Stāda puķes un košumkrūmus 3

Piektdienas rītā Alūksnes Jaunās pils parkā stādīja sniegpulkstenītes un zilsniedzītes, ko savai pilsētai dāvājuši paši alūksnieši, bet pēcpusdienā pie pilsētas stadiona Pilssalā – skujeņus, vītolus un kļavas.

Stādījumus pilsētā ierīkoja par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20.gadadienai un Mežu dienām. Stādīšanas darbos parkā Alūksnes novada pašvaldības ainavu arhitektam Agrim Veismanim palīdzēja tūrisma pulciņa „Ceļotprieks” dalībnieces un pulciņa vadītāja Kristīne Vimba. Viņas atzina – turpmāk būs patīkami staigāt pa parku un vērot, kā aug pašu stādītās puķes. Nesen „Ceļotprieka” dalībnieki Jaunās pils parkā izlika putnu būrīšus, kas bija tapuši radošo brīvdienu laikā Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā. Savukārt pēcpusdienā pie jaunā stadiona tapa košumdobe ar skujeņiem, iestādīja arī dažādu formu vītolus, kļavas, kas rudeņos skaisti krāsosies. Paveikt šos darbus palīgā aicināja arī Alūksnes novada domes deputātus.  

A.Veismanis secina, ka stādīšanas akcijai tomēr izvēlēts nepiemērots laiks iedzīvotājiem, jo piektdienas rītā uz parku atnāca tikai „Ceļotprieks”, tādēļ nākotnē uz šo akciju iedzīvotājus aicinās citā laikā. „Šoruden septembra sākumā Alūksnes pilsētas parka pļaviņā papildināsim pirms vairākiem gadiem ierīkotos narcišu stādījumus – tad iedzīvotāju atnesto puķu sīpolu stādīšanu organizēsim sestdienā, lai tiek visi, kas vēlas – arī ģimenes ar bērniem,” saka A.Veismanis. Viņš iecerējis, ka citos gados no aprīļa vidus līdz maija vidum Alūksnes novadā varētu organizēt Spodrības mēnesi, kad notiktu dažādas aktivitātes – lielā talka, stādījumu veidošana, labiekārtošanas darbi novadā, iedzīvotāji tiktu aicināti sakopt savus īpašumus

Komentāri 3

vanja

Savukārt pēcpusdienā pie jaunā stadiona tapa košumdobe ar skujeņiem, iestādīja arī dažādu formu vītolus, kļavas, kas rudeņos skaisti krāsosies
======================
stādīja skujeņus, lapeņus un citus peņus...

pirms 10 gadiem, 2010.05.14 16:22

...

Žēl, ka akcijas rīkotāji nebija padomājuši par piemērotāku laiku akcijai, tāpēc arī piedalījās tikai "Ceļotprieks", piekrītu A.Veismanim.

pirms 10 gadiem, 2010.05.10 16:46

Vietējās ziņas