Sociālo māju nodod ekspluatācijā 1

No ieceres līdz tās īstenošanai – rekonstruēt “Jaunrozes” sociālās mājas vajadzībām – pagājuši trīs gadi. Tiesa, līgums ar SIA “Wesemann” par rekonstrukcijas darbiem par 169 920,30 latiem tika slēgts tikai šā gada maijā. Vakar ēka tika nodota ekspluatācijā.

“Esam apmierināti ar rezultātu. Ēkas rekonstrukcija un siltumnoturības projekts ir īstenots  pamatīgi. Šķiet, ka tajā dzīvojošajiem vajadzēs ļoti maz malkas apkurei. Jau vasarā varēja just, ka tajā netika arī svelme, jo ārsienu biezums ir 90 centimetri, ko vēl palielina siltumizolējošais materiāls. Būvnieki atklāja, ka arī mājas pamati ir divu metru dziļumā. Tas nozīmē, ka māja būs silta un savas funkcijas pildīs,” stāsta Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju.

Viņa uzsver, ka tā ir sociālā māja, tāpēc tajā būs arī koplietošanas telpas. Divos dzīvokļos ir atsevišķas virtuves, bet ir arī vairākiem dzīvokļiem kopējas virtuves. Dušas telpa ir tikai pirmajā stāvā, bet tualete – pirmajā un otrajā stāvā.

Sociālajā mājā ir deviņi dzīvokļi, par kuru īrniekiem tagad vajadzēs lemt Sociālā dienesta darbiniekiem. “Pilsētā ir vēl citi sociālie dzīvokļi, bet šie ir labiekārtoti.  Sociālajā mājā ir ieguldīts pamatīgs darbs, tāpēc būtu svarīgi to saglabāt,” atzīst A.Harju. Viņa uzsver, ka visi darbi - jumta un logu maiņa, konstrukciju stiprināšana, apkures sistēmas rekonstrukcija, telpu pārbūve un pielāgošana - ir veikti labā kvalitātē. Tagad tiks labiekārtota mājas apkārtne. Par novada domes finansējumu 3000 latiem uzbūvēs malkas šķūni, ko ēkas siltumnoturības pasākumu projektā nevarēja iekļaut.

Komentāri 1

Esra

Tāda naudas izšķiešana!!! Bet Ape jau var to atļauties....

pirms 10 gadiem, 2010.09.08 21:08

Vietējās ziņas