Slimnīca saņem dāvanas 9

Pacientes dēls sarūpē apjomīgu humānās palīdzības sūtījumu Alūksnes slimnīcai
Alūksnes slimnīca saņēmusi apjomīgu humāno sūtījumu no Nīderlandes, par kā organizēšanu parūpējies nīderlandietis Jakobs Raaphorsts.

Pateicas par palīdzību mātei Pensionētajam J.Raaphorstam Mālupes pagasta "Annasbirzēs" vairākus gadus ir sava saimniecība, kurā viņš eksperimentālā kārtā audzē dažādus augus, bet pats viņš ir dzimis nīderlandietis. Pirms Lieldienām viņš personīgi apmeklēja Alūksnes slimnīcu un vēlreiz izteica vislielāko pateicību slimnīcas ārstiem un medicīnas darbiniekiem par sniegto palīdzību viņa mātei pērn rudenī. Viņa no Nīderlandes bija atbraukusi viesos pie dēla uz "Annasbirzēm" un hronisku veselības problēmu dēļ nokļuva Alūksnes slimnīcā.

 

"Alūksnes mediķi manai mātei palīdzēja, par ko esmu dziļi pateicīgs jums visiem," saka J.Raaphorsts. Redzot, kādos apstākļos strādā slimnīcā un pateicībā par mātes ārstēšanu, viņam radusies doma palīdzēt Alūksnes slimnīcai. Nīderlandē viņa aicinājumam par humānās palīdzības sūtījuma veidošanu atsaucās ļoti daudz cilvēku - īpaši tādēļ, ka sūtījuma galamērķis bija Latvija. Ar organizācijas "Pintilie - Schiedam" palīdzību sūtījums nogādāts Latvijā.

 

Pietiek pašiem un citiem

Alūksnes slimnīcas Terapijas nodaļas vadītāja Aija Kalēja atzīst, ka sūtījums ir ļoti apjomīgs un lietderīgs, kādu slimnīca līdz šim nav saņēmusi, jo iepriekš sūtījumi bijuši tikai caur Sarkano Krustu.

 

"Šī ir pirmā reize, kad mūsu pacienta radinieki nolemj šādi palīdzēt slimnīcai. Neraugoties uz savām ierobežotajām finansiālajām iespējām, J.Raaphorsts noorganizēja divus sūtījumus. Tajos bija gultas, krēsli, fizioterapijas velotrenažieri, dažādi palīglīdzekļi cilvēkiem ar kustību traucējumiem - sēdrati, rolatori, spieķi, spilveni, segas, palagi, daudz pamperu, virsdrēbju un mīksto rotaļlietu, slimnieku ceļamais lifts, pārsienamie materiāli. Daļa virsdrēbju palika slimnīcā, daļu nosūtījām uz Mālupes pagastu iedzīvotājiem. Arī mīksto rotaļlietu bija ļoti daudz, tādēļ daļu atstājām slimnīcas Bērnu nodaļā, daļu atdevām izdalīšanai novada bērniem. Sūtījumā bija gan jaunas, gan lietotas lietas, bet visas - kvalitatīvas," stāsta A.Kalēja. J.Raaphorsts atklāj, ka pašlaik cenšas sarūpēt vēl kādu palīdzību - trepju elevatoru jeb kāpņu liftu, lai slimniekus pa kāpnēm nebūtu jānes ar nestuvēm.

 

Patīk dzīvot Mālupē

J.Raaphorsts uzsver, ka viņam ļoti patīk dzīvot Latvijā un Mālupē. Mūsu pusē viņš pavada gada siltākos mēnešus, bet ziemas - Nīderlandē. Pirms sešiem gadiem viņš ar ģimeni atbrauca atpūsties uz Rīgu. Iebraucot degvielas uzpildes stacijā pēc benzīna, viņš sastapa cilvēku, kam Mālupē piederēja "Annasbirzes".

 

"Iepazināmies, aizbraucām atpūsties uz "Annasbirzēm", kas man iepatikās un ko pēc tam nopirku. Tagad vaļasprieka līmenī esmu tur uzsācis dārzniecības biznesu, eksperimentējot ar dažādiem augiem," saka J.Raaphorsts.

Komentāri 9

"Nīderlandē viņa aicinājumam par humānās palīdzības sūtījuma veidošanu atsaucās ļoti daudz cilvēku - īpaši tādēļ, ka sūtījuma galamērķis bija Latvija."

Nu dien kauns par šo muļķu, zagļu un parazītu zemi!

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 01:33

FRider

Forši, ka ir labi cilvēki kas palīdz!
Varbūt arī pati slimnīca kaut ko vairāk varētu atļauties, ja Valdes priekšsēdētāja nepelnītu 21596Ls gadā! Vai nav par daudz?!

pirms 10 gadiem, 2010.04.06 14:23

super!!

super! Kaut vairāk tādu cilvēku būtu..jo - diemžēl, mēs esam tādā situācijā kādā esam...

pirms 10 gadiem, 2010.04.06 13:48

Vietējās ziņas