Tapusi sporta halles vīzija 24

Alūksnes novadā ir tapis Alūksnes sporta halles skiču projekts. Tagad atlicis grūtākais darbs – piesaistīt finansējumu ieceres īstenošanai, lai varētu nojaukt esošo angāru un vietā uzbūvēt daudzfunkcionālu sporta halli.

Skiču projekts kopš marta izstrādāja SIA “Nams” arhitektu birojs “Arhiteh” pēc pašvaldības pasūtījuma par 2400 latiem plus pievienotās vērtības nodoklis. To izstrādājot, savas idejas izteica arī darba grupa –Aivars Fomins, Dzintars Adlers, Juris Iesalnieks, Jānis Nīkrencis, Vilnis Veļķeris.

“Pašlaik sporta skola ir diezgan kritiskā stāvoklī. Tajā ir jāveic nopietni uzlabojumi vai jābūvē no jauna. Protams, zemes platība šajā vietā ir ierobežota. Projektētāji ierosināja halli būvēt vietā, kur ir vairāk brīvas platības, paredzot to arī starptautiska līmeņa pasākumiem. Bet, ņemot vērā, ka tādi sporta pasākumi Alūksnē notiek vienu divas reizes gadā, tas nebūtu izdevīgi, jo katra kvadrātmetra apsaimniekošanas izmaksas ir pietiekami lielas. Šajos laikos pašvaldība to nevar atļauties. Būvējot zāli angāra vietā, mēs nošautu divus zaķus ar vienu šāvienu, jo izvēlētais variants būs optimāls gan sākumskolai, kam sporta zāle vajadzīga rīta pusēs un pa dienu sporta stundu norisei, gan sporta skolai, kam to vajag pēcpusdienās un vakaros treniņiem,” saka Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers.

Sporta halle projektēta divos stāvos. Pirmajā stāvā būs daudzfunkcionāla sporta spēļu zāle, vestibils, apmeklētāju sanitārmezgli, garderobe, sportistu, treneru ģērbtuves, pirmās palīdzības telpa, trenažieru zāle ar palīgtelpu, aerobikas zāle ar palīgtelpu, kāpņu telpas, palīgtelpas. Otrajā stāvā būs izvietota džudo cīņas zāle ar sportistu un treneru ģērbtuvēm, administrācijas telpas, sporta skolas telpas, mācību klase, vestibils, sanitārmezgli. Skatītājiem plānotas 156 vietas tribīnēs uz balkona un 245 vietas sabīdāmajās tribīnēs. Skolas teritorijā paredzēts izveidot jaunu universālu sporta laukumu esošā futbola laukuma vietā, izveidot jaunu skrejceļu ar tāllēkšanas bedri, skolas iekšpagalmā izvietot rīkus aktīvai atpūtai. Galvenā ieeja ēkā plānota no Lielā Ezera ielas puses, ieeja skolēniem – no skolas puses. Pie jaunās sporta halles plānotas stāvvietas apmēram 40 automašīnām. “Sporta zāle būs divu basketbola laukumu apmērā. Tā būs daudzfunkcionāla, jo varēs izmantot dažādiem sporta veidiem – arī volejbolam, florbolam,” saka Dz.Adlers.

Viņš uzsver – sadarbībā ar Izglītības pārvaldi veikta Alūksnes novada skolēnu un pedagogu anketēšana, lai izzinātu, kādiem sporta veidiem skolēni pašlaik pievērsušies un ko gribētu. “Dominēja džudo, futbols, basketbols, florbols, peldēšana un vingrošana. Par peldēšanu domāsim nākotnē, bet pārējo sporta veidu apgūšana ir iekļauta jaunajā zālē. Mums ir spēcīgs džudo klubs, kas sen pelnījis savas telpas. Pilsētā daudzas sievietes, bērni labprāt apmeklē aerobiku, tādēļ paredzējām arī vingrošanas zāli,” stāsta Dz.Adlers. Viņš norāda, ka pašvaldība projektēšanas uzdevumu ir nosūtījusi Izglītības un zinātnes ministrijai, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai cerībā rast atbalstu. “Šis mums tagad ir nopietns dokuments, lai varētu startēt Eiropas fondu projektos vai lūgt valsts investīcijas. Kopumā jaunās zāles izbūvei vajadzēs divus miljonus latu. Ja šādu dokumentu būtu izstrādājis jau iepriekšējais domes sasaukums, mēs tagad varētu jau meklēt finansējumu tehniskā projekta izstrādei,” secina Dz.Adlers.

