Suņiem atkal par brīvu ņems asins paraugus

Alūksnes veterinārajā klīnikā “Labākie draugi” no 8. līdz 11.novembrim par brīvu būs asins paraugu ņemšana ērču pārnēsāto slimību diagnostikai suņiem.

Šoruden klīnikā jau notika šāda akcija, bet toreiz tā risinājās tikai vienu dienu. Klīnikas “Labākie draugi” veterinārārste Signe Gorbāne atzīst - iepriekš bija suņu saimnieki, kas tajā dienā netika vai novēloti uzzināja par šo iespēju, tādēļ tagad akcija notiks četras dienas.
“Pēc pirmās reizes izdarījām interesantus secinājumus. Suņu saimnieku atsaucība bija ļoti liela, tādēļ vienojāmies, ka akcija notiks otrreiz – novembrī. Toreiz paņēmām vairāk nekā 20 asins paraugus, un divos no tiem atklājās, ka suņiem bijusi saskare ar ērču pārnēsātajām slimībām. Veiktā hematoloģijas analīze parādīja, ka šiem suņiem asinīs ir antivielas pret ērču pārnēsāto slimību, tagad suņu veselībai tas kaitējumu nedara. Turklāt tie abi bija medību suņi, tādēļ šoreiz īpaši aicinām medniekus atvest pārbaudīt savus četrkājainos draugus, kā arī tos saimniekus, kuru suņiem ikdienā ir bieža saskare ar ērcēm,” stāsta S.Gorbāne. Piedaloties akcijā un veicot hematoloģijas analīzes, suņu saimnieki par brīvu gūs informāciju par savu mīluļu veselības stāvokli. Tiem, kas vēlas izmantot šo iespēju, iepriekš jāpiesakās pa tālruni 26567882, jo asins paraugus ņems pēc iepriekšēja pieraksta Raiņa bulvārī 6. Par rezultātiem saimniekiem pēc tam būs jāinteresējas veterinārajā klīnikā.

Vietējās ziņas