Snieg vairāk nekā spēj tīrīt 3

Ilgi gaidītā sniegotā ziema radījusi ne tikai prieku, bet arī gandrīz nepārtrauktu darbu sētniekiem un tiem, kuri ar tehniku tīra ceļus. Lai gan viņi savu darbu cenšas darīt godprātīgi, biežā snigšana izraisa gan nepatīkamas situācijas gājējiem un braucējiem, gan arī avārijas.

Ceļi un ielas ir grūti izbraucamas
“KASKO apdrošināšanas atlīdzību nākas izmaksāt daudziem, jo ceļi sniega dēļ ir grūti izbraucami. Mašīnas tiek sanestas vai ieslīd grāvī un tiek bojātas,” informē apdrošināšanas a/s “Baltikums” Alūk­snes klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Inta Baumane.
Viņa atzīst, ka varētu vērsties ar prasību pie ceļu uzturētājiem. Taču pieredze liecina, ka no tiem kompensāciju saņemt ir gandrīz neiespējami. Skaidrs ir tas, ka automašīnu vadītājus šajās situācijās nevar vainot. Lai cik pieredzējuši tie būtu, nevar paredzēt, kur nonāks vieglā automašīna, ja uz ceļa ir iebrauktas trīs sliedes un jāizvairās no pretimbraucošas smagās automašīnas. I.Baumane norāda, ka Alūksnē arī ielas ir drausmīgas. “Pils iela ir iztīrīta, bet, ja Helēnas ielā man pretī brauc autobuss vai smagā automašīna, tad ir jāmeklē kāda iebrauktuve, lai nogaidītu, kamēr pabrauc garām, ja negrib, lai tiktu saskrāpēta mašīna. Iela ir šaura, jo tās malās ir sadzīti sniega vaļņi,” secina I.Baumane.

Nesaskata problēmas iztīrīt sniegu

Alūksnes pašvaldības aģentūra “Spodra” ir noslēgusi līgumu ar z/s “Grundas”, kuras divi traktori tīra ielas un stāvlaukumus, savukārt aģentūras traktors – ietves un tā saucamās kabatas. “Ielas ir sadalītas pa kategorijām, tāpēc tām ir dažāds laiks, kurā tām jābūt iztīrītām no sniega. Diemžēl daudzi vēlas, lai pie viņu mājas ietve un iela būtu atbrīvota no sniega uzreiz. Tas nav iespējams un nekad nenotiks,” skaidro aģentūras vadītāja Ilona Mironova. A/S “Latvijas autoceļu uzturētājs” Alūksnes ceļu rajons turpina izvest sniegu. I.Mironova piebilst, ka Alūksnē ielas ir labāk iztīrītas nekā Rīgā.

Apes novada pašvaldības Komunālās saimniecības nodaļas vadītāja Edīte Meistere atzīst, ka tas nav nekas īpašs, ja ziemā ir daudz sniega  Pašvaldība slēgusi līgums ar zemnieku saimniecību ”Vosukalni”, kas uzvarēja iepirkuma konkursā. Pilsētā ietves tīra gan sētnieki, gan “simtlatnieki”. ”Tiekam galā. Laikam daudzi ir aizmirsuši, kā ir sniegotā ziemā. Mēs sniegu no pilsētas neizvedam, jo uzskatām to par lieku naudas šķērdēšanu,” stāsta E.Meistere. Ja snieg, tad sētnieki strādā visu dienu ik pa laikam, arī sestdienās un svētdienās. Kad vajadzīgs, arī Komunālās nodaļas darbinieki iet talkā.  

Pagastu ceļus iztīra diennakts laikā

Mārkalnes pagasta pārvaldes vadītājs Ingus Berkulis stāsta, ka ceļi tiek tīrīti regulāri. Ir slēgti līgumi ar vietējām zemnieku saimniecībām “Tvaikonītis” un “Sauleskalns”. “Viņi cenšas, un ceļi vienmēr ir iztīrīti laikā. Tiesa, visus ceļus nevar iztīrīt uzreiz, tāpēc vispirms tīra tos, kurus izmanto skolēnu pārvadājumiem un piena mašīnas,” stāsta I.Berkulis. Viņš norāda, ka visu pagasta ceļu iztīrīšanai  ir vajadzīga mazliet vairāk nekā diennakts. Pēc tam cenšas tīrīt arī ceļus, kuri ved uz pagasta iedzīvotāju mājām. Turklāt par to pagaidām nav jāmaksā. “Gribam palīdzēt saviem cilvēkiem, kamēr ir iespējams. Tas tomēr ir liels atspaids sevišķi pensionāriem, gar kuru mājām brauc autoveikals vai arī var gadīties nepieciešamība iebraukt ātrajai palīdzībai,” uzsver I.Berkulis.
Arī Alsviķu pagastā akcents tiek likts uz lielajiem ceļiem, pa kuriem ved skolēnus un brauc piena mašīnas. Pagasta pārvalde līgumu slēgusi ar 4 sniega tīrītājiem, lai ātrāk šo darbu varētu paveikt. “Ceram, ka pārstās snigt. Tad līdzekļi sniega tīrīšanai pietiks līdz ziemas beigām,” spriež pagasta pārvaldes vadītājs Juris Grisčenko.

Komentāri 3

...
pilnīgi piekrītu zazai, savu tīra, bet otram kaut pagalmā gāž iekšā. tas pats ir arī uz Torņa ielas, viss sniegs no daudzdzīvokļu māju puses ir pārstumts uz privātmāju pusi gan ar ķērrām tika vests, gan traktoru stumts, bailes pat domāt kas darīsies pavasarī

pirms 11 gadiem, 2010.01.14 09:46

Maija

Alsviķu pagasta pārvaldei,tiešām p a l d i e s !

pirms 11 gadiem, 2010.01.12 09:16

zaza

ironovai viss liekas labi.Lielakai dalai ielu jabut notiritam 6 stundas pec snigsanas, bet diemzel realitate ir savadaka 36 un vairak stundu paiet pec snigsanas. Un vai tad snieg tik daudz ka nevar notirit? Dazi trotuari ir drausmigi, citi perfekti. Kapec vieni var un citi nevar?Kapec spodras darbinieki no ietvem jun ielam sniegu ar kerram ved prom un izber privatajam pagalma gandriz vai? Sodien Darza iela 1 majas pagalma, Tirgotaju iela pat uz iztiritas iebrauktuves pie Parex bankas sniegu gaz?Jeb pec principa man tirs bet talak lai notiek kas notikdams

pirms 11 gadiem, 2010.01.12 08:53

Vietējās ziņas