Komentāri 24

ex

Varbūt,pirms grimt eiforiskās vīzijās par jaunu zāli,derētu pabeigt to,kas iesākts,proti,pilssalas stadiona būvi.Skrejceļa seguma vietā joprojām rēgojas autoceļu segums-asfaltbetons!Protams,ka Latvijā vienam no futbola lielcentriem (Aluksnei)bija obligāti vajadzīgs dārgais,bet nekvalitatīvais sintētiskais segums,uz kura,protams,nedrīkst vairs ne šķēpu,ne disku,ne veseri mest!Un lai satrakotos futbola fanu pūļus norobežotu no futbolistiem,visapkārt obligāti vajadzēja aplikt dzelzs trubas...Izskatās vnk nožēlojami.

pirms 10 gadiem, 2010.10.25 00:14

sportists

Šī halle galvenokārt būtu treniņiem.

Milzīgas stāvvietas te nevajadzēs un es domāju, ka labāku vietu Alūksnē neatrast.

pirms 10 gadiem, 2010.10.24 20:36

fans

tā neko, tu vispār saproti ko tu muldi.Laikam esi no tiem, kas prot degunu urbināt un pakaļgalu kasīt! Skaudība tevi padarīs traku!Beidzot ir izstrādātsa super vīzija sporta hallei kādas ir teju visās pilsētās kā Alūksne Latvijā.

pirms 10 gadiem, 2010.10.24 19:56

Reti kurš no Baltā mājā sēdošajiem brauc ar autobusu, tā kā vēlēties, lai viņi iedziļinās un izprot vienkāršā cilvēka vajadzības būtu diezgan nereāli. Tas, ka mūsu pilsētā nav kopējā redzējuma, ir fakts, bet ko tad mēs varam gribēt no tiem cilvēkiem. Man ļoti nepatīk tie teicieni, bet nevar tomēr pilsētu vadīt traktoristi, šoferi utml. Un tāpēc arī esam kur esam un velti ir gaidīt un cerēt uz ko labāku. Samierinieties beidzot.

pirms 10 gadiem, 2010.10.24 14:11

tā neko

Vai tiešām grūti pielietot marketingu, lai būtu skaidrs, kas īsti Alūksnei vajadzīgs sportam un atpūtai? šo angāru atstāt skolu vajadzībām! 3o gadus ir kalpojis un vēl 30 nokalpos! Pilsētai tiešām vajag, kaut, ko nopietnu, kur reizēm var pat lielāku kultūras pasākumu uzrīkot! Beidziet reiz muļķot tautu un sāciet, kaut ko nopietnu darīt visu laiku tukšu salmu kulšana. Ja pārlapotu vietējo presi dada laikā, kādi tik labumi Alūksnē ir projektēti, kādas naudas ieguldītas un saņemtas, bet rezultāti, kā nav tā nav. Vai tiešām tautai ir tikai 3 mēnešu atmiņa? Galvenais ir laba preses pīle, lai Adlera un vēl, kāda burbuļpūtēja sapņi saviļņotu alūksniešus! Skaista jau bija ideja par jaunu tūrisma centru, tad, kaut kādu Annas māju, tautas namu un tā murgu bez gala! Rezultātā, kādam palūdz aiziet no darba, bet domē turpina vīlēt nagus un jaunus štatus plānot! Varbūt arī mums vajag Saskaņas centra uzņēmību, kuru visu laiku reklamē TV par malā nesēdēšanu, ka valstij vajadzīgas pārmaiņas. Rudens lapas nokritušās un atkal redzami tie paši noplukušās pašvaldības ēku fasādes, nekrāsotās durvis un izpuvušie laogi. Parkā notiek, kaut kāda mistisku celiņu bruģēšana, kas beidzās nekur! Auto piestāj stāvietā un gribu tikt otrā pusē ielai, bet tālāk ceļa nav! Mans skaistais celiņš beidzās un otrā ielas pusē ir ar roku aizsniedzams pats un autoosta, bet tālāk atkal celiņa nav! Un viss tas domāts mūsu ērtībām! Projektētāji laikam tikai caur auto laogu noskatījuši objektu un ātri uzgrūduši skici! Un nauda atkal ne tam, bet savai kabatai gan! Un īstais piemērs atkal būs sporta halle.

pirms 10 gadiem, 2010.10.24 12:59

kazimirs b.

