Spriež par tūrisma attīstības iespējām 8

Piektdien Alūksnes administratīvajā ēkā norisinājās Alūksnes un Apes novadu tūrisma konference, kas notiek jau otro gadu pēc kārtas. Šogad akcents bija likts uz pašu tūrisma piedāvājumu.

Par tūrisma produktu var kļūt jebkura prece vai pakalpojums, tāpēc svarīga ir ne tikai tā unikalitāte, bet arī prasme piesaistīt tūristu interesi. Stāstot par jaunu un konkurētspējīgu tūrisma produktu veidošanas principiem, Ogres novada Tūrisma informācijas centra direktore Aivita Heniņa vērsa uzmanību uz nepieciešamību pēc labas idejas tā pamatā, kas izceltos ar savu „odziņu” un kuru būtu grūti nokopēt vai izkonkurēt. Tāpat viņa mudināja uz nepieciešamību pēc elastības esošajā piedāvājumā, vajadzības gadījumā esot gataviem gan uz atlaidēm, gan pielāgošanos tūristu īpašajām vēlmēm.
Mudina uz atsevišķu notikumu izcelšanuPie sava novada piedāvājuma radīšanas šobrīd strādā Apes novads, kas sadarbībā ar Igaunijas pašvaldību Setomā īsteno projektu „Buy local”. Iepazīstinot klātesošos ar šī projekta norisi, tā īstenotāji atklāj, ka viens no projekta apakšmērķiem ir noskaidrot, pēc kuriem produktiem vai pakalpojumiem ir lielākais pieprasījums un ko no tiem iespējams ražot, izmantojot vietējos resursus. Tiesa, laikā, kad ikviens piestrādā pie sava piedāvājuma pievilcības, ne mazāk svarīga ir pašmāju censoņu sadarbība. „Tirgus šobrīd ir pārsātināts ar visādiem pasākumiem,” runājot par tūrisma attīstības iespējām krīzes laikā, galveno problēmu akcentē ceļojumu aģentūras „Apkārt pasaulei” vadītāja Inese Grava. Valsts līmeņa mākslinieku viesošanās pagastos pamazām kļūst par ikdienu, ko papildina vietējo aktivitāšu piedāvājums. Šajā sakarā ir svarīgi, lai vismaz pašmāju pasākumi nedublētos, bet tie tiktu veidoti saskaņoti. I.Grava uzskata, ka tas ļautu kā iebraucējiem, tā arī vietējiem iedzīvotājiem koncentrēties uz vienu notikumu. „Vajadzētu sadarboties tā, lai nevis katru dienu katrā pagastā ir savs pasākums, bet lai būtu viens liels un interesants. Pretējā gadījumā cilvēks apjūk un vairs nesaprot, ko īsti grib,” viņa apgalvo.
Aicina paust savu redzējumuPie šo un līdzīgu problēmu apzināšanas darbu uzsākusi Vidzemes augstskolas 4.kursa studente Ilze Vernera. Studējot Tūrisma un viesmīlības vadības fakultātē, viņa savu bakalaura darbu nolēmusi veidot par tūrisma attīstību Alūksnes un Apes novados. Pētījumā, kurā būs apkopotas abu novadu tūrisma attīstības problēmas un risinājumi, plānots izmantot arī šobrīd topošajā Alūksnes novada attīstības programmā. Uzrunājot konferences dalībniekus kopā ar savu pasniedzēju Ivetu Druvu – Druvaskalni, viņa aicināja arī pašus tūrisma jomā iesaistītos dalīties savās pārdomās par galvenajiem attīstības šķēršļiem un iespējamajiem risinājumiem, jo, kā norāda pasniedzēja: virzīties savā attīstībā uz priekšu var tikai tad, ja ir kopēji mērķi un vīzija, uz kuru tiekties. Tuvākajā laikā darba grupu rezultātus plānots apkopot, izmantojot tos tapšanas stadijā esošajā pētījumā.

Vairāk foto

Komentāri 8

...

Varu rādīt tūristiem, lēti, Dumo Annīti, kura cītīgi norok sniegu no aizsaluša ūdensvada, lai tas neatkustu.
Alūksne pilna brīnumu.

pirms 10 gadiem, 2010.03.10 06:59

20 gadus

skatamies Tos Darbus. Tukša nodzirdīta nospēlēta pilsēta .

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 17:02

Var jau skaisti runāt, tikai rezultātu neredz. Cik tad to darītāju te Alūksnē ir palicis.

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 11:27

ss

Siseņpriedēs vajag atjaunot vācu aizsardzības līniju.Būs kur tūristus aizvest.

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 11:09

Jūs kādreiz kaut ko labu arī saredzat, pesimisti, jūs ,kas komentē, izliekaties ar kaut ko kā apdalīti tādi ļaunuma iemiesojumi, ko jums Melders izdarījis, ko rejat uz viņu,džeks ar smadzeni,pieķērās pie centra sakārtošanas vismaz bruģis ir un iela sakārtota izskatās smuki, mūžam jums alūksnieši tas nebūtu bijis jo nespējat tak paši neko izdomāt,acīs arī neko nevarat pateikt, rejat te komentos.

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 10:13

nu

Aluksne var izlikt apskatei melderi un muļķību. Parādīt, ka gaismu nes istabās ar maisu.
Savus kaimiņu alkaholiķus varu rādīt. Eksluzīvi.

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 09:04

Alūksnei pašlaik diemžēl nav gandrīz nekāda tūrisma piedāvājuma. TIC strādā pēc principa, ja kāds atnāk - labi, ja ne, ko var darīt - krīze. Deputāti tikai savā starpā kašķējas, par tūrisma attīstību domāt viņiem nav laika. Izpilddirektore nesaprot neko, domes priekšsēdētāja vietniekam savu domu nav. Tūrisma objekti tiek arvien vairāk nolaisti. Diemžēl, diemžēl....

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 09:02

ņemiet nu lāpstas

un beidziet cerēt, ka pie jums kāds brauks, lai jūs viņus varētu apzagt. Tūristi sen uz Latviju brauc pie zināmiem cilvēkiem, un tiem ar jums nekad nebūs neka kopēja.
20 gadus viņus apzogot esat panākuši, ka viņi uzčurā jūsu piemineklim.Govi salukt mākat??????????????Tas būtu tas greznākais darbs priekš jums.

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 07:37

Vietējās ziņas