Slimnīcas ēkām – divi īpašnieki 3

Alūksnes novada domes jūnija sēdē nolēma pašvaldības nekustamo īpašumu - zemi un ēkas Pils ielā 1 iznomāt Alūksnes slimnīcai. Pašlaik gan tām ir pat divi īpašnieki - pašvaldība un pati slimnīca.

SIA "Alūksnes slimnīca" valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa norāda - kad 1995.gadā izveidoja rajona bezpeļņas uzņēmumu, slimnīca vērsās Uzņēmumu reģistrā, lai saņemtu atzinumu par slimnīcas mantisko ieguldījumu.

"Saņēmām atbildi, ka tās ir ēkas, medaparatūra, transportlīdzekļi, mīkstais inventārs. 2004.gadā, pārveidojot slimnīcu no bezpeļņas organizācijas par sabiedrību ar ierobežotu atbildību, Alūksnes rajona padome apstiprināja arī slimnīcas nekustamā īpašuma sarakstu ar visām ēkām, tostarp tā saucamo sargu mājiņu, kurai rajona padome vēlāk rīkoja izsoli un pārdeva. Nezinu, kāds šurum-burum ir bijis pēc tam, jo tad rajona padomes priekšsēdētāja Jāņa Ceļmillera laikā bez lēmuma slimnīcas ēkas pārtapa par rajona padomes īpašumu," stāsta M.Kauliņa.

Tagad iznāk, ka slimnīcas ēkām ir divi īpašnieki - gan pati slimnīca, gan pašvaldība. Lai esošo situāciju juridiski korekti sakārtotu, M.Kauliņa ierosina palielināt pamatkapitālu, novērtēt nekustamo īpašumu un ierakstīt zemesgrāmatā. Deputāts Laimonis Sīpols atzina, ka 2004.gadā ēkas netika izņemtas no rajona padomes bilances, tādēļ veidojās šāda situācija.

"Tā ir rupja rajona padomes kļūda," sacīja L.Sīpols.

Deputāts Ainars Melders pauda izbrīnu, ka savulaik rajona padome lika slimnīcai ņemt 50 000 latu kredītu jumta remontam un atmaksāt to no slimnīcas līdzekļiem, bet tajā pat laikā nesakārtoja dokumentāciju. Deputāti vienojās, ka šo jautājumu turpinās risināt nākamajā domes Tautsaimniecības sēdē.

Komentāri 3

anna

Zemesgrāmatā taču ie viens īpašnieks.Nav diez ko gudri tātad teikt,ka īpašnieki ir divi.Drusku vajadzētu turēties pie faktiem.Ka tik kaut ko uzrakstīt...

pirms 10 gadiem, 2010.06.30 13:57

ko

ko mēs darītu bez mūsu gudrīša Meldedrīša???Par visu viņš pauž izbrīnu.....Laikam no Marsa...

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 17:13

Vietējās ziņas