Taps likums Liepnas iedzīvotājai, kas zaudēja zemi Latvijas un Krievijas robežlīguma dēļ

Tā kā četru gadu garumā nav izdevies atrisināt Ventas Belcānes pretenzijas par zaudēto īpašumu, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien nolēma veidot īpašu likumu. Tas nav nekas neparasts, ka viena cilvēka dēļ top likums, norādīja komisijas vadītājs Vents Armands Krauklis. Neparasts šajā gadījumā esot tas, ka viņas zeme, kas valstij jākompensē, atrodas citā valstī. V.Belcāne daļu sava īpašuma zaudēja pēc Latvijas – Krievijas robežlīguma noslēgšanas. Daļa viņai piederoša meža nonākusi kaimiņvalsts teritorijā.

Sieviete 1996.gadā atguva tiesības uz sava tēva kādreizējo īpašumu 21 hektāra platībā Liepnas pagastā. Tomēr pēc Latvijas un Krievijas robežlīnijas apstiprināšanas 1997.gadā atklājies, ka 8,2 hektāri Gobusalās ietilpstoša meža atrodas Krievijas teritorijā.  Liepnas pagasts gan piedāvājis V.Belcānei zemes gabalu citā vietā, tomēr, viņasprāt, piedāvāto īpašumu kvalitāte neatbilda zaudētajai meža platībai.

Situācijas absurds slēpjas faktā, ka Zemesgrāmatā īpašums apstiprināts 21,1 hektāra platībā, līdz ar to arī nekustamā īpašuma nodokli V.Belcāne maksā par visu teritoriju, lai gan daļa no tā nemaz neatrodas Latvijas teritorijā.

Pēc V.A.Kraukļa vārdiem sieviete vēlas, lai valsts viņai piešķir mežu, kas būtu līdzvērtīgs zaudētajam. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc taps īpašs likums, jo mežu varot piešķirt tikai šādā ceļā.

Vietējās ziņas