Strādā jaunā režīmā

Svinot Latvijas ugunsdzēsības 145.gadadienu, alūksnieši apmeklēja svinīgos pasākumus Rīgā un Valmierā, kā arī iekšēji kolektīvā jubileju svinēja savā brigādē. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes daļas komandieris Igors Dovgans atzīst – visi darbinieki strādā godprātīgi un pelnījuši uzslavas.

Alūksnes brigādei šis ir vēl vienas jubilejas gads, jo maijā aprit pieci gadi, kopš depo atrodas Dzirnavu ielā.

Nevis profesija, bet aicinājums
“Svinīgajā pasākumā Rīgā piedalījās valsts augstākās amatpersonas, dienesta vadība, kolēģi no Igaunijas un Lietuvas, sadarbības partneri. Bija patīkami dzirdēt daudz labu vārdu un vēlējumu, jo būt ugunsdzēsējam nav profesija vai aicinājums - tā patiesi ir misija, jo šo darbu nedara astoņas stundas dienā un piecas dienas nedēļā. Turklāt par ugunsdzēsējiem strādā drošsirdīgi cilvēki - šajā profesijā gadījuma darbinieku nav,” saka I.Dovgans.

Viņš atzīst, ka bieži ugunsdzēsēju ikdienas darbs paliek nepamanīts un arī svētkos visiem nevar pateikties, bet reizēm pietiek tikai ar labu vārdu – ne vienmēr pateicībai jābūt materializētai. Svinīgajā pasākumā Rīgā piektdien alūksniešiem apbalvojumus nepasniedza, bet Ugunsdzēsēju dienā, 17.maijā, Vidzemes reģiona pasākumā Valmierā dienesta Alūksnes daļas vada komandiera vietnieks Zigmārs Jaunkamps saņēma apbalvojumu par priekšzīmīgu dienesta pienākumu pildīšanu un kārtējo dienesta pakāpi pirms termiņa.

Gatavojas čempionātam
I.Dovgans norāda, ka iespēju robežās dienests attīstās arī pašlaik. “Patīkami, ka iedzīvotāju uzticēšanās mūsu dienestam ir augsta. Finanses ir ierobežotas, tādēļ tagad rūpīgāk tiek izvērtēti izsaukumi, veicot savas pamatfunkcijas. Bet kopumā iedzīvotāji ir izglītotāki un netraucē dienestu par sīkumiem, piemēram, kaķu nocelšanu no kokiem. Turpinām iesaistīties izglītojošos pasākumos, piemēram, rīkojot atvērto durvju dienas un stāstot par drošību skolēniem, informējot iedzīvotājus par ugunsdrošību dzīvojamajā sektorā, kur parasti visbiežāk notiek ugunsgrēki. Regulāri izglītojas arī mūsu personāls. Iespēju robežās piedalāmies masu pasākumu apkalpošanā, bet – tās nav dienesta funkcijas, tāpēc tas būs maksas pakalpojums,” saka I.Dovgans.
Viņš atklāj, ka šovasar pēc dažu gadu pārtraukuma atkal Latvijā notiks ugunsdzēsības čempionāti, kam pošas arī alūksnieši. Jūnijā būs Vidzemes reģiona brigāžu čempionāts, bet jūlijā – Latvijas. “Fizisko formu uzturam trenējoties un kārtojot ieskaites arī ikdienā, bet šajā čempionātā tiks pārbaudītas ugunsdzēsēju speciālās iemaņas, piemēram, darbā ar kāpnēm, šļūtenēm un citu,” saka I.Dovgans.

Alūksnē – sakaru punkts
I.Dovgans atgādina, ka kopš marta brigāde strādā jaunā režīmā, īstenojot optimizācijas pasākumus. “Vidzemes reģionā tagad vairs daļās nav 112 sakaru punktu jeb centrāles – tagad centrālais sakaru punkts ir Valmierā, bet otrs sakaru punkts ir Alūksnē. Jauno sistēmu īsteno pilotprojekta laikā, un jūtamies lepni, ka bijām gatavi ko tādu uzņemties un ka mūsu informācijas tehnoloģiju speciālisti veiksmīgi ar šo darbu tiek galā,” uzsver I.Dovgans.

Vietējās ziņas