Sveic simto jaundzimušo 2

Alūksnes novada Dzimtsarakstu nodaļā ir reģistrēts simtais Alūksnes novadā šogad dzimušais mazulis. Turpinot tradīciju, Alūksnes novada pašvaldības pārstāvji šonedēļ devās sumināt jauno ģimeni – mazo Robertu un viņa vecākus: Ilzi Bergu un Daini Koncānu Alsviķu pagastā.

Piedzima 8.septembrī

“Roberts ir mūsu pirmdzimtais. Kopā ar dzīvesbiedru esam jau vienpadsmito gadu un nolēmām, ka ir laiks ģimenes pieaugumam – pietiek vilkt garumā, jo labāki laiki nebūs,” smaidot stāsta I.Berga. Dzīves ceļi valmierieti Ilzi un balvenieti Daini atveduši uz Alūksnes novadu, kur abi satikušies un nu dzīvo Alsviķu pagasta “Irās”. Ilze līdz dekrēta atvaļinājumam strādāja SIA “Tornis DT” veikalā “Karīna”, bet Dainis ir santehniķis SIA “Rūpe”.

“Roberts piedzima 8.septembrī pulksten 8.37 Vidzemes slimnīcā Valmierā, bija 54 centimetri garš un svēra 3,662 kilogrami. Jau gaidot mazuli zinājām, ka būs puika – veicot sonogrāfisko apskati, to ļoti labi varēja redzēt. Vārdiņu izvēlējāmies kopā – tētim vairāk patika vārds Daniels, man – Roberts, par ko beigās arī abi vienojāmies,” saka I.Berga. Tētis Dainis atzīst – galvenais, lai abiem vecākiem ir darbs, tad varēs arī mazo izaudzināt. “Ir jau mazliet bail, kā mazajam klāsies lielajā pasaulē, jo audzināt bērnus nav viegli. Audzināsim Robertu par paklausīgu bērnu, jo tas ir ļoti svarīgi,” apņēmīgi saka jaunā māmiņa.

Mazāk kā pērn

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka atgādina, ka novadā ir tradīcija gada sākumā sveikt pirmo jaunajā gadā reģistrēto mazuli Alūksnes novadā. Pirms dažiem gadiem Alūksnes pilsētas dome sveica 100.mazuli, kurš bija reģistrēts Alūksnes pilsētā. “Lai tradīciju attīstītu, suminām arī novadā reģistrēto simto mazuli,” saka E.Aploka.

 

Alūksnes novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Anita Grīvniece “Alūksnes Ziņām” atzīst – diemžēl simtais reģistrētais mazulis visā novadā nav daudz. “Salīdzinoši 2009.gadā līdz 1.septembrim pagastos bija reģistrēti 59 mazuļi, Alūksnes pilsētā – 54. Līdz gada beigām atlikuši vēl trīs ar pusi mēneši – var prognozēt, ka novadā vēl vairāki desmiti mazuļu piedzims. Savukārt reģistrēti miruši mūsu novadā šogad ir jau 193 cilvēki, bet gads vēl nav noslēdzies. Demogrāfiskie dati ir gana drūmi, bet jāpriecājas par to, kas mums ir!” saka A.Grīvniece.

 

Komentāri 2

nu, tad jau visi latvijas pagasti ir miruši, jo ar tiem enerģētiski saistītas varbūt ir 80gadīgās vecmāmiņas un vetētiņi, kas dzimuši savās pirtiņās :D
nu tev teorija, alise!

pirms 10 gadiem, 2010.09.18 09:41

alise

Alūksnē nedzimst neviens mazulis, bet gan blakus novadu slimnīcās, ja nu vienīgi kādas mājas dzemdības, kur tiešām jaudzimušais cilvēks ir alūksnietis. Alūksne ir mirusi pilsēta, jo enerģētiski šie jaundzimušie nav saistīti ar Alūksni.
Šogad dzimstība tik "LIELA", ka vienu skolu nokomplektēs, vai tās padsmit, kas te vēl ir, pēc 7 gadiem likvidēs?

pirms 10 gadiem, 2010.09.18 04:53

Vietējās ziņas