Spriež par Alūksnes pilsētas tautas nama rekonstrukciju 16

Pagājušajā nedēļā notika pirmā Alūksnes muižas brūža ēkas, kurā atradās Alūksnes pilsētas tautas nams, rekonstrukcijas darbos iesaistīto būvsapulce. Sanāksmē piedalījās pasūtītāja – Alūksnes novada pašvaldības, būvuzņēmēja – SIA „ARČERS” pārstāvji, būvuzraugi, autoruzraugi, kā arī citi projektā iesaistītie. Par to Alūksnes novada pašvaldības mājaslapā informē Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Viņa stāsta, ka 28.martā ir izsniegta būvatļauja un objekts nodots būvuzņēmējam būvdarbu veikšanai. Būvsapulcē SIA „ARČERS” pārstāvji informēja, ka jau tiek mobilizēti spēki, lai sāktu rekonstrukciju - apkārt būvobjektam tiek apjozts žogs un šonedēļ plānots uzsākt darbus. Būvnieki uzsver, ka būvdarbu objektā piesaistīs arī vietējos uzņēmējus.

"Muižas apbūves brūža ēka pēc rekonstrukcijas vienlaikus tiks izmantota uzņēmējdarbības atbalsta centra un tautas nama darbībai, kas nākotnē var attīstīties par novada kultūras un sabiedrības centru. Ēkas telpas varēs izmantot ar uzņēmējdarbību saistītām vietējām un pārrobežu norisēm – konferencēm, semināriem, uzņēmēju forumiem, starpvalstu uzņēmēju sadarbības nodrošināšanai, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai un citādi," stāsta E.Aploka.

Speciāliste norāda, ka Alūksnes novada pašvaldība projektā „Uzņēmējdarbībai nozīmīgu ielu un Brūža ēkas rekonstrukcija Alūksnes pilsētā” bez brūža ēkas iekļāvusi arī uzņēmējdarbībai nozīmīgu ielu rekonstrukciju, ņemot vērā, ka šai teritorijā atrodas bijusī rūpnieciskā zona ar ievērojamu potenciālu komercdarbības attīstībai, taču pašreizējais infrastruktūras stāvoklis tam ir šķērslis.

"Projektā paredzēta Parka, Brūža un Dzirnavu, kā arī Vidus, Tirgotāju (no Lielā Ezera līdz Vidus ielai) un Dārza ielas (no Jāņkalna līdz Latgales/Tirgotāju ielai) rekonstrukcija. Pašlaik vēl nav noslēgusies iepirkuma procedūra par pirmo trīs minēto ielu rekonstrukciju, plānots izsludināt iepirkuma procedūru arī pārējo ielu atjaunošanai," skaidro E.Aploka.

Ņemot vērā to, ka paralēli būvdarbiem brūža ēkā notiks arī šai teritorijai pieguļošo ielu rekonstrukcija, šie darbi būs cieši saistīti, tādēļ plānots, ka būvsapulcēs turpmāk piedalīsies arī uzņēmums, kas veiks ielu rekonstrukciju.

Komentāri 16

Tečere

Izskaidro, ko nozīmē"Projektā paredzēta Parka, Brūža un Dzirnavu, kā arī Vidus, Tirgotāju (no Lielā Ezera līdz Vidus ielai) un Dārza ielas (no Jāņkalna līdz Latgales/Tirgotāju ielai) rekonstrukcija. Pašlaik vēl nav noslēgusies iepirkuma procedūra par pirmo trīs minēto ielu rekonstrukciju, plānots izsludināt iepirkuma procedūru arī pārējo ielu atjaunošanai," skaidro E.Aploka.??? Tas nozīmē, kad nauda tiks ņemta no tautas namam paredzētās????

pirms 7 gadiem, 2014.04.07 09:45

gh

Ja apjozis buvi kur tad bus iespeja tikt pie laivu novietnem, gan kajam gan ar autinu?

pirms 7 gadiem, 2014.04.07 11:41

Sēta

Jau apjozta!, un ir 2vi ceļi kā tikt uz laivu noviet'vu īpšumiem, atstāt pie baznīcas auto, bet ja rekonstruēs, tad tikai stāvlaukumā pieUbankas un kājām doties gar sētu mākslas skolas pusē līdz ezeram, tad pa Iekšezers 3 laipām, ja jātiek tālāk. 2.ais atstāt pie Simones auto, tas būtu visreālāk, kamēr Simone to vsp ļauj un neslēdz vārtus.
Jāpaciešas, ceram uz sapratni utt.,.... :))

pirms 7 gadiem, 2014.04.07 13:43

.

