Sniegu vedīs nākamnedēļ 2

Biezākā sniega sega Latvijā izveidojusies Alūksnē. Tā pārsniedz jau pusmetru. Turklāt ielu malās sniega vaļņi ir apmēram divtik augsti. Lai netraucētu un nodrošinātu drošu transporta un gājēju kustību, sniegs no pilsētas tiks izvests.

“Iepirkuma konkursā par sniega izvešanu no pilsētas ielām ar iekraušanas un transporta pakalpojumiem ir uzvarējis valsts akciju sabiedrības “Latvijas valsts autoceļu uzturētājs” Alūksnes ceļu rajons. Ar to jau pagājušajā gadā bija slēgts līgums, bet tagad šis darbs ir jāturpina. Sniegs ir sakrājies, bet pagaidām grūti pateikt, kad sāks to izvest – šonedēļ vai nākamnedēļ,” stāsta pašvaldības aģentūras “Spodra” direktore Ilona Mironova. Viņa uzsver, ka šobrīd lielas kupenas ir arī to ielu malās, no kurām sniegs jau tika vests. Turklāt Alūksnē nav iespēju, sniegu kaut kur sadzīt tā, lai tas netraucētu. Piemēram, Helēnas iela kļūst arvien šaurāka pēc katras sniega tīrīšanas. Alūksnes novada pašvaldības budžets vēl nav apstiprināts, tāpēc nav zināms, cik daudz līdzekļu  varēs izlietot sniega izvešanai. “Tas nozīmē, ka vispirms sniegs tiks izvests no centrālajām ielām, kā arī pie skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm, kur ir lielāka transporta un gājēju kustība. Pārējās ielās darbs būs atkarīgs no finanšu iespējām,” norāda I.Mironova.

Komentāri 2

:)

kurš tad stums dīķī sniegu ar sāli ? tur taču zivis dz\īvo.

pirms 11 gadiem, 2010.02.08 09:55

Uz Helenas ielas ir daudz brivu laukumu kur sniegu var sastumt, netraucejot nevienam.Viena ielas gala dikis otra ari laukums un diki ielas mala. Vajag tikai stumt

pirms 11 gadiem, 2010.02.07 12:02

Vietējās ziņas