Svētki aizvadīti samērā mierīgi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, valsts un pašvaldības policijas, kā arī Alūksnes slimnīcas informācija liecina, ka svētku brīvdienās gandrīz nav bijis nelaimes gadījumu un krimināli sodāmu pārkāpumu. Nav arī gūtas nopietnas traumas, tāpēc var tikai vēlēties, lai visi svētki šajā gadā būtu tādi paši.

“Mums nebija neviena izsaukuma. Vēlam, lai cilvēki ir uzmanīgi un piesardzīgi visu gadu!” saka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes daļas vadītāja vietnieks Genādijs Razmislovs.

Valsts policijas Vidzemes reģiona apkopotā informācija liecina, ka 30. un 31.decembrī veikalos zagts alkohols. Piecas minūtes pirms gadu mijas Alūksnē, Torņa ielā, kāds vīrietis atlauza veikala ieejas durvis un nozaga divas pudeles “Rīgas šampanieša”. Līdzīgi rīkojušies vīrieši Gulbenē, Valmierā, Cēsu novada Straupes pagastā un Ērgļos. Acīmredzot, tie ir bijuši nopietnākie pārkāpumi. Tiesa, bijuši arī ceļu satiksmes negadījumi, taču tajos nav bojāgājušo vai smagi cietušo.

Alūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons spriež, ka svētku norisi labvēlīgi ietekmēja aukstais laiks un arī naudas trūkums. Pašvaldības policistu dežūru laikā varēja vērot, ka ātras braukšanas cienītāji izmantoja no sniega attīrītās un tukšās ielas, lai demonstrētu rallistu cienīgu ātrumu. ”Braucējus šoreiz nesodījām, bet aizrādījām, ka tā nedrīkst,” norāda A.Tomsons. Arī Alūksnes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa norāda, ka gadu mijas brīvdienās pēc medicīniskas palīdzības vērsušies cilvēki ar nelielām sadzīves traumām.

Vietējās ziņas