Sola dalīt putraimus

Jau tuvākajā laikā Latvijas Sarkanā Krusta komiteja Alūksnē un vēl 17 pilsētās sāks dalīt putraimus, ko varēs saņemt maznodrošinātie iedzīvotāji.

Sarkanā Krusta Alūksnes komitejas pārstāve Gunta Zālīte atzīst, ka precīzas informācijas par putraimu saņemšanas laiku viņai vēl nav. Dalīšana gandrīz par pusgadu aizkavējusies tāpēc, ka šim mērķim paredzētajiem putraimiem ir nepieciešams speciāls iepakojums. Turklāt strauji paaugstinājušās pārtikas cenas ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā. Katras dalībvalsts kompetencē ir putraimu dalīšanas organizēšana par Eiropas Komisijas programmas finansējumu maznodrošināto cilvēku atbalstam. Programmas finansējums Latvijai ir 102 674 lati, tāpēc nauda paliks produktiem nākamajam gadam.

Beidzot noskaidrots piegādātājs
Tagad Lauku atbalsta dienests ir noslēdzis līgumu ar akciju sabiedrību “Dobeles dzirnavnieks” par 235,89 tonnu putraimu piegādi par kopējo summu 64 386 lati. Šis uzņēmums uzvarēja atkārtotā atklātā konkursā, tāpēc vedīs putraimus 18 Sarkanā Krusta komitejām, kas tos dalīs 175 vietās.
“Alūksnē, Helēnas ielā 46b, dalīs putraimus rajona maznodrošinātajiem iedzīvotājiem. Diemžēl vēl nevaru pateikt precīzu laiku, kad tas tiks darīts. Tas kļūs zināms, kad ar visām  labdarības organizācijām būs saskaņots sadales grafiks,” saka G.Zālīte. Putraimus izsniegs cilvēkiem, kuriem ir izziņa par maznodrošinātas personas statusu. Šis statuss tiek piešķirts personai, kuras ienākumi, neskaitot pašvaldību sociālos pabalstus, pēdējos 6 mēnešus ir zemāki par 50 procentiem no gada sākumā noteiktās minimālās algas. Ministru kabineta noteikumi paredz, ka trūcīgajiem iedzīvotājiem pienākas kilograms putraimu reizi divos mēnešos.

Nākamgad būs dažādi miltu produkti
Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa informē, ka nākamgad trūcīgajiem dalīs pārslas, makaronus, pankūku miltus un vājpiena pulveri. Līdz 31.maijam bija jāpaziņo Eiropas Komisijai, kurus no produktus valstī izsniegs. Lai izvērtētu programmai nepieciešamo produktu veidu un daudzumu, starpinstitūciju darba grupā tika nolemts, ka 2009.gadā reizi mēnesī izsniegs puskilogramu auzu pārslu, puskilogramu četrgraudu pārslu, kilogramu makaronu, 400 gramus pankūku miltu un 400 gramu vājpiena pulvera. Lai nodrošinātu maznodrošinātās personas ar produktiem, ir nepieciešams 300 tonnu auzu pārslu, 300 tonnu četrgraudu pārslu, 600 tonnu makaronu, 240 tonnu pankūku miltu un 240 tonnu vājpiena pulvera. 

Vietējās ziņas