Suņi uzbrūk bērniem 11

Pagājušajā nedēļā klaiņojoši suņi Alūksnē sagādājuši daudz neērtību, baidot un uzbrūkot bērniem pie skolām, uz ielām. Tā kā suņu un kaķu patversmes pilsētā vairs nav, saimnieki savus četrkājainos mīluļus bez bažām palaiž brīvā vaļā, jo zina – neviens tos neķers un neizolēs.

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas direktore Daina Dubre – Dobre uzsver, ka ik pa laikam netālu no ģimnāzijas klaiņo suņi – it īpaši Jāņkalniņa teritorijā, kur bērniem notiek sporta stundas. “Tā ir problēma. Nesen kāds suns iekoda mūsu skolniecei. Esam vērsušies Alūksnes novada pašvaldības policijā, ir sastādīti administratīvie akti. Risinājumu tam ir jārod, bet ne jau skolai, jo mūsu uzdevums ir nodrošināt mācību procesu,” saka D.Dubre – Dobre.

Jāprasa atbildību
Viņa uzsver – pašlaik jāņem vērā arī sociālais aspekts, jo pamestie suņi ir ļoti izbadējušies, klaiņo un uzbrūk pat cilvēkiem, turklāt gadījums pie ģimnāzijas nav vienīgais, par ko pēdējā laikā pilsētā dzirdēts. “Arī suņu saimniekiem ir jābūt atbildīgākiem – suni ir jāuzrauga, tas nedrīkst klaiņot pa pilsētu un baidīt bērnus,” ir pārliecināta D.Dubre – Dobre.

Ģimnāzijas sporta skolotājs Kārlis Bībers vērtē, ka visneaizsargātākie pašlaik ir Alūksnes pilsētas sākumskolas bērni, kas starpbrīžos gar Jāņkalniņu iet uz ģimnāziju, kur viņiem notiek atsevišķas mācību stundas. “Visbiežāk suņi gar Jāņkalniņu klīst rīta pusē – līdz pulksten 10.00. Noķert un likvidēt klaiņojošu suni ir vienkāršākais risinājums, bet jāprasa lielāka atbildība no saimniekiem: jāpiemēro lielu naudas sods, lai jūt, par ko jāmaksā – varbūt tad būs atbildīgāki. Piemēram, suns, kas pagājušajā ceturtdienā pie ģimnāzijas uzbruka skolniecei, bija labi barots, spīdīgu spalvu. Valsts policijā mums uzsvēra, ka jātiek galā pašu spēkiem, bet pašvaldības policija norādīja, ka viņi nav apmācīti suņu ķeršanā, tomēr risinājums problēmai ir jārod,” saka K.Bībers.

Vajag notvert un izolēt
Alūksnes novada pašvaldības policijas inspektors Gints Teterovskis norāda, ka risinājums šādā situācijā atbilstoši likumdošanai ir klaiņojošā dzīvnieka notveršana un izolēšana, bet suņu un kaķu patversmes kopš rudens Alūksnē vairs nav un pašvaldība līdz šim nav arī radusi citu risinājumu šīs funkcijas nodrošināšanai.

“Suņa saimniekam pilsētās un ciemos ir jānodrošina, lai suns viens pats neizkļūst no savas teritorijas – tai jābūt nožogotai vai sunim piesietam. Ja suņa saimnieks būtu zināms, mēs varētu piemērot naudas sodu no 5 līdz 250 latiem, ja atkārtoti gada laikā bijis šāds gadījums – no 10 līdz 500 latiem. Šādi gadījumi pilsētā ir ik pa laikam. Būtu labi, ja kāda institūcija notvertu klaiņojošos dzīvniekus un līdz brīdim, kamēr policija sastāda protokolu, neatdotu tos saimniekiem,” saka G.Teterovskis.

Risinājums būs
Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova norāda, ka šobrīd meklē risinājumu, kā ar mazākiem izdevumiem nekā patversmes uzturēšana varētu nodrošināt klaiņojošo dzīvnieku izolēšanu. “Viena no iespējām ir pašvaldībai slēgt līgumu ar kādu veterinārārstu, kurš izbrauktu konkrētos gadījumos, kad saņemts ziņojums par klaiņojošiem suņiem vai kaķiem. Aprīļa komiteju sēdēs deputāti atradīs šai situācijai risinājumu,” saka J.Čugunova.

