Tiekas ar deputātiem 6

Zeltiņos uz tikšanos ar Alūksnes novada domes deputātiem un darbiniekiem piektdien bija ieradušies pārsvarā vecākā gadagājuma zeltinieši.

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins pastāstīja par aktualitātēm novadā un atzina: pagastos, kur ir daudz nesakārtotu jautājumu, iedzīvotāji ir neapmierināti, bet pagastos, kur saimnieciskās lietas ir sakārtotas, arī cilvēki ir labestīgi, tostarp Zeltiņos. Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova uzsvēra – Alūksnē ir tik daudz kā nesakārtota, ka pašlaik novada administrācijas darbs galvenokārt saistīts ar pilsētu. Viņa klāstīja, ka tuvākajā laikā novadā būtiskas reformas izglītības un kultūras jomā nav gaidāmas. “Zeltinieši ir malači, jo īsteno daudzus projektus. Ja pagasti rakstīs projektus, piesaistot līdzekļus, tad arī līdzfinansējums no novada tam būs,” sacīja J.Čugunova.

Gaida jaunas darba vietas
Zeltiņu iedzīvotāji uzdeva jautājumus, vai domāts sakārtot veco dzirnavu vietu un aizsprostu, par ceļmalu appļaušanu, par Zeltiņu attīrīšanas iekārtu darbību un par kaimiņu savstarpējām attiecībām, izmantojot kopīgu ceļu uz privātas zemes.  Zeltinietis Dailis Bebris arī taujāja, kā ir izpildīts priekšvēlēšanu solījums par jaunu darba vietu radīšanu novadā, jo to solīja teju katra partija. “Jaunu darba vietu nav – jūs nepildāt savus solījumus, jums nav tiesību tur vairāk atrasties!” uzsvēra D.Bebris. Deputāts J.Nīkrencis uz to atbildēja – pašvaldības uzdevums nav darba vietu radīšana, bet radīt uzņēmējiem labvēlīgus apstākļus, lai viņi būtu ieinteresēti te izvērst savu uzņēmējdarbību. A.Fomins piebilda – arī īstenojot pašvaldības projektus un piesaistot līdzekļus, tiek radītas darba vietas. Iedzīvotāji rosināja pie Zeltiņu autobusu pieturas ierīkot labierīcības, bet ceļa otrā pusē, kur arī piestāj autobusi – soliņu, lai vecāka gadagājuma cilvēkiem būtu kur atsēsties. J.Nīkrencis norādīja, ka citviet Latvijā pie pieturām nav labierīcību un par pieturām atbild autoceļu uzturētājs, nevis pagasta pārvalde. “Ja pagastam ir brīvi līdzekļi, var domāt par labierīcību ierīkošanu blakus pieturai,” viņš sacīja.

Domā par skolas ēku
Zeltiņu pagasta muzeja direktore Sandra Magaziņa vēlējās izzināt, ko novada deputāti un vadība nākotnē saredz kādreizējā Zeltiņu skolas ēkā. Zeltiniešiem ir iecere uz daļu no skolas telpām pārcelt pagasta muzeju, bet ir bažas, vai pēc tam novads šajā ēkā nevēlēsies ierīkot ko citu. Deputāte un Izglītības, kultūras, sporta jautājumu komitejas vadītāja Sandra Zeltiņa atzina, ka šīs ēkas apdzīvošana atkarīga no pagasta cilvēku iecerēm un vēlmēm. “Zeltiņu lielākā bagātība ir aktīvie cilvēki – īpaši kultūrā, sportā un tūrismā. Prieks, ka pagasts ir sakopts, īsteno daudzu projektus – pašlaik notiek sporta laukuma labiekārtošana, ir brīnišķīgs tautas nams un izremontēta skolas ēka,” atzina S.Zeltiņa. J.Čugunova rosināja daļā skolas telpu izveidot, piemēram, brīvā laika pavadīšanas centru bērniem un jauniešiem. Savukārt Alsviķu, Zeltiņu un Ilzenes pagastu pārvalžu vadītājs Juris Griščenko rosināja iedzīvotāju pieņemšanas dienās – ceturtdienās, kā arī citā laikā biežāk nākt uz pagastu, lai kopīgi risinātu dažādus jautājumus.

Īsteno daudzus projektus
Deputāte un Zeltiņu pagasta pārvaldes sekretāre Elita Laiva pauda savas domas par nepārdomāto reformu, samazinot novadā pagastu vadītāju skaitu. “14 vadītāju vietā tagad strādā 12 cilvēki – 6 vadītāji un 6 teritorijas attīstības speciālisti, kuriem visiem nemitīgi ir jābraukā no viena pagasta uz otru. Īpaši grūti ir mūsu sadarbības partneriem, kuri ir neizpratnē, ar ko viņiem tagad jākontaktējas. Tomēr darbi pagastā turpinās – tiklīdz pabeigsim sporta laukumu, sāksies pagasta ceļu rekonstrukcija, uzlabosim vidi bērniem,” atklāja E.Laiva. Savukārt Alūksnes novada Sociālā dienesta vadītāja Regīna Kalniņa, informējot par aktualitātēm sociālajā jomā, norādīja: novadā ir 14,3 procenti trūcīgo personu no iedzīvotāju skaita, bet Zeltiņos – 15 procenti no iedzīvotāju skaita. Zeltiņu pagasta iedzīvotājiem sociālajos pabalstos šogad ir izmaksāti 3146 lati, salīdzinoši novadā kopumā –
129 000 latu. It īpaši pagastos trūcīgās personas aktīvi izmanto iespēju saņemt pabalstu bērnu ēdināšanai.

Komentāri 6

no laukiem

Ko tie ilzenieši drīkst nolinčot, paši vēlēšanās nodeva 95% balsu par TP, nav ko te raudāt krokodīla asaras...

pirms 11 gadiem, 2010.06.08 09:27

Interesanti ko tā Čugunova Alūksnē kārto, nevajadzēja pilsētu, kuras iedzīvotāji sastāda vairāk par pusi no navada iedzīvotāju skaita, atstāt bez pārvaldes!!! Bet nu jā, darba daudz, Lielmane atnāca darbā-jādabū prom, mūzikas skolā direktori vajag dabūt prom, "Spodra"arī acīs cērtas?!? Traki tev Janīna, bet mācību gan pa šo laiku neesi guvusi nekādu. No tiem, kurus tu centies padzīt, nākamā točna būsi tu, jo līdz normālam darbam tev vēl jāmācās gadi desmit! Nu lai tev neveicas ar to Alūksni arī turpmāk!!!

pirms 11 gadiem, 2010.06.04 22:20

Tā tikai trūka, lai viņi Ilzenē rādītos, tur tak tauta dažu nolinčotu....

pirms 11 gadiem, 2010.06.04 20:32

Neuztraucieties, "īstie darba rūķi" nemaz nebija atbraukuši!

pirms 11 gadiem, 2010.06.04 18:36

bēdīgā

Jā,piekrītu,ka tikšanās ar iedzīvotājiem ir ļoti svarīgas un nepieciešamas,vienīgi varēja jau rīkot tādos laikos,kad arī strādājošie cilvēki tiek,nevis dienas vidū,kad tiek tikai pensionāri un bezdarbnieki.Sanāk apmēram tā-jo mazāk cilvēku,kas pauž savu viedokli,jo deputāti priecīgāki...

pirms 11 gadiem, 2010.06.02 15:01

Vietējās ziņas