Šautuvi ari vajadzētu-kur atšaut tautas ienaidniekus!

pirms 10 gadiem, 2010.10.24 09:08

alise

Ij 20 gadus hallīte nepastāvēja, jau vajag nojaukt kā neatbilstošu prasībām. Kad uzcēla, tad plātījās ne tikai pa Alūksnes rajonu, cik laba halle. Vai dome visas vecās Alūksnes daudzstāvu mājas negrib nojaukt un no jauna uzcelt - atbilstošas Eiropas prasībām, būtu tik daudz uzņēmējiem nodrošinātas darba vietas, ka oi-oi-oi.
Kas tas par stulbumu jaukt esošu ēku, kur tad tikmēr sportos. Ja jau ceļ, tad ceļ jaunā vietā, vai Alūksnē zemes aptrūcies? Tur priekš normālas halles ne vieta laba, nedz kur pēctam svus autiņus tautas massām likt.Tak gan uz armijas pusi ir zemes gabali, gan uz Apes kalna pusi, da ij citur. Kāpēc ķeras klāt šai hallei, kuram domes darbonim pirksti niez? Varbūt Superneto najaukt, tur hallei labāka vieta, un vēl kādus citus tirdzniecības lielobjektus.

pirms 10 gadiem, 2010.10.24 04:59

sportists

Idiotisms bija celt zāles kaut kādā Ilzenē utt.

Vienīgā sporta skolas zāle Alūksnē ir nožēlojamais angārs (ģimnāzijas zāle ir tieši ģimnāzijas zāle).

Šādu zāli jau sen vajag! Tā ir plānota visiem Alūksnes sportavaidiem. Tas nozīmē, ka tā nav tikai basketbolam.

nebūtu nauda par pagastu zālēm iztērēta.. Pie kurām pat bez zemes ceļa piebraukt nevar.

pirms 10 gadiem, 2010.10.23 22:59

Apē jau uzbūvēja,bet nekas nopietns tajā zālē nenotiek,vajag padomāt.

pirms 10 gadiem, 2010.10.23 21:49

KNABS

KNABS mūsu virsējiem - tiem kuri ilgstoši bīda un bīda mūsu naudas...ir bezspēcīgs.....Tā būs arī šoreiz...diemžēl...

pirms 10 gadiem, 2010.10.23 21:38

dažiem jau tas arī ir uzņēmējdarbības veids ar gana lielu peļņas procentu, tamdēļ uzņēmējdarbības un ražošanas veicināšana var pagaidīt.

pirms 10 gadiem, 2010.10.23 16:31

sesks

.....varēs jau varēs visu darīt,bet vai par tādu ciparu ir jābūvē,jo var būvēt un uzbūvēt dažādus ērmus,Jautājums ir kas par to maksās un kam atlēks,paprasiet projekta bīdoņiem,,,,,,,,
Ceru ka KNABS un citi savlaicīgi pieslēgsies šī projekta caurspīdīgumam......

pirms 10 gadiem, 2010.10.23 16:22

Pexis

Neiespringstiet. Tuvākajos 3-4 gados tam naudas tāpat nebūs.

pirms 10 gadiem, 2010.10.23 13:49

Dīvaina sabiedrība te pie mums - nedara - slikti, dara - atkal slikti. Kur vēl Latvijā ir novada centrs, kurā nav normāls sporta centrs! Izlasiet, pesimisti, visu rakstu ! Nebūs tur tikai basketbola halle! Jums jau droši vien nevajag arī jaunu tautas namu, vai ne? Ja neko nebūvēs un nedomās par nākotni, tad jau gan būs, kā domā 10:13:01.

pirms 10 gadiem, 2010.10.23 13:26

Beidzot būs vieta sākumskolai normālam mācību procesam! Tur varēs spēlēt futzālu,volejbolu,handbolu, basketbolu, florbolu būs arī džudo un cīņu zāle, trenažieru zāle, aerobikas zāle. To varēs izmantot vieglatlēti,galda tenisisti. Diemžēl baseina un ledushalles tur nebūs. Tie tiks uzbūvēti vēlāk.

pirms 10 gadiem, 2010.10.23 13:03

777

Ja sadu halli buve, tad butu japadoma par visiem sporta veidiem nevis atseviski izcelt kadu. Noteikti jau baskebols un vairak neka. Gimnazija ir vieta basketbolam labu laba, un pa visu novadu basketbola halles izmetatas. Vajadzeja padomat par baseinu un ledus arenu, jo Aluksne ir spejigi un varosi jauniesi, kam sads atbalsts treniniem butu loti labs.

pirms 10 gadiem, 2010.10.23 11:07

yes

Bet vai ūdens baseins arī būs,lai mums pašiem savā pilsētā būtu?

pirms 10 gadiem, 2010.10.23 10:39

Vietējās ziņas