Komentāri 11

lobējam vietu

vetārstam, 'mācāmies' jaunus kultūras veidus, jo vecā kultūra ne priekš durakiem........

pirms 11 gadiem, 2010.04.02 15:27

kāds

sainieks tāds suns. Kādi pilsētnieki, tādi suņi.

pirms 11 gadiem, 2010.04.02 15:25

Arī Ilzenē pastāv klaiņojošo suņu problēma. Suns ne tikai uzturas kāpņu telpā pie pagasta durvīm , bet tiek arī pagastā barots. Pagasta darbinieki uz suņa nedarbiem- agresīvu riešanu un arī iekampšanu atsevišķiem garāmgājējiem, piever acis, jo suņa saimnieks ir rados ar priekšniecību.

pirms 11 gadiem, 2010.03.26 11:27

no laukiem

Zilais valis tagad varēs sist suņus un dauzīt miskastes

pirms 11 gadiem, 2010.03.26 08:31

Estere

aprili atradisot risinajumu?????? un ko daris marta???? algas tacu tikko paaugstinaja, vareja tak sakt stradat.... beidzot.... kas attiecas uz suniem, tad situacija tiesam ir drausmiga, ejot pa ielu regulari esmu saskarusies ar to, ka garam kads suns aizsolo, un ne jau mazini sunisi, lieli milzigi vilku suni, kranci, utt ir ari situacija bijusi, kad esmu vilkusi no liela suna apaksas, drausmigi raudosu mazu bernu, kurs iemicits sniega, ar norautiem zabaciniem, cimdiniem, un suns virsu plucina bērnam drebes, es ar pieaugusa acim redzu, ka suns netaisas kost, bet speleties, jo jauns un glups, bet mazam bernam, kad uzgasas tads lops virsu, diezin kas nav.... vai mūsu valdības galvām pasiem nav bernu?????

pirms 11 gadiem, 2010.03.25 09:32

benis

Tagad daudzi pašvaldību vietvalži, sakarā ar apvienošanos, palika bez darba, lai iet un izķer liekos sunīšus! Varētu maksāt uz gabaldarbu, gan arī varbūt pietiek ar simtlatnieku apmaksu... Kā teikt - dots devējam atdodas!

pirms 11 gadiem, 2010.03.24 14:33

ups

vai kāds municipālajā policijā var elementāri izstaigāt māju un noskaidrot, cik dzīvnieku reģistrēti un vai maksā nodokli.Ir taču gadījumi, kad zināms suņa saimnieks, bet rīcības nekādas- suns dzīvo pa ielām, piesienas gājējiem, bet par ko maksājam pilsētai nodokļus...gaida, kad iekodīs vairākiem ,tad domās, kapēc pie mājām "dežūrē "suņu bari, ir jau arī mājas , kur dzīvniekus neiebaro, dzīvnieks pats parādīs, kurš viņa īpašnieks.

pirms 11 gadiem, 2010.03.24 14:25

Interesanti gan, kurš vetārsts tagad brauks suņus ķert? Varbūt Čugunova lai pieņem vetārstu darbā, tam tad arī varēs pienākumus diktēt.

pirms 11 gadiem, 2010.03.24 14:15

vietējais

Nu, ar to suņu ķeršanu municipāļu izpildījumā visādi bija... Gan jau noķēra arī kaut ko pa tēmai, bet man vēl tagad acu priekšā stāv skats, kā sirms vīrs skaidrojas ar diviem raženiem pašvaldības policistiem, bet aiz viņa noslēpies dreb kārtīga kaķa lieluma plušķītis, kurš acīmredzot bija atļāvies paiet kādu gabalu nost no saimnieka.

pirms 11 gadiem, 2010.03.24 14:06

vetarsts

Un ko es darisu izbraucot uz notikuma vietu? Kersu suni vai kaki? vai ari sniegsu palidzibu cietusajam?

pirms 11 gadiem, 2010.03.24 13:56

Pašvaldībai jāvērtē,kas svarīgāks-bērni vai suņi un to bezatbildīgie saimnieki.Ja pareizi atceros,tad Alūksnē šis jautājums bija nokārtots-pašvaldības policija izķera klaiņojošos suņus un kaķus,brauca pat kaimiņiem palīgā risināt šo problēmu.Vajag atjaunot šo pasākumu un būs kārtība.

pirms 11 gadiem, 2010.03.24 13:38

Vietējās ziņas