Slimnīcai paliek esošais statuss 8

Alūksnes novada domes sēdē pašvaldības vadītājs Aivars Fomins informēja - pēc daudzajām sarunām ir tapis projekts, kas paredz: ar Alūksnes slimnīcu valsts līgumu tomēr slēgs uz visu 2011.gadu kā daudzprofilu slimnīcu šāgada finansējuma apmērā, nevis tikai uz pirmo pusgadu, kā bija iecerēts.

“Tiesa, līgumā ir ietverts viens jocīgs punkts, ka pusgadā pārskata finansējuma apmēru. Pirms tam katrs novads deķi vilka uz savu pusi – katrs brauca uz Rīgu aizstāvēt savu slimnīcu, stāstot, cik labi esam paši un cik slikts ir kaimiņš. It īpaši tāpēc, ka no 11 slimnīcām bija paredzēts reorganizēt 9. Pēdējās sarunās visu novadu vadītāji bija vienoti, kopīgi tikās ar veselības ministru Juri Bārzdiņu, kurš pēc tam gan atzina, ka negribot mūs vairs redzēt. Panākts, ka visas 11 slimnīcas paliek esošajā statusā. Rezultāts ir tāds, kāds ir – situācija ir nestabila, tādēļ roka uz pulsa jātur visu laiku,” secina A.Fomins. Viņš atzīst - nākotnē iecerēts, ka valstī būs piecas reģionālās slimnīcas, bet pārējās – novadu slimnīcas, kas saņem valsts finansējumu. Deputāts Ainars Melders uzsver, ka jauno līgumu ar Alūksnes slimnīcu par 2011.gadu slēgs tikai janvārī, un tikai tad būs skaidrība. “Pašlaik valsts budžets ir apstiprināts ar samazinājumu un slimnīcu līgumu projekti vēl nav parakstīti, tādēļ jautājums joprojām ir aktuāls,” viņš uzskata.

Komentāri 8

alise

Diena ir tāda pat tenku lapa kā visi pārējie laikraksti. Ziņās teica, ka jābūt 3500 pacientiem. Lai ko saprastu ir jāiet ministrijas mājas lapās un jāmeklē info, nevis tas, ko murkšķ žurnālisti. Ja ticēsi žurnālistiem, tad gan tālu no tās dezinformācijas tiksi. Jebkuru info vajag skatīties mājas lapās, tad tā ir oficiāli pausta, pārējais baumu līmenī - es dzirdēju vakar Anniņa tur un ar to....
Ja tiek likta Eiropas nauda remontā, tad simts punkti, ka tikmēr ciet neaizliks, jo nedomāju, ka Ministrija gribēs pēctam no savas kabatas šo naudu atgriezt Eiropai atpakaļ kā nelietderīgi izmantotu. Pēctam taču pārbauda kā šī nauda apgūta, ja uzņemums (tas ir slimnīca) nefunkcionēs, tad būs jāatmaksā. nedomāju gan, ka tur kāds augšā staigā ar tik saspiestu galvu. Alūksnes slimnīcai jau nebūtu tad jāatmaksā, varētu sūdzēt tiesā ministriju par kaitniecību fondu apguvē.

pirms 10 gadiem, 2010.12.29 05:04

Šodien diena.lv: "...no 2011.gada 1.jūlija mainīt neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu daudzprofilu slimnīcās - to varētu veikt tikai tās slimnīcas, kurās gada laikā tiks hospitalizēti vismaz 7000 pacientu un kurās būs reģistrētas vismaz 400 dzemdības gadā, informēja O. Šneiders."

Kas teica ka paliek? Sanāk ka nepaliek vis, bet tas jau netraucēs tagad iegāzt tur pusmiljonu, lai pēc tam to visu vai nu kāds prihvatizētu vai izdemolētu. Nu i nu saimnieki mūsu valstī!.

pirms 10 gadiem, 2010.12.28 19:49

ir

tas ir solis uz priekšu, apsveicami! Kaut viens panākums cīņā ar vājprātīgo likvidāciju sērgu!

pirms 10 gadiem, 2010.12.28 16:30

Jums malenieši vienmēr vis ir slikti, ko tad paši par dakteriem nemācijaties, tad gan vienā stundā diagnozi noteiktu, beidziet spriedelēt, ka paši vispār neko izdarīt nespējat, Alūksnes slimnīcā ir vienreizeji gudri dakteri med personāls profesionāls, lai viņiem veicas un mums visiem jāpalīdz ar morālo atbalstu, jo citu mēs nespējam, lai slimnīca paliek.

pirms 10 gadiem, 2010.12.28 09:10

alūksnietis

Bieži ārstējos slimnīcā,analīzes ir gatavas tanī pat dienā,kad iestājies slimnīcā.Personāls ļoti labs(kāds būsi pats,tādi būs citi).
Pretenziju nekādu.
Slimnīcai Alūksnē būt!

pirms 10 gadiem, 2010.12.27 22:18

es

Godīgi sakot Alūksnes slimnīca ir vāja, visādā ziņā. Pēc personiskās pieredzes (ne vienu vien reizi) parasti diagnozes uzstādīšanai ir vajadzīga vismaz nedēļa, ko labi gribot var izdarīt vienā dienā. Ja vēl gadās tur nokļūt brīvdienā - tad vispār čau. Pat nepaņem asins analīzes, toties ja kādam jāpārbauda promiles, tad uzreiz atrodas kas to izdara. Skumji.

pirms 10 gadiem, 2010.12.27 12:25

Vietējās ziņas