Svētkos policija strādās pastiprināti

Lai atturētu personas no likumpārkāpumu izdarīšanas un nepieļautu, ka Ziemassvētku un Jaunā gada svinību laikā vai ceļu satiksmes negadījumos gūst ievainojumus un iet bojā cilvēki, no 23. decembra līdz 26. decembrim un no 30. decembra līdz 2011. gada 3. janvārim tiks veikta pastiprināta ceļu satiksmes un sabiedriskās kārtības uzraudzība.

Vidzemes reģiona pārvaldē tiek plānoti sabiedriskās kārtības nodrošināšanas pasākumi un iesaistīts liels darbinieku skaits, lai nepieļautu nekārtības un likumpārkāpumu izdarīšanu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta svētku norises vietām un vietām, kur pulcējas liels cilvēku skaits.

Kā atzīst Vidzemes reģiona Kārtības policijas biroja priekšnieks Ansis Pumpurs, policijas rīkoto reidu mērķis ir nepieļaut transporta līdzekļu vadīšanu alkoholisko, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Īpaša uzmanība tiks pievērsta mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku- gājēju- drošībai un atgādinām visiem, ka, dodoties uz svētku norises vietu, noteikti jāatceras par tādu arī svētku reizē absolūti nepieciešamu aksesuāru kā atstarotājs.

Policija aicina iedzīvotājus nepalikt vienaldzīgiem pret apkārt notiekošo. Noteikti informēt policiju, (nosaucot automašīnas marku, krāsu un valsts numura zīmi, kā arī virzienu, kurā automašīna dodas), ja esat liecinieks tam, ka pie auto stūres sēžas cilvēks, kas, iespējams, ir alkohola reibuma stāvoklī. Tāpat nekādā gadījumā nesēsties automašīnā, ja Jums rodas aizdomas, ka vadītājs ir lietojis apreibinošas vielas. Šie ir gadījumi, kad nedrīkst šaubīties- galvenais ir glābt dzīvības nevis akli paļauties uz likteni.

Aicinājums visiem iedzīvotājiem nepārvērtēt sava organisma spējas pārstrādāt lielus alkohola daudzumus. Prakse diemžēl liecina, ka tieši alkohols bieži vien ir noteicošais ( un vainu pastiprinošais) faktors, kura ietekmē tiek izdarīti noziedzīgi nodarījumi. Policija informē, ka svētku laikā pastiprināti tiks kontrolēts, kā pārdevēji ievēro aizliegumu tirgot alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus nepilngadīgām personām un tiks pārbaudītas izklaides vietas, kur, iespējams, varētu atrasties arī nepilngadīgas personas. (Vakar kotrolpirkumi tika veikti piecās tirdzniecības vietās Valmierā. 14- gadīga meitene alkoholu un tabakas izstrādājumus bez grūtībām iegādājās divās tirdzniecības vietās- veikalā IKI un veikalā Priekā. Pārdevējas minētajos veikalos neuzskatīja par vajadzīgu pārliecināties par pircējas vecumu. Pārdevējām sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli.)

Ja esat nolēmuši svētkus svinēt ārpus mājas, pirms izbraukšanas noteikti pārliecinieties, vai esat izdarījis visu iespējamo sava īpašuma aizsardzībai. Vienojieties ar kaimiņiem vai draugiem, ka viņi uzraudzīs īpašumu Jūsu prombūtnes laikā.
Policija visiem iedzīvotājiem vēl klusi un mierīgi ģimenes lokā aizvadīt Ziemassvētku vakaru un saprātīgas līksmības pilnu Jaungada nakti!

Vietējās ziņas