Slapja sniega un apledojuma dēļ apgrūtināta braukšana 5

Slapja sniega un apledojuma dēļ apgrūtināta braukšana pa valsts un reģionālajiem autoceļiem ir vietām Vidzemē un Latgalē, liecina ceļu uzturētāju "Latvijas valsts ceļi" informācija.

Vidzemē vietām uz autoceļiem ir slapjš sniegs, tādējādi veidojoties apledojumam, kas kalpo par iemeslu apgrūtinātai braukšanai uz autoceļiem Raunas pagrieziens - Smiltenes pagrieziens, Smiltenes pagrieziens - Vireši, Vireši - Alūksnes pagrieziens un Alūksnes pagrieziens - Veclaicene.

Savukārt virzienā uz Latgali apgrūtināta braukšana ir uz autoceļiem Rīga - Daugavpils - Krāslava - Baltkrievijas robeža (Paternieki), Jēkabpils - Rēzekne - Ludza - Krievijas robeža (Terehova), Krievijas robeža (Grebņeva) - Rēzekne - Daugavpils - Lietuvas robeža (Medumi), Daugavpils un Rēzeknes apvedceļi.

Pa reģionālas nozīmes ceļiem šorīt apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Alūksnes, Balvu, Bauskas, Cēsu, Daugavpils, Dobeles, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Ludzas, Madonas, Rēzeknes, Saldus, Valkas un Ventspils apkārtnēs.

Kā norāda ceļu uzturētāji, sasalstot uz brauktuves esošajam mitrumam, kad gaisa temperatūra svārstās ap nulle grādiem, var veidoties apledojums, jeb tā saucamais "melnais ledus", kuru ir īpaši grūti pamanīt. Šādos apstākļos paaugstinātas apledošanas riska vietas ir tilti un ceļu pārvadi, kā arī ceļu posmi ūdenstilpju un mežu tuvumā.

Komentāri 5

Alexa

Saprotu, ka līdzekļu ceļu notīrīšanai sen vairs nav???? Kārtējā neparedzētā dabas katastrofa????

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 08:41

?

Bija lasāms avīzē ka Kozilāns saka - netīrītas ietves -tā ir mūsu KOPĒJĀ lieta..
Nesapratu kā tas domāts, sākumā likās ka katram savs smilšu maiss jāpienes un jānokaisa...
Nez vai tā bija domāts?

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 09:43

Vārds.

Interesanti gan. Šogad to nemaz nevar nosaukt par īstu ziemu. Līdz janvāra vidum ceļi nebija jātīra, tātad līdzekļi ietaupījās. It kā par ietaupīto naudu veicot ceļu remontdarbus (ha! - ziemas laikā). Izskatās, ka nevienam nav ienācis prātā: vēl jau līdz aprīlim ir pāris mēneši, kuru laikā var sasnigt arī metrs sniega.
Starp citu, ievēroju, ka šoziem ļoti īpatnēji ar smiltīm kaisīja ceļus - kārtīga kārta bija tikai līkumos, bet taisnajos gabalos knapi varēja saredzēt.

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 11:16

..

Taupi katru kapeiciņu, taupi ēdot, taupi dzerot...(Veidenbaums)
Taupi katru kapeiciņu, jaunais 152 tūkstošu - latos aizdevums būs jāatdod...
Un mums būs parciņā - jauna Aleksandra būdele...
Pāris metrus lielāka varētu pat sanākt, ? Vai ne?
Bet ielas, nu slīd.., nu - nokusīs varbūt, nu - slapjas kājas visiem, bērniem vēl jo vairāk,,nu - ziema tak...Nu - paslimos, aptiekās zāļu kaudžu kaudzēm...

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 15:07

.//

Toties Spodra jauns buss ar ko vadibai vizinaties.Ta ka naudinas nav ar ko ietves kaisit un tirit. Bet nokusis tak, vai tad tas nav saprotams. Galvenais pacietibu. Ka teica TV Rigas meris, tad decembri un janvari ir radies ietaupijums 1 miljons euro. Pa so naudu pirksot tehniku ar ko tirit ietves. Mums ari nopirka, ar ko savas pecpuses vizinat

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 16:18

Vietējās ziņas