Sociālā dienesta dienas aprūpes centra “Saules stars” pārceļas 13

Alūksnes novada Sociālā dienesta dienas aprūpes centra “Saules stars” telpās Ojāra Vācieša ielā 2a oktobrī sāka parādīties ūdens notecējumi uz sienas. Ir nolemts dienas aprūpes centru pārvietot uz citām telpām.

Alūksnes novada Sociālā dienesta vadītāja Regīna Kalniņa informē, ka pēc ūdens notecējumu rašanās uz sienas uzreiz tika informēts ēkas apsaimniekotājs - Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “Spodra”, lai izvērtētu situāciju. Pēc ēkas apsekošanas Alūksnes novada pašvaldības būvvaldes vadītājs Arvīds Račinskis atzina, ka ēka ir bīstama izmantošanai un bez atjaunošanas vai pārbūves darbiem nav ekspluatējama. Līdz ar to tika apzinātas deviņas vietas, uz kurām varētu pārcelt dienas aprūpes centru un veļas mazgāšanas pakalpojuma sniegšanu – gan pašvaldības, gan arī citas brīvās telpas pilsētā un tās tuvumā.


No pašvaldības telpām par piemērotākajām tika atzītas telpas Jaunalūksnes pagastā Kolberģī. Tika veikta dienas aprūpes centra klientu un viņu likumisko pārstāvju aptauja par to, vai tas viņus apmierinātu. Rezultātā no 15 aptaujātajiem par apmierinošu šo vietu atzina tikai 5. Kā problēma tika minēta - attālums no Alūksnes pilsētas.


Alūksnē par vispiemērotākajām tika atzītas telpas Jāņkalna ielā 18, kur var izvietot dienas aprūpes centru “Saules stars” un veļas mazgāšanas pakalpojumu. Tās ir arī vienīgās telpas, kurās nākotnē varētu tikt ierīkotas dušas. Ar pilnvaroto personu starpniecību no ēkas īpašnieka, kurš dzīvo Vācijā, ir saņemts piedāvājums īres maksai - 1,50 eiro par kvadrātmetru.


Sociālās, izglītības un kultūras komitejas priekšsēdētājs Aivars Fomins uzsver, ka telpu sakārtošanai Jāņkalna ielā 18 nav vajadzīgs ilgs laiks un papildu finansējums. Pašreiz Sociālā dienesta dienas aprūpes centra “Saules stars” darbība ir pārcelta uz Alūksnes novada Sociālā dienesta telpām. Lēmums par dienas aprūpes centra pārcelšanu uz telpām Jāņkalna ielā 18 tiks izskatīts Alūksnes novada domes sēdē 27.novembrī.


Komentāri 13

zajec

Vērtēšanas komisija vārdā Arvīds Račinskis. Aizsūtīsim viņu ari uz Zolītūdi, viens pats tiks ar slēdzieniem galā pāris stundās...

pirms 6 gadiem, 2014.11.17 13:36

ak vai

Kāds aprūpes centrs? Mums galvenais Pilssalas miljoni....

pirms 6 gadiem, 2014.11.17 14:01

@

Traktorists jau aci ar draugiem ir uzmetis!

pirms 6 gadiem, 2014.11.17 17:32

?????

Bet ko tad pasvaldiba nolaida eku tik talu? Unja tikko saka udens tecet, eka uzreiz nav deriga? Kaut kas divains sak notikt. veco morga eku ari pasvaldiba pa lielu naudu esot nopirkusi. Izklausas, ka kadam visas sis ekas ir vajadzigas

pirms 6 gadiem, 2014.11.17 15:38

@

tā summa morga ēkai un stāvlaukumam bija ap 27000euras.

pirms 6 gadiem, 2014.11.17 17:33

SS

Vislabāk aprūpes namam būtu atrasties VALDĪBAS MĀJĀ, vistuvāk aprūpes sniedzējiem, arī jumts vēl netek.

pirms 6 gadiem, 2014.11.17 16:57

Shēma

Tad jau redzēsim ,kas pēc kāda laika parādīsies vai ievāksies šajās telpās...Un tad arī sapratīsiem,kam un kas bij izdevīgi,.....

pirms 6 gadiem, 2014.11.18 10:17

>

Un ko tad tā lielā ēka Pils ielā pretī pastam, Dzīparam?
Māja DOMEI atdāvināta, nekādas īres nevajag..
Un - jo ilgāk stāvēs neremontēta, jo vairāk sabruks..pašā pilsētas centrā..
Kāpēc salā milzu naudas grūž iekša, bet šeit - kur jau gadiem savīzijots sociālais centras NEKAS nenotiek?
Kāpēc Aleksandra budkai nauda vairāk kā pusmiljons, mūsu domes vairāk kā 220 tūkstoši?
Kas to budku tur pētīs, bet šim namam brauc garām entie tūristi vispirms...
Kāpēc šeit nav ES projekta, jo - pat mazos ciemos ir tādas skaistas sociālās ēkas renovēts, kas mums - kāpēc beidzot nav nekas???
Kāpēc jāīrē ja ir lIELS nams neizmantots?
Un cilvēki bija jādzen ārā, jo remontēs, vai ir kaut ķieģelis pakustināts remontam?

pirms 6 gadiem, 2014.11.18 10:22

?

Mums IR sociālā ēka...sociālajiem darbiniekim uz Lielā Ezera ielas..
Valdības māja pustukša, kāpēc TUR nevar iet šie darbinieki un to māju izmantot sabiedrībai?

pirms 6 gadiem, 2014.11.18 10:59

mmm ērglis dzintars

Tas garais Pētera I solis liek traukties! Pēc manis kaut ūdens plūdi. skaiti graustus pilsētā. Domes cerība uz tautas īso atmiņu. Igauņu nams, soc. māja uz Pils ielas arī šis nams, nebeidzamie pils remonti.

pirms 6 gadiem, 2014.11.18 11:42

nja

kādreiz jau sociālie bija valdības mājā...bāriņtiesa arī..
Un tagad telpas tur atkal daudz brīvas, viss 4. stāvs, tā ka - NAV problēmu.
Un visa māja no Ezera ielas - visādiem citiem darbiem, nodarbēm..

pirms 6 gadiem, 2014.11.18 17:25

Vietējās ziņas