Svin Ādolfa Liepaskalna simtgadi

Pagājušajā nedēļā Alūksnes un Apes novadu tūrisma darba speciālisti, muzeju darbinieki un citi entuziasti devās 125 kilometrus garā ceļojumā pa soļotāja Ādolfa Liepaskalna  dzīves takām. Brauciens bija kā soļotāja simtās dzimšanas dienas pasākumu cikla pirmā aktivitāte.

Brauciena dalībnieki viesojās soļotāja dzīves un darba vietās – Karvā, Apē, Līzespastā, Ilzenē, Zeltiņos, Strautiņos, Alsviķos, Jaunlaicenē, kā arī noslēgumā godināja izcilo sportistu viņa atdusas vietā Opekalna kapsētā. Ikkatrā pieturas vietā ceļotājus sagaidīja vietējie iedzīvotāji, arī soļotāja laikabiedri, kas tad arī stāstīja par Ā.Liepaskalna dzīves gaitām konkrētajā vietā. Interesanti, ka garo ceļu brauciena dalībnieki nevis mēroja ar autobusu, bet gan ar smago mašīnu, kas jaunākajai paaudzei bija liels piedzīvojums.


“Brauciens bija tiešām interesants, tāpēc plānojam to iekļaut tūrisma piedāvājumā. Domāju, ka Alūksnes viesiem interese par šo braucienu varētu būt, arī vietējie iedzīvotāji ir atsaucīgi un būtu gatavi uzņemt ceļotājus,” stāsta Alsviķu pagasta pārvaldes tūrisma darba organizatore Solveiga Selga. Protams, ikvienā pagastā būtu vēl daudz vairāk ko redzēt, tāpēc tūrisma piedāvājumā tiktu iekļautas arī papildu vietas, ko konkrētajā pagastā apskatīt. “Nereti mēs dodamies tālos ceļojumos, bet nespējam novērtēt vērtības tepat apkārt,” saka S.Selga.

Vairāk foto

Vietējās ziņas