Nebus prata darbs iet pa svesam laipam. Cik var redzet tad pagajusogad uzlika jaunas, bet ne jau tapec lai visi tagad staigatu un lauztu

pirms 7 gadiem, 2014.04.07 14:05

Ll

SOlīdi ejot laipas nelūzīs, nav bēda, vienīgā šaize, ka domē domā par Iekšezers3 nojaukšanu, tiesa, nez vai tas izdosies, jo Iekšezers3 ir nodots ekspluatācijā, tā pat kā pārējie korpusi, var likt vienīgi sakārtot...

pirms 7 gadiem, 2014.04.07 20:13

Ō jēē...

Varam piemest, cik bija gatavojušies nozagt caur Skalu, ja IUB pēc tāmju kaukulācijas atbilstoši mūdienu cenām, piemeta vēl klāt arī Dāza,Vidus un Tirgotāju ielas rekonstrukciju.

pirms 7 gadiem, 2014.04.07 15:32

Welcome to my country

Sienas baltas, jumts sarkans, tik zilu logu vēl pietrūkst...

pirms 7 gadiem, 2014.04.07 17:46

Nikot.

Šitādu grandiozu plānu var izdomāt tikai SPAISU pīpējot.

pirms 7 gadiem, 2014.04.07 18:19

laikam

letak butu uzcelt jaunu modernu eku.kas tur sakuma bija izvietots un kadiem merkie si eka tika celta?

pirms 7 gadiem, 2014.04.07 18:51

izziņai

Tā ir baronlaika ēka, kura būvērta brūža vajadzībām. Pirmās Latvijas brīvvalsts laikā tika piebūvēta lielās zāles daļa, bet tagad to ēku sabojās galīgi, jo tas projekts ir galīgi garām un neatbilst kultūras pieminekļa saglabāšanas statusam, ko apliecināja arī KM.

pirms 7 gadiem, 2014.04.07 19:24

Da nu jūs

klausies izziņa!
Piever ka nu savu klabekli! Protams, labāk ir brūkoši, nevienam nevajadzīgi kultūras pieminekļi, nekā sakoptas ēkas bez tā nolāpītā statusa. Brīnišķīgs piemērs ir igauņu biedrības ēka Jāņkalna ielā, super paskats iebraucot Alūksnē, nevienam nevajadzīgā jūgendsatila ēka ar skaisti aiznaglotiem logiem... Labāk lai sabrūk ar cēlu statusu, nekā dzīvo bez tā.

pirms 7 gadiem, 2014.04.07 23:42

īsa atmiņa

Paskaties cik daudz naudas pirms un Lietaunieka un pēc viņa uz papīra projektos salika Igauņu biedrības namā. Jaunu māju no latu ķieģeļiem varēja uzcelt. saskaiti cik jumtu un sētu no tās naudas ir pilsētā. Labi, ka vēl logi aizsisti.

pirms 7 gadiem, 2014.04.08 00:46

Jānis

Igauņu biedrībai tik vien tika kā 25 tūkst. valsts investīciju programmas nauda, par ko uzlika jumta segumu.

pirms 7 gadiem, 2014.04.08 07:56

Tečere

Kā gribētos smalkāku atšifrējumu cik tām ielām. Tāpat, kā kājas ķers tā ķeras un es gar zem.i

pirms 7 gadiem, 2014.04.08 21:45

to Da nu jūs

Piever pats savu klabatu un nebrūc virsū tiem, kas runā taisnību! Painteresējies kam pieder tevis minētās abas ēkas un tad tikai klabi! Najēgas nevar laist pie kultūras mantojuma sacūkošanas. Vai ar Pils ansambli vēl nepietiek? Sajāja kārtīgi tos objektus un vē turpina cūkoties. Tikai muļķim var likties, ka tur viss kārtīgi sataisīta. Mākslas skolai paveicās vairāk, jo tur klāt stāvēja zinoši cilvēki, vismaz nav totāli sa***a tā ēka.

pirms 7 gadiem, 2014.04.08 23:09

Tečerei

Projektā ir paredzēta nauda GAN tautas namam, GAN ielām.

pirms 7 gadiem, 2014.04.08 17:29

Vietējās ziņas