Svin svētkus dziesmai un dejai 1

Pasākumā apvieno divu tautu kultūru un tradīcijas
Sestdien Apē tika svinēti mazie dziesmu un deju svētki "Dzied vien dziesmiņ", kas vienkopus pulcēja apmēram 250 tautisko deju un koru kolektīvu dalībniekus no Latvijas un Igaunijas. Sākušies ar ielu koncertu pilsētas centrā, tie savu kulmināciju sasniedza vakara koncertā, svētku dalībniekiem demonstrējot kopīgo un atšķirīgo savu tautu tradīcijās. Vairāk foto šeit.

"Kora dziesma un tautiskā deja ir mūsu tautas lielākā vērtība. To pašu varētu teikt arī igauņi, kuriem ir līdzīgas tradīcijas kā pie mums, Latvijā. Tieši tāpēc nolēmām aicināt visus kopā, lai izkoptu abu tautu tradīcijas un sniegtu savu artavu to saglabāšanā," saka Apes tautas nama vadītāja un svētku organizatore Ilva Sāre. Demonstrē kopīgo un atšķrīgo

Lai abu tautu tradīcijas atklātos pēc iespējas pilnīgāk, svētkus nolemts sākt ar ielu koncertiem. Tajos piedalīties aicināti vistālāko ceļu mērojušie kolektīvi, kas pārstāvēja Igaunijas pilsētu Setomā, Gulbenes novada Stāmerienu un Priekuļus. Līdztekus notika Apes novada amatnieku tirdziņš, kura dalībnieki bija parūpējušies par suvenīriem ar šo svētku simboliku.

Daļu no šiem izstrādājumiem varēja iegādāties arī vakara koncerta laikā Apes brīvdabas estrādē, kad uz skatuves kāpa pilnīgi visi uz svētkiem atbraukušie kolektīvi.

(Vairāk lasiet 30.jūnija "Alūksnes Ziņās)

Komentāri 1

Ļoti jauks pasākums, tikai žēl, ka apmeklētāju bija tik maz:(

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 23:35

Vietējās ziņas