Svin Stacijas ielas garumā

Apeniešu dāvana pilsētai ir no ziediem veidots simbols

Apes pilsētas svētku krāšņākā rota ir no ziediem un dabas materiāliem veidots novada simbols. Tā pamatā ir latviešu etnogrāfijas saules zīme. Četri stūri simbolizē novada apdzīvotās vietas - Api, Gaujienu, Trapeni un Virešus. No tām svētkos ir gan dalībnieki, gan skatītāji, kuri jūtas kā viena liela ģimene, svinot svētkus visā Stacijas ielas garumā. Vairāk foto šeit.

Ielūkojas pagātnes notikumos
Tiek turpināta tradīcija, ko aizsāka Apes 80.dzimšanas dienas svētkos. Tad dažādi pasākumi risinājās pilsētas vecākajā - Pasta ielā. Bet Stacijas ielā 5a atrodas vecākā ēka Apē. Šī iela vienmēr bijusi pilna ar veikaliem, un to netrūkst arī tagad. Tomēr atšķiras, protams, gan preces, gan iespējas tās iegādāties. Nav vairs jāstāv garās rindās ne pēc puskukuļa maizes, ne desām un apelsīniem, ne arī pēc degvīna pudeles. Taču uz ielas izveidotās tirgotavas atsauc atmiņā gan saldējuma un pīrādziņu paviljonu "Vaidaviņa", gan sadzīves pakalpojumu pieņemšanas punktu ar vilnas dzijām, gan ēdnīcu ar neiztrūkstošo kompotu un vēl, un vēl. Vecs zobārsta krēsls pie mājas ar 8.numuru atgādina, ka kādreiz Apē bijusi iespēja salabot zobus, bet nu tādas nav jau vairākus gadus. Taču daudz senāk tā bijusi zirgu pasta un kroga ēka, kuru romānā "Agrā rūsa" apraksta Elīna Zālīte. Bet starp 8. un 9.namu bijusi ierīkota atutotava kareivjiem.

Iepretim redzami mākslinieku darbi. Tie izvietoti pie ēkas Nr.11, kas atrodas Stacijas un Pasta ielas stūrī. Ap 1920.gadu celtajā mājā dzimis slavenais novadnieks arhitekts mākslinieks Raimonds Gunārs Slaidiņš, kurš vēlāk dzīvoja ASV. Arī šajā mājā bijuši veikali, kliņģeru un citu maizes izstrādājumu ceptuve.

(Vairāk lasiet 23.augusta "Alūksnes Ziņās")

Vietējās ziņas