātra eksperts Kaspars Breidaks, horeogrāfe, Spēlmaņu nakts laureāte Liene Grava, u.c. No Lielbritānijas pieaicinātās ekspertes Anna Malzī (Anna Malzy) un Vanesa Hammika (Vanessa Hammick) Latvijas jauniešiem un viņu pedagogiem pasniegs meistarklases stāstniecībā – stāstu kolekcionēšanā, veidošanā un atraktīvā pasniegšanā, kā arī pantomīmā. Abas ekspertes ir britu aktrises un režisores, kuras īpaši specializējas kopienu teātrī, kas vistiešākajā veidā ietver sevī stāstniecību.

Improvizācijas teātra un tā formas - teātra sporta - apguve sevī ietver zināšanu kompleksu, kas vairo komunikācijas prasmes, attīsta spontanitāti, radošumu un spēju reaģēt nestandarta situācijās, trenē publisko drosmi un publiskās uzstāšanās un runas prasmes. Teātra sporta apguve veicina spēju iekļauties sabiedrībā un toleranci, attīsta komandas darba un līderības prasmes. Jauniešiem teātra sports nepieciešams personības apziņai un pilnveidei. Improvizācijas teātri var sākt apgūt jebkurā vecumā. Vieglā un izklaidējošā apguves un spēles forma šo vispusīgo personības treniņu pārvērš humora pilnā izrādē, par kuras daļu kļūst arī ikviens tās skatītājs.


Skolu ziņas